1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

120x60x45(h) marin akvaryum kurulumu

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde erkaanozturlay tarafından 10 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Ses ve gürültü kirliliği yapacak motoruda yüksek watt değerine sahip. Hani curve 7 ile nac 7 yi kıyaslamak yalniş olur. Curve 7 iyidir. Değiştirme imkanınız varsa degiştirin. Şayet değiştiremezseniz nac 7 de iş görür.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Aynen ;) curve serisi daha düşük watt li ve daha sessizdir daha önemlisi konik gövde yapisi vardir

3. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Oncelikle aciklamaniz icin tesekkurler soyle soyliyim urunu aldigim kisiyle gorustum fakat urunu denmesini vs yaptik dolatisiyla paket acildi yani otomatikman 2.el artik her nebkadar kullanilmasada ses ve gurultu o kadar abartili olurmu rahatsiz edecek kadar elektrik biraz fazla olacak artik bide performans olarak nasi olur cok farkedermi akvaryum 300-320lt civari olacak zaten sadece marin olacak canli beslemeyecegim yani en azindan bi sure kullansam sonra curve 7 alma sansim var bununla giris yapsam extra bi urun almama gerek olurmu yani bendeki urunlerle dewam edip sadece curve 7 yerine nac7 mi kullanmis olurum biraz watt yuksekligi ve ses artik kabulumdur aksi yok olmaz derseniz gidip hemen yeni bi curve 7 alicam buda beni 400 tl zararla beraber 1 ay ileri atar ne yapiyim sizce

4. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Değiştirme imkanınız varsa değiştirin dediğim gibi. Onun harici canlı yüküne göre eklemelerinize göre nac 7 akvaryumu götürür. 300 litre civarı sorun çıkarmaz. Bizim curve 7 ısrarımız yeni konik gövde, ve motor değişimi yüzünden yoksa iş görür bakarsınız ilerde curve 7 yerine daha üstün bir ps alırsınız. Ama sizin bugününüzü ve canlı yükünüze görede yarınınızı kurtarabilecek bir ps nac 7. Onun haricinde sisteme başka malzeme eklemenize gerek yok sırf ps modeli farklı oldu diye. İlerde canlı yükünüz artarsa psye yardımcı olması için sisteme farklı ilavelerde yapabilirsiniz. Ses ve elektrik sorun değilse sizin için. -ki elektrikteki farkta uzun dönem hissedilir- şindiden hayırlı olsun.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Tesekkur ederim walla icim biraz olsun rahatladi elimde patliycak sandim bi anda bu alet neyse artik simdilik bununla giris yapicam once kulaklarimizi kapaticaz birazcik sese watt olayida 3 5 kurus fazla olucak ama yapcak bisi yok bununla bi basliyim hayirlisiyla bi kac ay kullanicam zaten canli koymiycam kesinlikle ee bir andada 10 tane balikta eklemiyecegim icin sorun yoktur o zaman bi sure beni goturur en azindan idare eser hem sonrasinda curve 7 degilde almisken bir ust seviye bi ps alirim hem ben neyin ne oldugunu gorurum o zamana kadar hemde biraz bisiler ogrenmis olurum sistemin gereksinimleriyle ilgili bakalim hayirlisi artik

LostRua bunu beğendi.
  6. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Valla mesut abi dedidigim gibi bununla basliycam artik ama simdi gider curve 7 alirsam cok zarar ederim diye dusunuyorun soyle bi plan yaptim bununla baslayip bi kac ay sonra akvaryum biraz oturunca curve 7 degilde bir ust seviyede bi ps alirim (ati -Reef octopus-curve 9 gibi) en azindan seviye yukseltmis olurum bu bana biraz daha tank icinde ozgurluk ve rahatlik saglar bnde biraz biseyleri ogrenmis olurum cunku ses ve elektrigi saymazsak performans olarak birbirlerine yakin bu ikisi daha iyi olmazmi ama bi kac ay bunu kullanmak zorundayim alana kadarda belki bunu satabilecegim biri cikar

7. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Mevcut olan buysa sıkıntı yapmaya gerek yok bu da götürür her şekilde. Icin rahat olsun

erkaanozturlay bunu beğendi.
  8. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Biraz rahatladim diyebilirim mesut abi evdeki sirke maketteki baldan tatlidir diycem artik kaldigim yerden devam

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  9. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Aynen ;)

10. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Mesut abi bunu sana soriyim istedim benim aldigim jebao rw 4 te sikinti cikti elektrik kaciriyodu geri saticiyla denerken farkettik allahtan simdi adamin elinde rw 4 yok wp-25 varmis ama rw 4 te getiririm dedi 3. 4 gune fiyat farki 30 tl aralarinda bekliyimmi aliyimmi tesekkurler

11. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Rw serisi iyidir ;)

12. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Anlasilmistir abi tesekkurler

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  13. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Sogutucuya gerek yok sadece marin olacaksa, ama mercan ekleyecekseniz bu seneyi atlatirsiniz. Ilk önce kolay türlerden başlarsınız.

14. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Evet levent abi sadece marin olacak simdi ve sonrada ben sadece baligim olsun istiyorum o zaman simdilik sogutucu almiyorum sana guvenerek bunlar beni goturur diyorum bide bilgi amacli bisi sormak istiyorum (neden bu olmali gibi tecrube acisindan) simdi ben rw 4 aldim kontrol kumandasi var modlari vs 10 watt 4000lt/h ozellikleri peki neden herhangi bir markadan 2 tane 6 watt 2000lt/h degilde bu yada neden baska bir markadan 2 tane 8 watt 3000lt/h degilde bu bana sagliyacagi artilari ogrenmek icin soruyorum tesekkurler

15. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Rw 4 de tek başına yeterli gelmeyecek bence. 2 tane olmalı. Genel olarak 2 tane suyun daha iyi çevrilmesi demek olacak.

16. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Iste bende bunu biraz tahmin ettim sonucta dalga tek tarafli olur 1 taneyle tamamen forumlari okuyarak anladim bunu iki taraftan suyun donmesi gerekliymis allah korusun yosun falan oldumu buyuk sikinti benim icin kurduktan sonra peki 1 tane daha almaya calisiyim ben en iyisi zaten masraf yaptik yapacagimiz kadar ps den bi gol yedim bunu bari saglama aliyim saygilar abi tesekkurler

17. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Rica ederim.
    Bu yaptığın masrafları dert etme daha fazlası yavaş yavaş çıkacak zaten :)

18. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Levent abi dediklerin dogru cikiyo valla her girdigim petshop 300-400tlden asagiya cikamadim cok sukur tuz aldim aquarium system markasi instant ocean kaya konusu buyuk sikinti hersey tamam onu halledemedim olucak sey degil forumdan falan ariycam artik dalga motorunuda 2 yaptim rw 4 ikisi yeterli olur sanirsam cunku lutfen olsun elimdeki guncel malzeme sunlar aldiklarim

-300 lt tank + 155 lt sump
    -Jebao dc 3000 k.motoru
    -Bm nac 7 ps
    -Jebao Rw 4 (2adet)
    -20 kg mercan kirigi 0.5 mm
    -300w isitici
    -Ph metre + tds metre + termometre 3'nüde digital aldim
    -5li hazir test kiti
    -Aydinlatma 25* 3watt el yapimi led
    -Tuz 15 kg instant ocean aquarium system

Simdi almam gereken baska bi sey kaldimi abi kaya haric tesekkurler

19. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Arkadaslar su konusu halletmeye calisiyorum yavas yavas artik reverse osmos diye arastirdim da bu uygun bi modelmidir aritici icin 6 hazneli yoksa telefonu acip sucudan 20 damacana su siparisimi veriyim

20. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Sayfayı Paylaş