1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

120x60x45(h) marin akvaryum kurulumu

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde erkaanozturlay tarafından 10 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Ön cephe[​IMG]
    Arka cephe[​IMG]
    Sekli bu levent abi ayrica soyle soyliyim yapan ustu bu portalada dahil olmak uzere sayisiz kisiye deniz akvaryumu yapmis bir ustamiz

2. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Levent abi sen sanirim durso nun basladgi yeri diyorsun ama orasi mobilyanin bittigi yerde bitiyor durso nun taşma kabi ayri yapistirildi akvaryuma u borularin oldugu ayri bir bolme yani o cikinti

3. erkaanozturlay

erkaanozturlay

4. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Evet hobici arkadaslar veya abiler acemilik surecimi henuz tamamlamadgm icin sunu sorucam bunlar ne ise yarar nasil kullanilir

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 18 Haziran 2015
  5. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Su durumda hepsi gereksiz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pennywise bunu beğendi.
  6. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Peki benim marin akvaryuma lazim olcaklarmi

7. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Arkadakiler gereksiz kullanmanıza gerek yok.

8. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Kusuruma bakma ismen hitap edemiyorum çünkü ismini anlayamadım erkan kaan?
    o siyah olan bölüm cam ise sorun var gibi geldi. Eğer cam değilse ve cam altındaki mobilya bölümünden küçükse (kapak kısmı hariç yani kapakları hesaplama ) sorun yok. Orayı anlamaya çalışıyorum.

9. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Erkan levent abi ismim şöyle anlatmaya calişayim fazla vakıf olmadgm icin boyle seylere. Mobilyanin bittigi yerde akvaryum bitiyor sonra akvaryumun ic kismina izgarali siyah ince bir pleksi kondu burasi bu kadar.sol kisimada daha kucuk ebatlarda tasirma kutusu yapilip oraya yapistirildi yani akvaryum tamamen mobilyanin ustunde duruyor sol kisimdaki siyah yer icinde 3 adet durso su indirme borusunun oldugu daha kucuk olan bi bolme cikinti gbi duruyor.

10. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Öyle diyorsan öyledir erkan. hayırlı olsun tank

11. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Sorun olurmu levent abi sence

12. erkaanozturlay

erkaanozturlay

13. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Ben senin yerinde olsam 1 tane akvaryum olculerinden büyük (1er cm bile yeterli) bir mdflam kestirip tankın altina koyarım. Hic zararı olmaz. Nedense ben riskli gördüm. Durso tarafını söylemiyorum bu arada. Geri dönüşü olmayan bir hata yapma derim

14. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Bence kapaklar acik bir sekilde yakindan foto alinirsa anlasabileceginizi umuyorum. Ama en oluru ustayla konusmak kendi yaptigi sistem sorunu anlatirsaniz cozumunude bulmasi gerekir. Bende orasi cam gibi gordum 3 kenari tam basiyor bence sorun olmaz gibi geliyor

15. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Evet ben en iyisi ustanin kendisine danisiyim zaten borulari yapistrmaya gelicek arka sag ve sol tamamen mobilyanin ustunde destekli sanirim levent abinin gordugu risk o bolmenin sol kenardaki cama disari dogru basinc yapmasi cami patlatmasi sanirim bakicaz bkalim usta gelsinde

Pennywise bunu beğendi.
  16. erkaanozturlay

erkaanozturlay

17. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Evet gecenlerde veysel abiyle aydinlatma konusunu konusmustuk fakat simdi olcu dgsti ve 119 cm genislik aydinlatma simdi nasil olmali kac watt kac adet olmali en az .Akvaryumum simdi ve daha sonra sadece marin akvaryum olacak en az malıyeti cikarmak istiyorum aydinlatmada bu kriterlere gore en uygun yardim ve onerilerinizi bekliyorum

18. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    4*39w yeterli olur. 54w kullanmaya gerek yok marin içinse. Led de yapılabilir, marin için, güzel renk veriyor, izlemesi zevkli ama daha maliyetli.

19. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Led isine daha snradan giricem smdi beni cok kasabilir amacim beni simdilik idare edicek bi armatur aslinda 54 w iptal diyelim o zaman 3x 39 w yada 2x 39 w veya 2x 36 w cok mu dusuk olur benim icin

20. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yeter marin olacakca 2*39 w ama ilerisi icin de adım atılacaksa 3 veya 4 lü kombinasyon için ye bırakılmalı.

Sayfayı Paylaş