1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

120x60x50 Kurulum için destek.

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde aykt.simsek01 tarafından 13 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    2_3 iyidir

2. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Burak lav kayası suyuyumuşatır ki deniz akvaryumumda en tehlikeli şeylerden biridir,makarna kaya da bakteri tutmaz.

3. Burakak123

Burakak123

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Burak Aksoy
    Abi lav kayası suyu yumuşatmıyor. Bende öyle biliyordum ama sadece demir vb. mineralleri suya bırakırmış.Hatta baya bir forum bunu tartışmıştı. Almayı düşünüyordum ama önceki kayaları bulunca gerek kalmadı.

Bende de ufak parça spagetti kayası var. Ama az gözenekli. Sadece kullanılan tanklar gördüğüm için söyledim. Yoksa dediğin gibi abi.

4. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Yumuşatıyor kardeşim, asit baz testi ile görebilirsin. Saldığı elementlerle daha da tehlikeli hale geliyor, bana göre. Spagetti de kullanılır, fosil kaya da, ama nitrat fosfatı düşünmedikten sonra neye yarar?

5. aykt.simsek01

aykt.simsek01

İsim:
    Aykut Şimşek
    Tekrar merhaba tuzlu su akvaryumunun sonu olmadiginu düşündüğüm icin aldığım ps de biraz küçük olabilir dusuncesi cok fazla aklimi kurcaladi bu sebeten hacmi kucultmeye karar verdim sizce ps yi de goz onune alarak hangisi daha uygun olur
    100x50x45h
    100x60x45h
    90x60x45h

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Curve 7 için bir tank düşünmek yerine curve 9 A geçseniz, hazır tank da var?

Burakak123 bunu beğendi.
  7. aykt.simsek01

aykt.simsek01

İsim:
    Aykut Şimşek
    Onu da düşündüm ancak hacim sanki başlangıç icin cok fazla gibi geldi bide tasinma isi cikti o yuzden malzeme topluyorum su anda

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş