1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

120x60x60 deniz akvaryumu malzeme yardım

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde tepe07 tarafından 13 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. tepe07

tepe07

Yer:
    Antalya/Merkez
    İsim:
    HÜSEYİN GÖKTEPE
    120x60x60 arkadan taşırmalı durso sistemli (resif özellikli 6 ila 8 arasında canlı beslemeyi düşünüyorum kuracağım sistemde malzemeler için desteğinize ve tecrübelerinize ihtiyacım var.öncelikle bu ebattaki bir akvaryuma hangi ebatta ve kaç bölmeli bir sump yaptırmalıyım.sırasıyla anlatayım.

sump:
    protein skimmer:(bubble magus marka düşünüyorum ama hangi modeli olmalı)özellikleri ne olmalı
    kafa motoru:(ben new jet düşünüyorum)hangi model olmalı
    sirkilasyon motoru:(marka model ve özelliği)
    aydınlatma:(ben led tercih ediyorum)marka ve model
    tuz:(marka ve model kaç kilo olmalı)
    ısıtıcı:(marka model ve özelliği)
    kum:(canlı kum marka model)
    filtre malzemesi:(markaları modelleri ve nekadar olmalı)
    canlı kaya kaç kilo:
    ve daha eksiğim olabilir bunlarıda belirtebilirseniz çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim.
    böyle bir akvaryum yapmayı planlıyorum

Ekli Dosyalar:

• vxjgq8.jpg
      vxjgq8.jpg
      Dosya Boyutu:
      134,3 KB
      Görüntüleme:
      1.053
  2. tepe07

tepe07

Yer:
    Antalya/Merkez
    İsim:
    HÜSEYİN GÖKTEPE
  3. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Öncelikle kararınız hayırlı olsun derinlik için imkan varsa 80 yapın daha güzel olur.
    Ekipman ve malzeme için forumda sizin ölçülerinize takib tank kurulum konularına bakarsanız birçok sorunun. Cevabı var.

Seyyar cihazdan online.

4. Hüseyin bey tuzlu su kurulum kararınız hayırlı olsun, forumumuza hoşgeldiniz.

1- Öncelilkle kurulum da yüksekliği 55'e düşürmeniz mümkünse faydanıza olur. Su yüksekliği aydınlatma ve akvaryum imalatında cam kalınlığı konusunda belirleyici faktör. (Artı Rahat müdahale edilebilirlik artar)
    2- Protein Skimmer'da Nac-7 Curve sizin düşündüğünüz ölçülerde bir akvaryum için ideal olabilir. Yada bir üst modeli yeni seri Nac-9 Curve.
    3- Kafa motoru markası olarak New-Jet son dönemde en ideal olan marka. Model 4500 olabilir.
    4- Dalga Motoru olarak Tunze düşünülebilinir. 6045x2 Adet. Wavebox-6206 iç sallantı için, mercanlarınız için daha da güzel olabilir.
    5- Tuz olarak genel kanı herkez Red-Sea Coral Pro'dan çok memnun. O daha ideal olabilir.
    6- Isıtıcı olarak Eheım veya Aquarıum System'de olabilir, 300w ideal.
    7- Kum olarak ben kurulumumda Carib Sea Special Grade (Canlı Kum) kullandım, kaliteli ve iyi bir kumdur. Tane boyutu olarak uçuşmaz.
    8- Filtre malzemesine ilk kurulumda bence pek gerek yok. Ama yosun, cyano vs gibi etkenlere engelleyici faktör olarak RowaPhos kullanabilirsiniz. Ama bu filtre malzemesi ile gelecek artı maliyetler; 1 Adet Medya Reaktör / 1 Adet 1000'lik küçük Kafa Motoru.
    9- Canlı Kaya olarak minimum 40kg olması yeterli.

Bir kurulumda bunlar zaten yeterli malzemeler. :) Bir eksik şu anlık yok bence. Aydınlatma konusunda yerli veya dıy led olabilir. Yumuşak ve Lps ağırlıklı bir tankınız olacaksa Led olur. Tercih sizin..

:portaliseviyoruz:

tepe07 bunu beğendi.
  5. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Soruların hepsinin cevabı bütçede saklı.:)
    Sump ne kadar geniş yapılabiliyorsa o kadar iyidir. Dolap dizaynı ile de alakalı ne ölçüde birşey sığacağı. 80x45x45 minimum olmalı. Yükseklik 45 ten fazla olmamalı. Rahat çalışamazsınız.

halilkocan bunu beğendi.
  6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Kurulumunuz hayırlı olsun...:)

7. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Hayırlı olsun kurulum'unuz. Erdem bey gerekeni yazmış Bu işin ekipman kısmı tamamen bütçe ile alakalı.Önce bu iş için ayıracağınız maksimum paraya karar verin.Tank ve ekipman'ınızda ileriye dönük düşünün. Bence'de imkanlarınızın el verdiği maksimum litrede kurulum yapın.

8. tepe07

tepe07

Yer:
    Antalya/Merkez
    İsim:
    HÜSEYİN GÖKTEPE
    Erdem kardeşim çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için çok faydalı oldu benim için.

Erdem. bunu beğendi.
  9. tepe07

tepe07

Yer:
    Antalya/Merkez
    İsim:
    HÜSEYİN GÖKTEPE
    teşekkür ederim arkadaşlar.

10. Rica ederim ne demek. :)

Sayfayı Paylaş