1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

120x70x50 akvaryum kurulumu

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde erkaanozturlay tarafından 30 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. erkaanozturlay

erkaanozturlay

120x70x50 akvaryumum kendimle yaptigim pazarliklar sonucu karar verdim herhangi bir bilgim veya tecrubem yok herseyi 0 dan yapiyorum yapmak istedigim akvaryum marine olacak mercan veya baska bi canli bakmayi dusunmuyorum yani hayalim civil civil bi balik akvaryumu bunun icin gerekli ekipmanlari siz tecrubeli ustadlardan oneri almayi ve neyi yapip neyi yapmamam gerektigini ogrenmek istiyorum bu arada sump ve durso bunlarla ilgilide pek fazla bilgim yok yani en azindan tuzlu suda beni anladiginiz icin tesekkur eder siz degerli buyuklerimin yardimlarini beklerim

muratmuratt bunu beğendi.
  2. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Bu arada dipnot istanbulda yasiyorum

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hayırlı olsun bu işin sırı sabır, bu ara bol formu okuyun bilhassa aynı ölçülerdeki tankları, fikir almak için...

4. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Kendi konunuzu acmaniz cok iyi oldu. Burda daha derli toplu ve size özel olur. Size verebilecegimiz en temel ve en iyi bilgi şudur: SABIR! Kurulumdan canli eklemeye kadar sabirli davranirsaniz ve sıradışı bir durum olmaz ise kayipsiz saglam bor tank kurariz hep birlikte.
    Alpinin dedigi gibi önce portaldaki size yakin olculerdeki kurulumlari okumakla başlayın ve kafanızda birseyler daha net sekillensin. Ona gorede burdan hepimiz elimzden geldigince onerilerde bulunuruz ;)

5. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Tesekkur ederım forumları okumaya devam edıyorum yavas yavas bı yerdende basladım akvaryumu yapmaya zaten bı kac ay surecegndn emınım ee artık oda dedıgınız gbı sabır

6. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Neden marin?

7. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Aslında hayalımde denebılır mercanlar bı heyecan vermıyo dıyebılırım balık uzerıne bı akvaryumum olsun ıstıyorum yanı tabıkı ozel bı ndenı yok ama heyecanım ve ılgım balıklara yoksa hatalımıyım bu dusuncede

8. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Zevk se birsey diyemem ama burda marin başlayıp sonra dönen ornekler oldu da o yuzden sordum . Ilk basta karmasik gelip mercandan uzak duracak olanlar bir sure sonra bu korkularinin abarti oldugunu anladilar. Boyle bir durum mu var diye sordum. Sahsi fikrim o rengarenk hayatın arka fonudur mercanlar. Birkac marin tank gordum. Balıklar ne kadar guzel olursa olsun o tuzlu büyüyü hissettirmedi bana.

9. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Yok yok mesut bey tamamen ılgılıyle alakalı tabıkı o anemonlar desen desen mushroomlar guzel olurdu ama benım hevesım tamamen balıklara sımdılık bu yoldan ılerlıycem daha sonra yapabılırsem olur ama smdılık fıkrım bu

10. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Bu arada elımde bı tane 80x40x45 bı akvaryum var bunu sump akvaryumuna cevırıp kullanabılırmıyım

11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Kullanılır...

12. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Kullanabilirsiniz.

13. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Tamam o zaman pekı ekıpmanları almaya baslıycam yavas yavas bu tank buyuklugunu karsılayacak sekılde bana onerılerınız nelerdır fıyat arastırması yapıcam tesekkur ederım

14. Deniz YILDIZ

Deniz YILDIZ

İsim:
    Deniz YILDIZ
    Tahmini sump ile 450 litrelik bir hacme sahip tankınız için geridönüş motorunuzu min saatte 4500 litre olarak seçmelisiniz. Skimmerınızıda bu hacmin 2-3 katı hava çekişi yapan ve yine hemen hemen 2-3 katı su devir daimi olacak şekilde seçmeniz yerinde olur. Dalga motorları için marine kısmı tercihi dolayısı ile ana tank hacminin 20x katı olarak belirlemekte fayda var diye düşünüyorum. Kişisel tavsiyem bir tane dalga motoru yerine 2-3 tane kullanmak yerinde olacaktır. Örneğin bu 2-3 motorun toplam çevirme kapasitesi 45x leri bulabilirse güzel olur.

Hangi marka model derseniz bu maddi kaynakla ilgilidir. Forum sponsorlarının web sayfaları bu konuda fikir verebilecektir. Maddi durumunuza uygun olanı burada sorabilir son bir karar almak için fikir danışabilirsiniz. Çünkü kişisel olarak mesela ben önersem iki adet Tunze 6095 veyahut iki adet Vortech MP40 öneririm. Ama maliyet konusu sıkıntı yaratır aklınıza bunlar takılınca diğer önerileri beğenmeyebilir ve soğuyabilirsiniz. Jeboaların motorları oldukça uygun fiyatlı oluyor. İki adet rw 15 ve 1 adet Rw 8 ile de güzel olacaktır.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  15. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Kriteriniz nedir Fiyat mı kalite mi?

16. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Abı fıyat olsa daha ıyı olur yoksa ev kuslar papaganlar falan var cokta kasmak ıstemıyorum kendımı uygun fıyat benım ıcın makul bı secım olur

17. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Oncelikle ilginiz icin tesekkurler ben bunlari not alip arastirtirmaya basldim acemi oldugumbicin soyle bi tekrarliyim ps hava cekis gucu 1400-1500 lt olmasi lazim dalga motorunuda 3 tane koymam ve bunlarin bi tanesinin gucu ana tank hacminin 15 kati civari olmasi lazim ve benim icin uygun olacak jaboe markadir dogrumudur

18. Deniz YILDIZ

Deniz YILDIZ

İsim:
    Deniz YILDIZ
    Ps inizin o hava gücünü çekmesi demek maliyeti uçurur :) Size 900-1200 litre civarı uygundur. Dalga motorlarında ise anlaştık sayılır :)

seyyahhh bunu beğendi.
  19. Deniz YILDIZ

Deniz YILDIZ

İsim:
    Deniz YILDIZ
    Akvaryum Merkezindeki iki ürün PS seçimi için uygun duruyor. Minimum bu modeller uygun fiyatla işinizi görecektir.

Reef Royal - DC-181 Protein Skimmer

JNS - CO-2 ConeS

20. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Tamamdir simdi biraz bu ise adapte olmaya basladim bu arada sunuda sormus olayim bi elektrikci arkadasim var bu olculer icin t5 armatur sistem uygunmudur

Sayfayı Paylaş