1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

120x70x50 akvaryum kurulumu

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde erkaanozturlay tarafından 30 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Tesekkurler hemen bakiyorum

2. Deniz YILDIZ

Deniz YILDIZ

İsim:
    Deniz YILDIZ
    Marine tank için ve bu genişlikteki tank için 6*54W T5 Armatür uygun olacaktır. Elektrikçi arkadaşınıza iki-üç adet fan eklemesini armatür kasasına yaptırtırsanız güzel olur. Armatürün çok ısınıp balastların sıkıntı yaratmasını engellemiş olursunuz. Fanların balastlara yakın olması tercihlidir.

3. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Oda tamamdir diger ekipmanlar hangileri olmali isitici eheim onerdiler ve uv filtre kullanmam gerekirmi

4. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Diger ekipmanlardan dewam edebiliriz almam gerekenlerden buraya kadar olanlari anladim kendimi hicbisey bilmiyomus gibi hissettim

5. Deniz YILDIZ

Deniz YILDIZ

İsim:
    Deniz YILDIZ
    Eheim kullanılabilir, UV ise Marine tankların genelde vazgeçilmezi oluyor.

6. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Su fotolari gostermek istiyorum aslinda sizde onay veirseniz bunu hazir alabilirim tum ekipmanlariyla beraber tank+sump akvaryumu kafa motoru, protein skimmer ,uv fiktre, isitici ,2 adet dalga motoru ,armatur, 10 kg deniz kumu ,20 kg canli kaya ile beraber veriyo kendisi komsum sayilir urunlerde herhangi bir sorun yok hepsi calisiyor daha oncede kendisi kullaniyordu bunu sizce nasil

7. erkaanozturlay

erkaanozturlay

8. erkaanozturlay

erkaanozturlay

9. erkaanozturlay

erkaanozturlay

10. erkaanozturlay

erkaanozturlay

11. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Marin tank için yeterli gibi görünüyor, sump uygun ise macro ps satılıp bm curve serisi bir ps ile daha rahat döner. Tabiki fiyat gayet makul tutulmalı ve öyleyse alınmalı. AYrıca güzel bir havalandırma yapılmalı.

12. erkaanozturlay

erkaanozturlay

1000 tl satis fiyati vardi 700-800arasi bi ffiyata alabilirim sump resminide paylasiyim hemen bm ile degistirebilirim aldiktan sonra cunku baliklarin sagligi icin risk almak istemiyorum bu akvaryumda ne kadar balik besleyebilirim bide bagislayin havalandirma derken onu anlayamadim biraz acemiyimde bu konuda

13. erkaanozturlay

erkaanozturlay

14. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Sump havuzu yaklasik 130 150 lt arasi

15. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Havalandırma armatüre destek ve ısısını dışarı vermek amacıyla, sumpta tadilat gerekebilir. Suyun döküleceği bölme vs hangisi ps duracağı bölme hangisi net bilinmesi daha iyi olur. Floresan iki adet çalışsa bile yeterli gelir marin tank için.

Fiyat için bir şey söylemek doğru olmaz sanırım, neden derseniz dalga motorlarının markası nedir? Kayalar nasıl? Kum kullanılmış ise kullanmayı tavsiye etmem ph tamponlama özelliğini yitiriyor kullanılmış kumlar. Kafa motoru atman suyu ısıtma özelliği olan bir motor, ısıtıcılar da fazla fiyatlı ürünler değil. Ayrıca ileriye dönük başka sistemler düşünülüyorsa bu hazır sistemleri satmak ve mercan beslemek sıkıntılı olabiliyor.

16. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Dalga motorlari sanirim resun baktim ben kayalar ise cok iyi gorunuyor zaten amacim simdi veya sonra marin akvryum canli beslemeyi dusunmuyorum bu nedenle sistemdede pek degisiklik yapmayi dusunmuyorum hevesim sadece bi kac renkli palyaco ve bi kac tang beslemek burdan ileri gitmeyide dusunmuyorum aslinda benim icin bu dediklerimi karsilayacak bi sistem kafi olacak fan konusunu arastirdim pek maaliyetli degil gibi gorundu halledebilirim kumlarda cok kullanilmamis bu arada 4 5 ay kadar kullanmis onunda durumu bu sekilde sump sistemi ile ilgili olarak bisi diyemiycem cunku satan arkadasta siparis uzerine yaptirmis ozel olarak bi sorun yasamadigini soyledi durumlari bunlarmis acaba edermi o fiyat sizce siz daha iyi bilirsiniz mutlaka tesekkur ederim

17. Deniz YILDIZ

Deniz YILDIZ

İsim:
    Deniz YILDIZ
    Bu forumda paylaşılıyor mu bilmiyorum ama Yener Ustanın dükkanında oldukça uyguna bir tank görmüştüm. O da ikinci el. İstanbulda iseniz ve nakliyesini becerebilirseniz bir sorun derim. Satılmamışsa güzel bir tanktı çünkü. Aydınlatma yoktu ama sump sehpa ve ana tank vardı. Sabah arayın isterseniz. 5374410730

18. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Tamam tesekkur ederim yarin ararim ekipmanlarla berabermi veriyodu peki

19. Deniz YILDIZ

Deniz YILDIZ

İsim:
    Deniz YILDIZ
    Yok, sanırım sadece ana tank sump ve mobilya dahildi. Ama fiyatı 3 haneli idi. çok az kullanılmış sağlam bir tanktı. Bu forumdan pek giden yok kendisine sanırım. Yoksa halen duruyor mu bilgi verebilirlerdi.

20. erkaanozturlay

erkaanozturlay

Tamam tesekkur ederim ama tum ekipmanlarla olsa daha iyi olurdu neyse ben yarin bi fiyat aliyim de sonrasina bakariz

Sayfayı Paylaş