1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

120x70xh55 Deniz Akvaryumu Kurulumu

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde MOVACIKLI tarafından 25 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Cevap: 100x50xh55 Deniz Akvaryumu Hakkında

Fikrinize ve deneyiminize saygım sonsuz. Yalnız ****** akvaryuma gidip bu meşhur vertex i görünce bütün görüşlerim değişti inanılmaz bir görüntüsüvar özellikleri saymakla bitmiyor. Mercanlar led altında bir başka güzel duruyorlar.

2. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Konu başka bir boyuta taşınacağından, tecrübelerime dayanarak ben artık size tek bir şey dahi demek istemiyorum. Sadece bunu bu şekilde yazmak istedim, buna da ne cevap geleceğini tahmin ederek.

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Mustafa bey sakin olmak gerekli. Kırmayalım kimseyi, sonuçta burası bir forum. Kimisi pahalı diyecek kimisi ucuz diyecek ki tartışılacak konu olacak ve en doğrusu bulunacak.

Maddi durum yeterli ise en kalitelisi alınır. Ama en kalitelisini almak sorun yaşamamak anlamına gelmez. Sorun yaşamayı en aza indirir.

Led olarakta 3 aydır kendim markası belli olmayan ledlerden yaptım. Kasasınıda kendim yaptım bana maliyeti 300 lira civarında oldu. 3 aydır sorunsuzca kullanmaktayım. Akvaryumum 100*50*40h boyutlarında 48*1 watt led kullanıyorum.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 14 Mayıs 2016
  4. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Arkadaşlar kavgaya gerek yok diyorum.

Bu hobi isteyen parasıyla yapar isteyen emeğiyle herkes kendi tercihiyle zevk alarak yapar.

Temel abi Mustafa bey Ankara'daki akvaryumcudan bahsetmiş sen İstanbul'daki arkadaştan bahsettin galiba ?

Benim size nacizane bir teklifim olacak, Şüphe yok ki size alabildiğiniz en iyi PS ve Aydınlatmayı alın diyeceğim. Çünkü bunlar akvaryumun en önemli unsurları.
    Tabi bütçe müsait olduğu için tavsiyem extra clear cam kullanın ve biraz piyasa araştırması ve tecrübe araştırması ile karar verin. Çünkü ABD malı vortech bile kalitesiz veya sıkıntılı çıkabiliyor.

Ayrıca yıllarca kaliteli olarak kullandığımız Atman da bir Çin malıdır unutmayın ki Bugün dünya devlerinden Apple bile cihazları Çin'de üretiliyor.

5. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı

Burak Bey burada kızmaca darılmaca küsmece yok herkez fikirlerini sunuyor. Sizde fikrinizi sundunuz. Ben de size fikrimi söyledim. Ha üslubumda kırıcı olduysam özür dilerim. Yeterki gölünüz hoş olsun.
    amacım sizi kırmak yada rencide etmekte değil. Tabiki tecrübeli olabilirsiniz. Fakat konunun başka biryerlere gideceği konusundaki fikirlerinize katılmıyorum. Sonuçta hepimiz insanız.

6. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı

Halil Bey Akvaryumun Sağ Sol ve Ön camı extra clear oluyor. Bu arada kaliteli mal alıyorum diye sorun olmayacağı anlamına gelmez tabiki sorun yaşıyacağız ama önemli olan aldığınız malın arkasında kaya gibi duran firmadır. Bubble king den bahsediyorum. Bana adamlar 3 yıl garanti veriyorlar. Bu çok önemli bir konu. Sonuç da içinde red dragon motor var. Şim di gelen yorumlara bakınca acaba yanlış bir seçim mi yaptım diyorum kendi kendime gidip Bubble magus mu alayım diyorum yani.Lütfen banada hak verin Halil bey bu konu şuna benziyor. Niye BMW x5 alıyorsun git Dacia duster alsana oda dört çeker. Hadi buyrun buradan yakın. Tabi lafım size değil bana gücenen kızan arkadaşa.

7. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale

Bence tartışmanın lüzumu yok, eninde sonunda bu kadar parayı harcayacak olmanızda bu işe tutku ile yaklaştığınızın göstergesi. Bence bu yüksek kaliteli cihazlarla yaşanacak deneyimden forumumuz çok yararlanacak, ve ilham verici olacak. Mustafa bey sizi merak ile takip ediyoruz lütfen herşeyi adım adım, fotoğraflarla paylaşın ki bizde bu ekipmanı tanıyalım.

Yeniden tekrar etmek istiyorum ki bu bizim için de bir şans. Bir çok kurumsal firma, büro veya şahıslar bu tür yüksek kaliteli malzemelerle dışardan know how alarak akvaryum kuruyor, tabiki bu kişiler pek te foruma gelip bunları paylaşmıyorlar da.

8. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı

Özdemir Bey Bana pozitif yönde yaklaşım yapıp destek olduğunuz için size çok ama çok teşekkür ederim. Gerçekten buna ihtiyacım vardı. Kurulum aşamasından çalışmasına kadar bütün sistemi sizlerle kare kare hatta video lu olarak paylaşacağım. Gitti gidiyoru birazcık kurcalarken Dalga motoru olarak Resun Waver-15000 Dalga ve Akıntı Motoru Gözüme çarptı fiyatı 370 ytl oldukça uygun geldi acaba kullanan varmıdır.

9. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Sn. MOVACIKLI, Resun dediğiniz ve çok ama çok hoşunuza giden mal bir çin malıdır.

Benim tavsiye ettiğim mallar alman ve italyan malıdır. Buna rağmen beni çin malı savunucusu yaptınız ve şimdi de moraliniz bozuk. Daha kuruluma başlamadan ve malları ürünleri tanımadan size tavsiye veren biriyle kafadan takıştınız ya harbiden diyorum helal olsun, üstüne üstlük benim size yazdığım 2 sayfa dolusu bilgilendirici ve yönlendirici mesaja rağmen. Bubble magus dediğiniz ve beğendiğiniz diğer alet ise benim size tavsiye ettiğim bir alettir. Gene aynı yere çıkıyor. inanmıyorsanız değiştirilme imkanı olmayan mesajlarımı bir daha okuyun.

Ayrıca şu var, istediğiniz kadar para harcayın beni bağlamaz. Ben 50.000 lirayı aşan kurulumu olan bir akvaryum biliyorum bizim ülkemizde. Buyrun istiyorsanız onunla yarışın benimle değil, İsterseniz 13.000 liraya akvaryum kurun, isterseniz çin malı alın, isterseniz alman malı alın, isterseniz kendiniz yapıp bedavaya getirin. Ben artık bu topicle ilgilenmiyorum.

Ben sadece kendimi aklamaya geldim.

10. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Ve bunlara ek olarak şunları yazmak istiyorum. Rica ediyorum birbirinizi kızdıracak uslüpta mesajlar yazmayın. Sadece rica ediyorum.

Neyse konumuza dönelim.

Resun 15000 dalga motorunu ben kullanıyorum. Çok uzun süredir kullanıyorum. Aldığı parayı sonuna kadar hak eden bir ürün. Sizin akvaryuma doğru yerleştirildiğinde tek başına yetebilecek bir ürün. Ses sorunu sıfır, canavar gibi akıntı veriyor ve kontrol ünitesi ile değişik modlarda çalıştırabiliyorsunuz.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 14 Mayıs 2016
  11. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı

Fatih Bey bu motoru nekadar zamandır kullanıyorsunuz. Garantisi varmı. Nekadar.

12. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı

Birde doğru yerleşim nasıl olur. Bunu izah edebilirseniz sevinirim.

13. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Motoru 8-9 aydır kullanıyorum. Maşallah diyelim tık demedi, şuana kadar sudan çıkarıp temizlemedim.

Benim aldığımın garantisi yoktu. Şuana kadarda akvaryum ürünlerinden garanti nedeniyle değişim, tamir yapıldığını hiç görmedim, duymadım.

Doğru yerleşimden kastım ise; akvaryumdaki kayalar akıntıyı azaltmayacak şekilde yani sağ camdan sol cama kadar gidecek şekilde ayarlanmalı yani.

Motoru kesinlikle tavsiye ederim.

14. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Selamlar ,Çin malı ,ABD malı,Avrupa malı hiçbirşey farketmez zamanında hiç biri yoktu ben yada biz bundan yaklaşık on sene önce kurduğumuz akvaryumlarımızda tek bir markaya vede internet denen mucize bu kadar bilinmediğinden tek akvaryumcuya bağlı kalarak vede onların bizleri yanlış yada doğru yönlendirmeleriyle akvaryumlarımızı kurduk şimdi ise seçenek çok, o yüzden işin maddiyatından çok işe yararlılığı ile ilgilenerek mümkün olduğunca doğru seçime yönelmek gerekir.
    Vertex aydınlatma bir sürü işe yarayan yada yaramayan efekt'leri mevcut
    Buble King kullanılıcaksa voltaj gel gitlerine önlem alınarak kullanılmalı
    illede Tunze wawebox diyorum
    Bu yazdığım vede sizin almayı düşündüğünüz ürünleri internette çeşitli forum ve kendi sitelerine incelerseniz yada araştırabilirseniz çok daha rahat karar verebilirsiniz .:heyo:

15. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Benden önce Teoman abi yazmış zaten tunze wavebox alın. açın youtube de videolarını izleyin gerçek gelgit yapıyor. ve dağayı taklit etmek için bence en güzeli.

16. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı

Ehh Teoman bey böyle diyorsa eğer, sözün bittiği noktaya gelmişizdir. Tunze wavebox alınacak.

17. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Hayırlı olsun. Bu arada akvaryumu üsküdardaki yeremi yaptırıyorsunuz ?

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Selamlar,

Öncelikle tartışmanın sıfır olduğu ve her zaman bu şekilde kalmaya kesinlikle kararlı olan bir platformda olduğumuzu bilmemiz gerekiyor. Kişi bir konu açarsa ve ekipman önerisi, bilgi isterse kişiye Red dragon kulanan da öneri de bulunacak DIY protein skimmeri olan da veya Çin malı adı olmayan bir ekipman kullnanda veya veya ( Mesela ben diyorum) Sizin kafanızdaki Nac7 model ps'nin toplayacağı atığın 10 katı toplamayı ben pimaş akar borusundan 10 dakikada yaparım diyen de çıkacaktır. Kişi tecrübesine bakar ve kullandığından memnuniyet veya memnuniyetsizliğini iletir. Sizin bunlardan hangisini alacağınız kimseyi ilgilendirmez.

Kaldı ki; Bir ekipmanın ne olduğundan çok onu nasıl kullandığımız önemlidir.

İyi ki yokmuş Teoman abi, o günleri beraber yaşayan biri olarak o yüzden bugün o aletleri emekle ortaya çıkarmayı kovaladık, çıkardık, çıkaramadık ancak yokluk arştırmaya iter, kaliteli ekipmana sahip olmak ise çıtayı yükseltmeye iter...yükseltilmedimi anlamı kalmaz.

Sevgiler...

19. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Sipariş verdim onlarda istanbuldan getiriyorlar. Bu arada akvaryumun ölçüleri 120x70xh55

20. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı

Keşke bende 15 sene evel tatlı su akvaryumu ile başlayacağıma direkt olarak deniz ile başlasaydım. Diyorum kendi kendime. Ney se bende emekliliğime zemin hazırlıyorum. Bu iş tam emekli işi gibi.

Sayfayı Paylaş