1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

125h * 63 * 63 akvaryum yapmayı düşünüyorum!

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde lades tarafından 24 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç
    Arkadaşlar elimde bulunan 125*63cm 4 adet temperli cam var, bir akvaryum yapmak istiyorum ama bir sürü laf edersiniz diye başlayamıyorum bir türlü akvaryuma: :) İlk ve en çok akvaryuma müdahalede zorluktan bahsedeceksiniz fakat şiddetle yapmak istiyorum. Hem hiç o şekilde bir akvaryum yapımına rastlamadım, filtresi (sump), motoru lambası herşeyi kapakta olacak ve görünmeyecekler, nasıl? Cam kalınlığından bahsetmiyorum ki daha fazla eleştri almayayım. Kayıtlarım kuşaklarım, tüm kenarlara alüminyum çerçevem falan sağlam bir akvaryum olur diyorum ben. Akvaryum silikonum da boş boş duruyor evde camlarla birlikte zaten. Bir büroya süper olur bence bu akvaryum. Evet, yorumlar nerde?

2. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Bence de süper olur Cem abi.Sen inandıktan sonra kendine güvendikten sonra millet ne derse desin o iş 10 numara olur....

Arkandayım :helalolsun:

lades bunu beğendi.
  3. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç
    Ben bu halk desteğiyle akvaryumda çığırlar açarım. :)

4. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Ne beslemeyi düşünüyorsun?

5. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç
    Hele bir akvaryumu yapayım da orası kolay.:) Suyun üst kısmında alt kısmında orta kısmında yüzmeyi tercih eden balıkları tercih ederim sanıyorum.

6. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    tür olarak nedir peki? Canlı doğuran? Chichlid? Bu konuyu daha önce açmamışmıydın abi sen? Yanlış mı hatırlıyorum?

7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cem abi senin için uğraşmak zor olmazsa bizim için izlemek zor olmaz :)

Ben uğraşırız gerekirse deniz gözlüğüyle birlikte kafamıda sokarım akvaryuma dersen yap tabi :)

Tamperli cam çok sağlam. Diğer camlara göre kat ve kat daha sağlam olduğunu biliyorum.

Herşey kapakta mı :smiley33: İlginç ve enteresan...

Beklemekteyim haberin olsun...........

8. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç
    Ya bir sorun var aslında, camların üçü 125*63, biri 125*67.5cm. Camın birinin kenarı 2-3cm kadar taşacak kenardan. Onu nasıl hallederiz bilmiyorum. Bu temperli cam kesilmez de. Olmadı o kısma dışardan strafor yapıştırıcam ama estetik olmaz öylede.

9. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Ya birşey olmaz abi **** akvaryumu değilki... Kenardan 2-3 cm dışarı taşar. Sende yan cama strafor yapıştırırsın dediğin gibi olur biter.

Tamperli camın kesilememeside ayrı bir dert :)

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hocam inan 63 cm yükseklik ve derinlik için ben hiç laf söylemem. Bence normal ölçüler. Tuzlu su akvaryumunda yükseklik 80 cm benim biz ne yapalım o zaman ? :F

11. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Güzel olur güzel. Sıcak yaz günlerinde deniz gözlüğü takar kafanı içeri sokarsın ne var ne yok diye. Balık gözükye akvaryuma bakmış olursun hemde abi :)

12. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Hocam sen bu iş olur diyorsan olur.;) Senden kaçmaz bu akvaryum ben inanıyorumki gene ortralığı kasıp kavuracaksın. Geçmişte senin dıy yapımlarını,eldeki atıl malzemleri kullanarak harikalar yarattığını,hatta kimsenin kolay kolay aklına bile gelmeyecek bir şekilde matkap kutusundan filitre yapımını tebrik ederek takip ettik. Eminim bu akvaryum yapımı senin için çocuk oyuncağı olacaktır.Hocam 125*67.5cm. lik camı yerinde olsam tabanda kullanırdım. Bu sayede hiçbiryerden taşma olmayacaktır.;) Yapım aşamalarını sabırsızlıkla bekliyoruz.saygılar:gif

Fatih taperli camı kesmek dert değil. Tamperli cam hiçbirşekilde kesilmez.:shh:

13. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç
    Temel ve Olcay hocam yanlış anladılar galiba, yükseklik 125 cm diyorum. :)

14. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Olcay abi zaten kestirememek ayrı ders yazdım. Yanlış anladın galiba. Tamperleme işlemi yapıldıktan sonra cama herhangi bir işlem yapılamıyor. ( Kesmek-delmek vs. vs. )

Tamam işte ben anladımabi deniz gözlüğüyle gireceksin içine dedim ya :) :) :)

15. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Evet Fatih yanlış okumuşum pardon.

Cem hocam 125 cm yükseklikte olsa sen bu işi bitirirsin eminim. Hocam bu camlar kaç mm sormadan edemeyeceğim? :)

Ama neden 125 kısmını yükseklik yapıyorsunki ? :smiley33: Kutu gibi birşey olur ozaman. 63 cm lik kısmını yükseklik yap,125 cm lik kısmınıda boy.Ozaman süper birşey olur bence.

16. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç
    Valla aklıma öyle geldi ama camın birinin ebatının farklı olması hoş göstermeyecek akvaryumu.
    Olcay kardeş bende bir tane 125*63*63h var zaten geçenlerde yapmıştım bu camlardan. Bu dik olsuN farklı olsun dedim ama insan kiracı olunca göçebe misali ordan oraya taşın dur, yoksa ne şekiller yapardım.

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    125 cm yükseklik olacaksa işin biraz zor Hoca'm. Cam kalınlığını hesaplamışsındır ama müdahale kolay olmaz içine. Tabi aslında burada bir püf noktası var. Mesela akvaryum içine müdahale ne zamanlar zordur diye düşünürsek bence dekor yapma döneminde zordur. Bunun dışında balık akvaryumu ise bence sorun çıkmaz.

Bankaya 3.000 litre akvaryum yapıyoruz ve tuzlu su olmasına ramen yükseklik 100 cm olacak. Açıkcası beni korkutmuyor müdahale anlamında. Yeterki sağlam bir yapıda olsun akvaryum.

18. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cem abi deniz gözlüğüyle sokarsın kafanı gerek müdahaleyi yaparsın :)

19. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç
    Temperli cam,kalınlığı 8mm. Şık bir ahşap kapak düşünmüştüm üstüne de ama.

Sayfayı Paylaş