1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

130*60*50 Brc Reefland

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde Burcu tarafından 13 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. iyi geceler :) 1 haftada su değerleri yerlere düşer mi? Coralin oluşumu egeden getirdiğim taşları ekleyince, hızlı başladı ama, bu kadar fark olur mu? o_O Testlerin son kullanma tarihleri 2018. iki defa ölçtüm... :( Değerler 1 hafta önce ve sonra olarak yazıyorum.

KH: 9.3-ölçemedim çünkü değer 3 civarı şırıngada
    CA-440-190
    Mg: 1350-630
    Ni:25-20
    Ph: 8-8
    Tuz: 1024

Kısa bir özet olsun

Canlılar:

Hammer, leather, 2 tube worm, octopus, glove polip, fungia, torch, 6 hairy, mini star polip, buble anemon, candy cane, 300 civar zoa, button polip, red plate, montipora plate, 7 chromis, 2 clown, 2 anthias, 1 cardinal, 1 mandarin, 1 yellow wrasse, 2 fire shrimp, conchlar, hermit, deniz yıldızı... PS buble magus Nac 3.5, tank 280 lt... Canlılar aksine çok keyifli gözüküyor, özellikle hammer, fungia, octopus iki katı boyutunda.... Zoalar, polipler ful açıyor... :confused:

zipkinteam bunu beğendi.
  2. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    İmkansız desem. Bir daha ölçün hatta suyu alın akvaryumcuya götürün orada da ölçümleri tekrar yaptırın. Coraline alg var ise tankta kh 3 olamaz. beyazlar komple öyle bir durumda. Ama yine se yüksek değerde su değişimine hazırlıklı olun. Canlıların keyifleri iyi ise test bozuk veya yanlış olcuyorsunuz

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  3. Problem yeni alınan birkaç testle çözüldü :) demekki son kullanma tarihlerine güvenmemek gerekiyor....

MESUT_KERİM ve YMR_AY bunu beğendi.
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İmkansız o testler hatalı diyecekken son mesajı okudum.:) Normal düzende devam iyidir.

Burcu bunu beğendi.
  5. Son durumdan biraz resimler paylaşayım :) Makina olsa çok daha güzel olacak da, şimdilik kalite düşük :oops:

[​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]

Beril olcay, veysel, nhtkmn ve diğer 10 kişi bunu beğendi.
  6. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Maaşallah sps çok şirin gözüküyor bird nest sanırım

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. Teşekkür ederim, ismini bilemiyorum, tesadüfen geldi tanka. Bilen arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim :)

muradtekin bunu beğendi.
  8. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Hayatta tesaduflere yer yoktur ;)

Burcu bunu beğendi.
  9. Portal güzel gönüllü insanlarla dolu temo19 hem aktif olarak bilgilendirme, hem de yeni kurulumlarda, canlı satışlarında hediyeler; tam bir aile ortamı... :portaliseviyoruz:;) Zarif bir arkadaşım hediye etti saolsun, cinsi, ismi hakkında bir fikriniz var mı?

veysel bunu beğendi.
  10. hakankamasoglu

hakankamasoglu

Yer:
    Acıbadem
    İsim:
    Hakan Kamaşoğlu
    Evet burcu hanim bird nest ismi, guzel canlidir renk katmis akvaryuma :)

Burcu bunu beğendi.
  11. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Seriatapora Guttatus veya Seriatopora Caliendrum. Tam ismi budur.Sps'ler arasında bakımı kolay diyebileceğimiz bir tür. Orta-üst akıntı ve ışık ile düşük nütrient seviyesi ister. Gövde rengi koyulaşma hatasına meyillidir.

YIKIKTEMO ve Burcu bunu beğendi.
  12. Sump da cama yapışık, hareket etmeyen, süngerimsi canlılar oluştu. Konikler ve uçlarında, püskül gibi bir şey var. Sanki portalda başka bir arkadaş benzer bir şey paylaşmıştı, fakat bulamadım. Ne oldukları hakkında fikri olan var mı?

[​IMG] [​IMG]

13. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Ananas süngeri onlar Burcu hanım. Birçoğumuzun akvaryumunda mevcutlar, zararlı değildirler ve her sünger gibi suyu süzerek beslenirler. Akvaryumdaki besin seviyesinin durumuna göre ara ara artıp,azalma durumu gösterirler. Bkz : Pineapple Sponge

Burcu bunu beğendi.
  14. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Bu arada akvaryumunuzun durumu gayet güzel bir hale gelmiş.Başarılarınızın devamını diliyorum, sağlıkla ve sıkıntısız...

15. 73. Gün teşekkür ederim, inşallah öyle olur, akv üzerine titriyorum, baya emek harcıyorum.

YIKIKTEMO, Pennywise, burak ozu ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  16. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Cok keyifli masallah

17. Yeni sump ın damlatan yerinin silikonu sökülüp tekrar silikonlandı, test edildi, ve BM Nac 7 ile devreye alındı

burak ozu, YIKIKTEMO, veysel ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  18. 2 saat oldu neredeyse, hala çalıştırınca PS taşıyo, ne kadar daha beklemeliyim sizce? :confused:

19. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Şu seviyesi kaç cm

20. 25 cm de... Sistemde 265 litreydi toplam su, eski sumpın suyuyla karıştırarak 25 lt ekstradan su eklemiş oldum.

Sayfayı Paylaş