1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

130x40x40 cm durso sumplu akvaryuma kurulum için destek

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde alitann tarafından 12 Aralık 2016 başlatılmıştır.

1. alitann

alitann

Yer:
    izmir
    İsim:
    ali
    merhabalar yıllarca tatlı su macerasından sonra hepimizin dileği deniz akvaryumuna hazırlık başladı öncelikle
    akvaryumun ölçüleri 130x40x40 ekte görselini paylaştım sizlerden ricam kum canlı kaya ve bu akvaryumda başta sabırlı olarak suyu oturtma adına yardımlarınız

sorularım şunlar

1 bu ölçülere ait bir akvaryum içim kum tercihi ve kg ?
    2 ps tercihi ve fiyat ideal olacak şekilde
    3 ışıklandırma led olacak diye bir düşünce
    4 akvaryumda aşırı canlı yükü olmaması adına su ortamı blue tang adedi
    5 su ortomıoluşması için sabırlı olup baştan canlı mercan eklemeden bana en sade kurulumun masrafı ne olur ?

daha çok soru var ama zamanla aktarırım şu anda yeni yapılan akvaryumum olmasına rağmen uzun süredir tanıdığım bir petshop çalışanı 3000 tl gibi bir rakamdan bahsetti sizce rakam gerçeği yansıtır haldemidir?

Ekli Dosyalar:

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun, kum olarak 2-3 mm ölü aravonit veya mercan kırığı olur. 20 kg civarı gider tahminimce. Ps ićinde öncelikle akvaryum dolabının iç yüksekliğini bir ölçün az gibi geldi yükseklik. Ps ide ondan sonra seçin. Maliyet alıncak malzeme beslenecek canlıya göre değişir. 3000 e de çıkar aynı ölçülerde tank 50000 e de çıkar.

Konuları okursanız kafanızda bir şeyler daha net şekillenir.

3. alitann

alitann

Yer:
    izmir
    İsim:
    ali
    Teşekkür ederim öncelikle marin bir akvaryum tercih etmek istiyorum imkanlarımın doğrultusunda ilk aşamada uzun bir süre canlı balık ve mercan olmayacak su kimyası ve biraz suyu dengede tutabilmek adına öğrenmek için ve akvaryumun su koşullarının tam anlamı ile stabil tutmayı öğrenmem lazım kayıp riskini azaltmak için

Alt dolap yüksek akvayum 40 cm yükseklikte yerden mobilya ile 130 cm yükselik dolap iç haznesini yüksek olması adına ps barındıracak kadar yüksek tuttudu

tabiki sizlerin yönlerdirmede yardımınızı ve buradaki bütün verileri taramaya başladım ölçüm biraz farklı olunca talepde bulumam gerekir gibi bir fikir oluştu

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş