1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

130X60X55 Deniz Akvaryumu Kurulum

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde okaraca tarafından 8 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. okaraca

okaraca

Yer:
    istanbul
    İsim:
    okaraca
    Kuracağım yeni deniz akvaryumu ölçülerim 130x60x55 h 10mm, cam kalınlığı sump 100x46 x 40 şaşırtmasız. Kafa motoru 4500 lük eden ps belli değil.

Akıntı motoru belli değil, durso sifonlu olacak tek 50 lik delik yeterli mi? Dursu kutusu sol arkada olacak akvaryum dışında ölçüleri kafamı karıştırıyor. Akvaryumu kendim yapacağım. Izgara için arkacamı kaç cm yüksekliğinde kaç cm boyunda kestirmeliyim? Arkadaki kutu boyutu ne olmalı tek 50 lik sifon iniş yeterli olur mu? cam siparişi vereceğim öncelikli bu ölçüleri netleştirmem lazım.

Dursu kutusu sol arkada olacak akvaryum dışında ölçüleri kafamı karıştırıyor. Düzeltme durso arka ortada olacak kaç cm yükseklik kaç cm uzunluk olmalı?

2. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Hayırlısı Olsun kardeşim.
    Durso kutusunu soruyorsan, 10 cm derinlik sanırım 55-60 cm genişlik uygun gelir.

3. okaraca

okaraca

Yer:
    istanbul
    İsim:
    okaraca
    Saol kardeşim senin yeni akvaryumunda hayırlı olsun inşallah önceki akvaryumlarında yaşadığın sorunları bunda yaşamazsın.
    Camcıya cam kestireceğim dursoya dökülen kısmı kaç cm yükseklik kaç cm uzunluğunda kestirmeliyim. Şimdiki önceliğim ve aciliyetim bu.

Camları kestirdim taşırmayı arka ortadan 5 cm derinlik 40 cm uzunluk olarak bıraktım.50 lik bir iniş ve 32 lik 2. bir iniş olacak.
    ps olarak ne önerirsiniz?biraz balık lps ve soft mercan olacak.
    marmara deniz suyu olacak kurulumda canlı kaya ölü kum olacak kumun markasına karar vermedim daha.

Sayfayı Paylaş