1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

130x65x65 kurulum

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde kosonof tarafından 29 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. kosonof

kosonof

Yer:
    Ankara
    İsim:
    cihan
    Tankın dolumunu geçen hafta tamamladım. tuzluluğu 1024 e ayarlayıp yaklaşık 45 kg canlı kumu suyun içinde hava almadan açıp sistemi çalıştırmaya devam ettim. doğal olarak su çok bulandı. filtre çorabı ve skimmer vasıtasıyla bu sorunu hallettim fakat camlarda ve sump tabanında hatta dalga motorlarının üstünde çok ince tabaka halinde tortular kaldı. ilk sorum şu? bu tabaka zamanla yok olur mu ya da zararı var mıdır sisteme. camlardaki tortuyu silecek vasıtasıyla hallettim. su da sıkıntı yok cam gibi. iki gün önce de yaklaşık 36 kg ölü kaya eklemesi yaptım. su bir gün böyle döndükten sonra üzerinde yazan ölçüye göre biopronto ve bactiv8 eklemesi yaptım. bu arada günlük 6 saat 6 x 54 watt t5 çalışmakta. yine dün akşam aynı ölçülerde biopronto ve bactiv8 eklmesi yaptım. skimmer ı da 3 saat çalıştırmadım bu arada. artık katkı eklememe gerek var mıdır? diatom ne zaman oluşmaya başlar? ve bundan sonra yapmam gerekenler ya da eksik yaptıklarım nelerdir? şimdiden cevaplar ve ilgiye teşekkür ederim.

IMG_2806.JPG

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 29 Mayıs 2016
    Burcu, seaman038, Pennywise ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.
    Bakteri girşini kesip bakteri yemi girişine çok az devam edebilirsiniz. 1.2 gün atık kabı takmamanızın zararı olmaz. Sonrasında ise balık varmış gibi tank dönecek ve diatom beklenecek

kosonof bunu beğendi.
  3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun, tankta bir canlı yok tortu olan yerleri havalandirıp toplatın.

seaman038 ve kosonof bunu beğendi.
  4. emrah aytekin

emrah aytekin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emrah aytekin
    6 tilorasana gerek yok degilmi veysel abi 2 tanesini calitirsa fazlasiyla yeter degilmi sbi

kosonof bunu beğendi.
  5. kosonof

kosonof

Yer:
    Ankara
    İsim:
    cihan
    Bugünden itibaren 2 adet yakıcam. Yalnız şu bakteri yemini açıklayabilir misiniz?

6. emrah aytekin

emrah aytekin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emrah aytekin
    Balikcilardan ölü karides al birtane veya marketlerden donmus karideste olur bunun serce parmaginin ilk koymugu kadar kes tanka at.yemde normal balik yemi onu minik minik at tanka bakteriler beslensin.ven neredeyse vakterileri olduruyordum ordan iyi tecrube oldu bana :)sagolsunlar baris abiyle onur abi beni kurtarmislardi :)

kosonof bunu beğendi.
  7. kosonof

kosonof

Yer:
    Ankara
    İsim:
    cihan
    Yemi yarın akşama halledebilirim anca. Çok mu geç kalmış olurum?

8. emrah aytekin

emrah aytekin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emrah aytekin
    Ustadlar daha iyi bilir ama bence Hemen halet hocam hic riskine girme derim

kosonof bunu beğendi.
  9. kosonof

kosonof

Yer:
    Ankara
    İsim:
    cihan
    Dolapta mezgit var. Onu çözüp Bi parça salayım akvaryuma en iyisi

seaman038 ve YMR_AY bunu beğendi.
  10. emrah aytekin

emrah aytekin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emrah aytekin
    Aynen oyle yap beyaz eşarp'a sar oyle at sonra cikarta bilesin

11. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Diyatom vs bitene kadar iki flo yeter, diyatom en geç 20 nci günden sonra gelir acelemiz yok.

kosonof bunu beğendi.
  12. kosonof

kosonof

Yer:
    Ankara
    İsim:
    cihan
    ufak bir sorun daha var. ps bm curve 7 kullanıyorum. en başından beri 24 cm de çalıştırdığımda hangi ayarı yaparsam yapayım çok sulu toplayıp taşma yapıyor. ben de altına 4 - 5 cm yüksekliğinde birşey koyup çalıştırdım ve min ayarda köpüğü dengede tutabiliyorum. bu sorun mudur?

13. kosonof

kosonof

Yer:
    Ankara
    İsim:
    cihan
    İlk ölçümleri yaptım. Nitrit 0 nitrat ise 25 ppm civarı çıktı. Bu değerler nasıldır? Yorumlayabilir misiniz? Bir de koku oluşumu başladı akvaryumda. Normal midir? Saygılar.

tristan_76 bunu beğendi.
  14. kosonof

kosonof

Yer:
    Ankara
    İsim:
    cihan
    Bakteri yemlemeye devam mı yoksa kesmek mi gerek?

15. Burcu

Burcu

Yer:
    İstanbul Anadolu
    Hayırlı olsun kurulumunuz. PS yeni kurulum ve bakteri eklemesi olduğu için bu kadar köpürüyor. Zaten kumunuz da canlıymış. Canlı populasyonu hızlı artmış bence. Bakteri yemi olarak balık veya karides eklemeyin. Koku amonyaktan olabilir. Hatta eklediğiniz balık parçasını da alabiliyosanız alın. PS sulu topluyo da olsa, alın dökün kaptakini, çok su eksilirse eksilen su kadar su hazırlayıp ekleyin. Birkaç güne düzelecektir. Muhtemelen diatomu da hızlıca göreceksiniz.

kosonof bunu beğendi.
  16. kosonof

kosonof

Yer:
    Ankara
    İsim:
    cihan
    ps in seviyesini yükseltip çalıştırıyorum ve bu şekilde kuru köpük toplıuyo. bu sıkıntı yaratır mı?

17. Burcu

Burcu

Yer:
    İstanbul Anadolu
    Problem olmaz, kokuyu birazcık daha uzun süre çekebilirsiniz, sonra geçer...

kosonof bunu beğendi.
  18. kosonof

kosonof

Yer:
    Ankara
    İsim:
    cihan
    Kayaların yerleşiminden itibaren 7 gün geçti. Diatom namına hiçbir belirti yok tankta. Bi sıkıntı olabilir mi yoksa normal mi gidişat?

19. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Kurulumunuz hayırlı olsun.Elinizi ps kabını boşaltmak için bile olsa tanka sokmayın.Zamanla diatom başlayacaktır.

kosonof bunu beğendi.
  20. kosonof

kosonof

Yer:
    Ankara
    İsim:
    cihan
    Kafa motorundaki bikaç sorun ve ps ayarı yüzünden bi kaç kez müdahalede bulundum suya. Dokunmam bundan sonra.

Sayfayı Paylaş