1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

135 litreye hangi tangayika türü uygun olur..

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde keklukk tarafından 22 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. keklukk

keklukk

135 litre akvaryumum var. Ekipmanları aşağıda yazıyorum, sizce hangi türler daha uygun ?

Ekipman olarak 100 45 30 akvaryum, sobo tepe filtre, 200 watt ısıtıcı, Düz kayalar ince kum, 2 24 watt armatör aquabee öyle bişeydi ama markasını bilmiyorum tam ve şu anda 4 tane ikolam var yoksa dişi takviyesi mi yapıyım ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Akvaryumda şu anda nispeten tamamen otçul olan tropeuslar var sanırım, bu yüzden etçil ağırlıklı tanganyika türlerini seçmemek gerek. Tabi bu durum aslında tür önerisinde bulunmayıda çok zor hale getiriyor. Bence Leptosoma türü yanlarına eklemek daha uygun gibi. Hem litre ve hem de mevcut içindeki türlere göre. Üstelik iki türde yavrulara dokunmayan türler. İkolalarınızın cinsiyetlerine göre dişi artırımı yapmakta iyi bir fikir. burda:gif

3. keklukk

keklukk

Tesekkür ederim Temel abi su anda 1 erkek 3 dişi dişi sayısını kaç olarak artırabilirim rahat etmeleri için veya tropheus u bırakırsam rahat edecek tanganyika türleri nelerdir abim ?

4. taygun

taygun Guest

Kerim Bey,

Merhaba. Tüm Tanganyika türlerini resimleri ve ihtiyaçları ile aşağıdaki adresten bulabilirsiniz.

Saygılar

5. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Merhaba;

Öncelikle Akvaryum Portalına hoşgeldiniz.

Benim size önerim calvus besliyebilirsiniz veya Brichardi ve leleupi besliyebilirsiniz.

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Mrb Kerim bey;

Tropheusları bence en kısa sürede çıkarın o hacimde bakılmaları uygun değil size tür olarak tavsiyem Neolamprologus brichardi (Brichardi) öneririm kayalık bölgeleri seven dayanıklı türdür.Eş tutmaları için küçük boylarda 10-15 adet alıp kendi aralarında eşlerini seçerler .Yavrularını korurlar

Sayfayı Paylaş