1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

13o Litre japon akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde şahin37 tarafından 24 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. şahin37

şahin37

İsim:
    şahin şahin
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]Herkese merhabalar.Öncelikle akvaryum hobisine yaklaşık 8 ay önce başladım.Akvaryum Portalı'na açtığım 1 metre bombeli akvaryum kurulumu başlığı ile akvaryum maceram başladı.İlk olarak Sarı prenses,Iceman yavruları besledim,büyüttüm sınırsız yavru aldım.Daha sonra Melek Balığı
    ile tür değişimine gittim.Ancak Melek balıkları istediğim görselliği bana yansıtmadı(yada bana öyle geldi)En sonunda akvaryumumun cıvıl cıvıl olacağı bir tür arayışına girdim ve Japon balığında karar kıldım.Farklı renklerde 13 adet orta boyda japon balığı aldım.Ekipmanlarım;
    200w ısıtıcı(ısı 22 derece sabit)
    Kum olarak 10 kg midye kırığı
    Aydınlatma: akşam 16:00-23:30 3 mt beyaz led
    1500L\h dış filtre
    Hava motoru
    8 çeşit yem(nls there a,sera flora ,tetra discus,spırulına flake,sera granurgren,markasını hatırlamadığım 3 adet kovadan bölme yem.)haftada 2 gün bezelye,ıspanak,havuç ve 15 günde bir aç bırakmak.
    15 günde bir %30 dip çekimi
    İlaç hiç kullanmıyorum dip çekimimden bir saat önce 2 yemek kaşığı turşuluk tuz eritip akvaryuma gezdiriyorum daha sonra dip çekimi yaparım.
    Eksiklerim,hatalarım varsa yapmam gerekenler için tekrar yardımlarınızı bekliyorum.Herkeze sağlıklı balıklar.
    SAYGILARIMLA

2. şahin37

şahin37

İsim:
    şahin şahin
    [​IMG][​IMG]

Alparslan ve vanlyy bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Elinize sağlık güzel bir akvaryum kurmuşsunuz,Maşallah ...:nazar:

4. şahin37

şahin37

İsim:
    şahin şahin
    Teşekkür ederim Alparslan bey.Beğenmenize sevindim.

5. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Açıkcası Lepistes ve Japon tarzı balıklardan pek hoşlanmıyorum.Ancak herkesin zevki farklıdır.Siz bunda huzur ve mutluluğu bulduysanız en doğru seçimi yapmışınız demektir.Görsel olarak tank güzel olmuş.Ama yapay bitki direk göze batıyor ve rahatsız ediyor.Sizin yerinizde olsam tabandaki taşları kaldırırdım yada bir iki tane bırakırdım.Sonra da güzel canlı bitki ekleyerek balıklar için çok daha hoş ve doğal bir ortam yakalamaya çalışırdım.Seçilecek bitkiler yine tercihlere göre değişir.Ama hangisi olursa olsun yapay bir bitkiden çok daha güzel duracağı kesin.

6. şahin37

şahin37

İsim:
    şahin şahin
    Eray Abi teşekkür ederim.Yapay bitki bir tane koydum sadece.Canlı bitki eklemeyi çok istedim fakat kumum midye kırığı olduğu için başarısız olacağımı düşündüm.Japon balıklarının yemeyeceği ve midye kumunda yaşayabilecek bir kaç bitki türü tavsiye edermisin abi?

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    En güzeli japonlar için yapay bitki,ama uğraşacağım dersen kum değişikliğiyle başlamalısın.Bence arka fon değişimi ve birkaç yapay bitki ilavesi güzel olur.Genede tercih sizin...:)

8. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Tankımız fazla büyük olmadığından kum değişimi zor olmaz diye düşünüyorum?Kumu değiştirerek canlı bitki koyabiliriz.Ancak midye kırığına uygun tür tavsiyesi yapamayacağım.Forumda lepistes ve japon balığı konusunda uzman arkadaşlarımız var.Onlar daha sağlıklı bilgi verecektir.

Sevgili Alparslan,maalesef bu fikrine katılmıyorum.Yapay olan bitkiler için "En güzeli" demek yanlış bana göre.Ancak arkadaş uğraşmasın,kolaylık olsun açısından belirtmişsen sözüm yok.Bunun dışında bitki konulacaksa her zaman canlı olanı tercih etmek doğal ortamı yakalamakta ve göresellik açısından çok daha doğru bir tercih olacaktır.Zamanla yapay bitkilerin salınım yapabilme,tanka zarar verme ihtimali de cabası.Gerçi sen benden çok daha tecrübelisin ama bu konuda senden farklı düşünüyorum.

ßy Mirac Küçükerdem bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş