1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

15.Evcil Hayvan fuarı

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde penqun tarafından 30 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    27-30 Eylül arasın İzmir uluslar arası fuar alanında düzenlenen Evcil hayvan Fuarını bu senede ziyaret ettim.Akvaryum Portalı üyeleri yanımda olmadan pek tadı çıkmıyor ama fuar gayet güzeldi.Fazla balıklara önem vermemişler genellikle kuş,köpek ağırlıklıydı.Buyrun fotoğraflar,Bir mesajda 20fotoğraf paylaşılabildiği için parça parça paylaşıyorum.

Ben
    Timsah Balığı
    Arowana
    Astronotlar
    Dev kangallar
    [​IMG][​IMG]
    Koiler
    Tam olarak ne olduğunu bilmiyorum hamster gibi gözüküyor:)
    Tropheus kriza Fuarda en güzel balıklardı.Bantları çok düzgün.

yurtsevenkursad bunu beğendi.
  2. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Midilli
    Tam olarak cinsini bilmiyorum ama galiba İran kedisi
    Frontozalar
    [​IMG][​IMG]
    Melekler
    Tuzlu su tankları
    Kuşlar
    papağan
    Favori köpeğim en kısa sürede bir adet yavru sahipleneceğim.Dogo Argentino
    ?
    Cane corsa yavru
    Golden retriever

3. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Dogo argentino
    presa canario
    Ben ve Golden retriever 1.oldu Bir Aile dostumuz Şevket Aktaşın köpeği
    Erkek dogo
    Şevket abi ve Ben
    Macar Rottweiler

4. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Köpek balıkları
    Beyaz Brahma
    Gold brahma
    Bu sene Geçen seneye göre katılım daha fazlaydı ve köpek yarışmalarında
    Şevket abiye rastlamamla Fuar bu sene benim için daha güzel geçti.
    Dogo argentinoda Türkiye 1.si,Presa Canarioda Türkiye 1.si,Golden Retrieverda türkiye 1.si ödülleri aldık.Şevket Aktaşıda Tebrik ediyorum.İnşallah gitmiş gibi olmuşsunuzdur:D:D Geçen seneki merak edenler için fotoğraflar:):İzmir pet fuarı resimler | Akvaryum Bilgi Portalı ve Forumu

yurtsevenkursad, YIKIKTEMO, Alparslan ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Eline sağlık kardeşim. Sayende bizde gezmiş kadar olduk Çok güzeller.. Fakat Kangal Kısmına gelelim. Orada kangal demişler ama o köpeklerin kangal ile alakası yok Aksaray Malaklısı onlar. Beyaz Olan Cok az benziyor kangal'a Kırma olabilir.

6. someye

someye

Cinsini bilmediğin hamster gibi şey varya. Guinea Pig diyorlar ona :)

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Haktan helal olsun sana kafadengisin ...temo19

8. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Hepinize Teşekkür ederim.;)
    Miraç abi o kangal bence kırma değildir.Çünkü adamlar senelerdir bu işi yapıyorlar,Balıkesirde ki Kangal üretim çiftliğinden gelmişler.
    Teşekkür ederim öğrenmiş oldum.

ßy Mirac Küçükerdem bunu beğendi.
  9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerine sağlık Haktan, süper fotoğraflar çekmişsin. Teşekkür ederiz paylaştığın için. Fotoğraf çektirdiğin köpekler çok güzel.

10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    KANGAL (KARABAŞ) VE AKBAŞ’LARIN TARİHÇESİ
    Kangal ve Akbaşlar Türk çoban köpekleri olup Asya Çoban Köpeği ailesindendir. Bu köpekler Anadolu’ya Oğuz Türkleri’nin 250 yıllık göçleri sırasında gelmişlerdir.Hayvan yetiştiriciliği konusunda oldukça başarılı olan Oğuz Türkleri, İran Horasan bölgesine geldiklerinde, daha önce bu bölgeye Kuzey Asya’dan getirilerek sıcak ve rutubetli iklime uyum göstermiş Akbaş ve Karabaş’ların melezlemelerini yaparak bugünkü Anadolu iklimine uyumlu nesilleri geliştirmişlerdir.Küçük baş hayvan yetiştiriciliği ile uğraşan Oğuz Türklerinde Kangal ve Akbaş’lar hayvan sürülerinin ve kendi yaşam alanlarının korunmasında kullanılmıştır.
    KANGAL (KARABAŞ) IN MORFOLOJİK IRK ÖZELLİKLERİ
    Kangal köpeğinin vücut yapısı aslanı andırır.Kuyruğu kıvrımlı, yukarı doğru kalkık ve halka biçimindedir. Kök kısmı kalın, uç kısmı çok ince olmayan bu kuyruk gövde renginden biraz daha koyudur. Kuyruğun halka şeklinde ve , kök ve üst kısmının siyah kırçıllı, en uç kısmının ise beyaz ya da siyah olması iyi özellik sayılır.
    Yüzün burun kısmından alına doğru az veya çok karalığı, Karabaş ırkının belirleyici özelliğidir. Kangallarda kafa iri, alın kısmı geniş ve yüksek, çene kalın ve güçlü, dişler çok iridir. Çene ve burun orta uzunlukta, burun küt, kulaklar üçgen şeklinde, büyükçe, kafaya yapışacak şekilde aşağı sarkık ve siyah dalgalı görünümdedir. Gözler oval, genelde siyah ve kahve rengi olup etrafı siyahtır. Boyun hafifçe eğik, adaleli, kısa ve başa yakın genişliktedir. Gövde kirli beyaz , bazen gri bazen de açık kahverengi kırçıllıdır. Göğüs oldukça geniş ve adaleli olup rakibine ilk saldırıda kullandığı silahıdır. Kalça oldukça küçük olup, boyun yüksekliğindedir. Bel ince, karın içeri çekiktir. Ön bacaklar oldukça kalın ve adaleli olup kavgada kullandığı önemli silahlardan biridir. Arka bacaklar, ön bacaklar kadar kalın olmamakla birlikte, daha uzun olup, düşmanını biran önce yakalamada büyük avantaj sağlar. Ayaklar iri, yere basan kısmı uzunca, parmaklar bombeli ve siyahtır. Ayakların tümü veya dizden yukarısı gövdesinin rengindedir. Ön ayak parmakları dört adet olup kalın ve küt tırnaklıdır. Tabandaki tırnaksız olan beşinci yassı parmak topuk görevi yapar. Bazılarında, ayak pençesinin üzerinde de bir tırnak bulunabilir. Bu tırnak arka ayaklarda çift olabilmektedir. Bedeni kısa ve sık tüylerle kaplı olup bozdan çelik rengine kadar farklılık gösterir. Göğüste beyaz bir madalyon bulunabilir. Yüzündeki Kangal beni ya da benleri ile üst damağındaki siyah leke Kangal’ın soy saflığının garantisidir. Alıntıdır...

Şu an Afrikada görev yapıyorlar.

Türk Aslanı Kangal...

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

ßy Mirac Küçükerdem bunu beğendi.
  11. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Teşekkür ederim Temel abi.

12. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Malak Türüne benziyor kardeş o Kangal değil bence Kangalın arka ayakları tavşan ayağı gibidir ve burun kısmı sivri ve kulak & burun ağız kısımları siyahdır. Neyse Ne Sen yapmışsın Helal Olsun Eline sağlık.

13. eshquia

eshquia

İsim:
    Ayhan Balbunar
    Favori köpeğin çok çirkinmiş. :)

penqun bunu beğendi.
  14. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Haktan ellerine sağlık sayende bizde gitmiş kadar olduk
    Geçmişte uzun zaman kangal beslemiş biri olarak söylenecek çok söz var ama anlat anlat nereye kadar.Bana göre o resimdekilerden sadece ilk resimdeki kangaldır oda tam saf kan özelliklerinde değil.Sivasta 2 sene okudum sürekli arkadaşımın köyüne giderdik.Canlı ortamında o hayvanları görmek başka bir güzellik.
    Aşağıdaki videoda hep birbirine karıştırılan kangal,boz ve malaklıyı az çok açıklamış.Tabi amcalar fiyat olarak uçuştalar ama yinede fikir sahibi olmanıza yardımcı olacaktır...

15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hakan abi video için Teşekkür ederim...

Sayfayı Paylaş