1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

150*50*50 Ebatlarında Akvaryum İçin Neler Gerekli

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde turgutilbars tarafından 6 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. turgutilbars

turgutilbars

Arkadaşlar, abiler, ablalar, forumda oldukça yeniyim. Başlıktaki büyüklükte akvaryum yapabilir miyim? Bunun içinde ne kadar maliyet gerekir? Ne kadar kalınlıkta yapmalıyım? Dahası daha önce akvaryum yapmadım; yardım alarak yapabilir miyim? Daha önce en fazla 200 litre akvaryumda balık besledim, o akvaryumu da kuzenim geri aldı. Bunun için büyük bir akvaryuma sahip olma hayalim var hep. Şu an 80 litrelik bir akvaryumda, kardeşim memleketten getirdiği dere balıklarını besliyor :) Sahip olmak istediğim akvaryumda genel olarak çoğu türü besleme hevesindeyim. Merak ettiğim türler tropheus tarzı balıklar yunus, sarı prenses bunları da besleme durumum var. Şu an 600 lira bütçem var bu ölçümlerde bir akvaryumu tam takım nerden alabilirim veya dediğim gibi yapmak daha mantıklı mı? Şimdi fikirlerinizi ve bilgilerinizi bekliyorum. Lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin.

Aslan06 bunu beğendi.
  2. hasan1958

hasan1958

Yer:
    ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Ölçün 150*50*50 olacaktı herhalde.

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba hoş geldiniz.
    150x50x50 ölçülerindeki akvaryum cam kalınlığı 10 mm olursa yeterli gelir...

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 25 Haziran 2015
  4. turgutilbars

turgutilbars

Evet. Yalnız yapabilir miyim, onun yerine almak mı mantıklı?

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Tecrübe yoksa hazır almak çok mantıklı...

6. turgutilbars

turgutilbars

Yaklaşık bu ölçülerde akvaryum vardı petshop'un birinde küçük bir işyeri uzun zamandır muhabettimiz var. Bir yeri aradı 350 liraya ona gelecek, 50 lira da ben ekmek yiyeyim dedi. 400 liraya kapıya teslim yaptırırmış. Bana fazla geldi biraz. Uygun fiyatlı nerden alınabilir? Fabrikası yok mu yağmur akvaryumun oralardan alamaz mıyız?

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. HKNK

HKNK

Yer:
    istanbul
    İsim:
    HAKAN KAYA
    Merhaba öncelikle portalımıza hoş geldin arkadaşım. akvaryum yapma konusunda deneyimin ve bilgin yoksa asla yapmayı deneme sonuçları hüsranla bitebilir
    illaki sıfırmı almak zorundasın ?? bence okadar para vermene gerek yok.. bazı alışveriş sitelerinde ikince el akvaryumlar var 150tl 200 tl arası çok güzel akvaryumlar var ayrıca dış fitre ısıtıcı iç ekipman bu tür sitelerden çok daha uygun fiyata bulabilirsin biraz araştır bence birde het tür balığı aynı akvaryumda biraz risklidir öncelikle akvaryumunu ve içi malzemelerini tamamlayıp yine bu portaldaki konusunda gerçekten uzmanlaşmış arkadaşlara sorup bilgi alabilirsin şimdiden kolay gelsin.

turgutilbars bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş