1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

150.50.65h , Ölçülerinede Akvaryum Için Sump Deligi ne kadar olmalı Takıldım Kaldım.

Başlığı 'Akvaryum Filtre Yapımları' kategorisinde akvarist tarafından 5 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. akvarist

akvarist

İsim:
    ibrahim karabay
    150.50.65h , Ölçülerinede akvaryum için sump deligi ne kadar olmalı alttaki mazemeleri kaçlık alacagım takıldım kaldım?

Bu reimdekileri kaçlık alacagım??

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Birde bu resimdekini nerde bulabilirim kendi yapma sansım varsa nasıl yaparım???

[​IMG][​IMG]

2. iuzunok

iuzunok

Yer:
    Ankara
    İsim:
    ismail uzunok
    Cevap: 150.50.65h , Ölçülerinede Akvaryum Için Sump Deligi ne kadar olmalı Takıldım

İbrahim bey
    yaklaşık aynı ölçülerde akvaryumum var. Burada sump ölçüsünden ziyade motorun gücü önemli. bende 4000 lt/saat motor var. Bu motor için 50 lik delik yeterli geliyor. Fakat motor biraz az gibi. 5000, 6000 lt/saat gibi birşey düşünüyorum.
    Resimdekileri pleksiglas satan her yeder özellikler reklamcılarda bulabilirsin. Kendi de yapabilirsin.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: 150.50.65h , Ölçülerinede Akvaryum Için Sump Deligi ne kadar olmalı Takıldım

2 adet 50 mm delik yeterli gelir. Bu malzemeleri de zaten buna göre çapta alman gerekiyor. Kısaca alacağın yerde 50 mm redüksiyon aldığında bunun borusu ve dirseği kendine göredir. Alt fotoğraftaki pleksi ızgara kutuyu hazır bulman kolay olmaz ama reklam tabelacılarına kolayca yaptırabilirsin.

4. akvarist

akvarist

İsim:
    ibrahim karabay

Temel abi.. ismail abi.. Ben adama 50mm dedim adam bana tamam 5olilik dedi getirdi.. Getirdigi mazeme su bardagının agzının genişligi kadar var.. dogru şeyimi getirmiş?

5. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Bir cetvelle ölçün genişliği 5cm ise 50liktir. 50 lik demek 50mm demek zaten.

6. akvarist

akvarist

İsim:
    ibrahim karabay

Çok sagol burak.. 5cm normalse adam dogru vermiş..

Sayfayı Paylaş