1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

150*60*60 Reef Tankım

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde MÜDÜR tarafından 15 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. MÜDÜR

MÜDÜR

Yer:
    BURSA
    İsim:
    Aykut İŞGÖREN
    Bildiğiniz üzere Tankın kurulumu bitti. Artık tank ile ilgili gelişmelere yeni konuda devam etmenin vakti geldi. Son İstanbul buluşmamızdan yine eli boş dönmedik. Yeni misafirlerimizi sizinle paylaşmak istiyorum.
    Yellow tang (henüz yosunlara saldırdığını görmedim :) )
    Green hairy mushroom
    Star polyp
    Carpet anemon (kesin olarak bilmesemde :) )
    Finger leather coral

20130115_191737.jpg 20130115_191035.jpg 20130115_191209.jpg 20130115_191257.jpg 20130115_191321.jpg 20130115_191341.jpg 20130115_191413.jpg 20130115_191430.jpg

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Müdürüm maşAllah.:nazar: Kızıldeniz'i kurutmuş gibissin bakıyorum. Sağlıkla yeni canlıların eklenmesini takip etmek nasip olur inşallah. Gayet güzel görünüyor. Bir de şu motorların tam randıman çalışsa ne güzel olacak.:D

DaPhNe bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aykut abi yeni akvaryum ile uğraştığımdan şimdi gördüm resimleri,süper canlıları alırken yanındaydım biliyorum,iyi günlerde besle abi Maşallah...:nazar:

DaPhNe bunu beğendi.
  4. MÜDÜR

MÜDÜR

Yer:
    BURSA
    İsim:
    Aykut İŞGÖREN
    Çok sağol Temel hocam. İnşallah sağlıkla büyütürüm pul kadar carpet avuçiçini doldurur :) Coştum ben bugün star polypten frag bile aldım başka kayaya ekledim tutmayın beni :D .
    Ps motorlarını diyorsan tam randıman başladı çalışmaya nac66. yeni çırpıcı taktım.

Sağol Alparslan. Bak bu fotoğrafları benim telefon ile çektim :) .

DaPhNe, Alparslan ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aykut abi bundan iyisi şam da kaysı,hiç almana gerek yok,konuştuğumuz gibi...;)

6. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Müdür hayırlı olsun. Resimler canlılar yeni uyanırken mi Çektin ? Leadhet tam açmamış yoksa böylemi duruyor devamlı ?
    Video isteriz Yükleyemediysen benim youtube ye yükleyelim.

7. MÜDÜR

MÜDÜR

Yer:
    BURSA
    İsim:
    Aykut İŞGÖREN
    Deli olucam Halil hala yükleyemedim. youtube u denedim ordanda yüklenmedi. Evet leather ın en açık hali bu. Boynu bükük durmuyor tam dikiliyor aslında ama tamda açmıyor nedense.

8. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Son fotoğrafta anemon ağzından zooxanthellae atıyor, uyum sürecinin bir parçası.

9. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Müdürüm senin star polipin benimkinden farklı bir cins, biraz serpilince bir frag bana da al bende benimkinden sana vereyim. benimki giri tabanlı daha uzun tentaküllü ama büyürken sadece kayanın yüzeyini kaplamayan arasıra parmaksı çıkıntılar yapan cins, finger star polip deniyor benimkine. Seninki daha değişik. ;) Bu arada yellow tank iki günde semirmiş karnı şişmiş, o kadar beslersen tabi yosun yemez, demek yem sorunu yapmadan direk semirmeye başladı maşallah.:)

10. Aykut abi yeni konu hayırlı olsun, canlılarda zaten gayet güzeller maşallah :) hem öyle yeni canlıların fotoğrafıyla kurtulmak yok :) ekle şöyle genel kareler abi. ;)

DaPhNe bunu beğendi.
  11. MÜDÜR

MÜDÜR

Yer:
    BURSA
    İsim:
    Aykut İŞGÖREN
    Bu gördüğün 2.gündeki durumu Mahir. Dün akşamdan itibaren durdu.Demekki uyum süreci bitti herhalde. Ağzı olan bir canlı olduğuna göre demekki dışarıdan beslenebiliyor diye düşündük Halil ile ve dün akşam minik bir karides parçası verdim.Afiyetle yedi ve yerken nerdeyse yeşil dokungaçları görünemeyecek kadar komple içe kapandı,yaklaşık 1 saat sonra yine eski halini aldı.

12. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Yanlış anlaşılma var o anemon değil heiry mushroom

Seyyar cihazdan online.

13. MÜDÜR

MÜDÜR

Yer:
    BURSA
    İsim:
    Aykut İŞGÖREN
    Sen yeterki frag iste Özdemir. nezaman istersen :) . Çok güzel bir canlı.Kapalıyken çok güzel lacivert bir taban oluyor, açtığındada lacivert taban üzerinde beyazlı sarılı yeşilli uçlar, çok hoşuma gitti. Tanka 2-3 tane düdük kadar anemon koyduk başından kalkamaz oldum. Yarın öbürgün daha renklendiğinde demekki ben sosyal hayata kapılarımı kapatıcam diye korkmaya başladım :D
    Şu yem dozajını hala tutturamadımmı acaba ben yaa... Günde iki defa bir veya iki tutam minik yemlerden veriyorum ve herzaman yeme saldırıyorlar. Bana sürekli açlarmış gibi geliyor. :)

...ve ilk frag ım. :) O görünen kemeri star polyp kaplatmak istedim.

20130116_161222.jpg 20130116_161233.jpg

14. MÜDÜR

MÜDÜR

Yer:
    BURSA
    İsim:
    Aykut İŞGÖREN
    Çok sağol Erdem. Yaa hiç sorma çok güzel bir video çektim canlıları ilk eklediğimde. Yellow tang a dominoların saldırısını, saldıran dominoları palyaçonun nasıl kovaladığını ve yellow tang in nasıl onu koruyan palyaçonun dibinden ayrılmadığını görmeniz lazım. :D Ama birtürlü yükleyemedim videoyu.

Erdem. bunu beğendi.
  15. MÜDÜR

MÜDÜR

Yer:
    BURSA
    İsim:
    Aykut İŞGÖREN
    Evet mushroomlar anemon değil tabii değilmi Halil?

16. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aykut abi senin aldığın heiry mushroom...:)

17. Abi eminim çok güzel bi görüntü çıkmıştır :) takipteyiz müdürüm ;)

MÜDÜR bunu beğendi.
  18. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa

Bir karar verin artık, ya da fotoğraflarda görünmeyen bir carpet var. Hairy 'mi (Rhodactis indosinensis), carpet (Stichodactyla) mı ?

19. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Mahir abi ben resimlere dikkat etmedim yalnız Aykut abi canlıları alırken yanındaydım aldığı hairy mushroom du...:)

20. MÜDÜR

MÜDÜR

Yer:
    BURSA
    İsim:
    Aykut İŞGÖREN
    :) Mahir kafa karışıklığı doğal. Yellow tang in altındaki fotorğraftaki carpet anemon.Daha doğrusu öyle dendi ben pek anlamam. Leather kayasında yapışıktı, oda geldi beraber. En alttaki yeşil olan ise Green hairy mushroom. Onun ağzından bir salgı çıkıyordu.

Montimahir bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş