1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

150 litre bitkili akvaryum

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde veysel tarafından 30 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Maşallah kaç çeşit balık var orada valla sayamadım.:)

veysel bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yav sorma Murat, şirkette olduğundan bu akvaryum kendi istediğim gibi olmadı ama 10 melek, 12 platy, 17 neon, beş moli, bir betta, iki labio, bir grami, gölden yakalanan botia, bir adet gümüş balığı var unuttuğum yoksa.:D Lepistesleri unuttuk beş adette lepistes var.

Alparslan, vharmanci ve murat parin bunu beğendi.
  3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Zebraları unuttuk üç adette zebra var. Daha neler gelir aklım kesmiyor artık. Bu tank örnek alınacak değilde tam tersi böyle yapmayın diyen bir tank olacak gibi.

4. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Süper olmuş, biraz Glossotigma zemine iyi olur gibi ha Veysel ne dersin? Zemin çok boş kalmış.

veysel bunu beğendi.
  5. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR
    Bitkili akvaryumlar hakkında bilgim yok ama, videonun 10-15 . saniyeleri arasında yeralan canlıları saksı bitkileri diye biliyorum. Birkaç hafta içinde çürüyebilirler.

veysel bunu beğendi.
  6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Teşekkür ederim abi bakalım bir kaç şey daha ekleyeceğim kafamda netleştirmedim daha.
    Gökhan hocam akvaryumcu her zamanki gibi olur dedi ama ben yerine yerleştirirken dedim bizimkilere bunlar en fazla 1 ay yaşarlar diye ama bakalım ne gösterecek durum.

Saruman bunu beğendi.
  7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Veysel abi eline sağlık güzel olmuş her şey var içinde.
    Yakında patronun bunu evine götürür demedi deme...;)

veysel bunu beğendi.
  8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Sağ ol Alpi, benim isteklerim deoğrultusunda eklemedim canlıları, eğer bana bıraksalardı daha değişik planlarım vardı. Hişşşt patronun haberi yok müdirenin odasında akvaryum görürse zaten hemen der Veysel'in marifetidir bu diye.:D

Alparslan bunu beğendi.
  9. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Veysel abi iyi güzelde hiç olmayacak şeyler var. Melek bir numaralı yavru avcısı, Betta fazla durmaz Guraminin de çıkması lazım. Kum beyaz olunca hiç güzel görüntü vermemiş, biliyorum ki bunları sen bilerek yapmadın şirkette kilerin arzuları ama, selam söyle onlara hiç zevkleri yokmuş. :)
    HTC Explorer A310e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

MOVACIKLI ve veysel bunu beğendi.
  10. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Melekleri almaması gerektiğini bende söyledim. Onların yerine Ramirezi daha güzel ve hoş olur. Gurami çok güzel balıktır Miraç, ona niye karşısın?

veysel bunu beğendi.
  11. hasan1958

hasan1958

Yer:
    Ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Veysel çok güzel olmuş, görsellik tamamen senin zevkine kalmış bir şey ama içine mülayim,sakin birbirine uyumlu 3 maksimum dört çesit balık koysan, tabiiki bol bitki ile daha güzel olmazmı?
    Allahtan tatlı su akvaryumlarında tuzlu suya nazaran daha kolay ve daha ucuza değişiklik yapılabiliyor.

veysel bunu beğendi.
  12. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Büyük balık ya abi, yavruları yutar diye söyledim. :)
    Renkli olanlardan bende almayı düşünüyorum ama ufak bir şey alamacağım.

veysel ve H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  13. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Veysel kardeşim bir akvaryumda iki tane Gromi bir araya gelirse o akvaryumdan yavru bekleme. Avlanırlarken müthiş bir işbirliği içerisine girerler. Biri yavruları saklandığı yerden çıkarır, ötekisi yer. Daha sonra yer değiştirirler.

MOVACIKLI ve veysel bunu beğendi.
  14. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Abi sağ ol, ben birini çıkarayım diye düşünüyordum, küçük akvaryumdan buna aktarırken kovadan atlamış tetrazonla beraber kurumuş kalmışlar yerde.

15. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Tamam ozaman kendi balik listemde guramiye yer yok. Peki Ramirezi ler nasil balık tır. Mülayim olurlar mi.

16. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Genelde mülayim balıktır renkleri de gayet güzel ama senin dediğin gibi neonların büyükleri güzel oluyor baya 3-4 büyük ekleyeceğim tanka başı çeksinler.

H.Kaya.Gemlik. ve MOVACIKLI bunu beğendi.
  17. talha54

talha54

İsim:
    Talha AKDENİZ
    Daha çok bitki daha çoook :) Maşallah

veysel bunu beğendi.
  18. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Talha sağ ol, eklenecek biraz daha bitki. Ha bu arada salyangozları görmedim zannetme.:D

talha54 bunu beğendi.
  19. talha54

talha54

İsim:
    Talha AKDENİZ
    :D hahaha

veysel bunu beğendi.
  20. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL
    Bence biraz peysaj'a önem verilmeli, yani bitkiler böyle gelişi güzel dikilmemeli,bu kadar farklı suların balıkları bir arada bulunmamalı. Bitki akvaryumlarında en uygun balıklar genelde tetra türleridir. 10-15 bireylik sürüler çok keyifli olur diye düşünüyorum. Özellikle kırmızı burun tetralar sürü psikolojisi yüksek türlerdir ve kolay kolay birbirinden ayrılmazlar. Arka fon bence bitkilerle kapatılmalı ve ön taraf balıkların yüzeceği alan olarak bırakılmalı.

Atila UYSAL

H.Kaya.Gemlik., Cardinal ve veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş