1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

150x50x135 bitkili akvaryum yardım

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde endoff tarafından 17 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. endoff

endoff

İsim:
    gokhan ergul
    Bir aydır araştırıyorum, hangi bitkileri koyayım nereden alayım, Co2 sistemi nasıl olmalı, aydınlatma için ne marka kaç watt almalıyım? Balık populasyonu az olucak ama yağmur ormanları gibi olsun istiyorum.

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Cevap: 150x50x135 bitkili akvaryum yardım

Öncelik ile hoşgeldiniz.

Ölçülerde yanlışlık mı var, yanlışlık var ise, boy, en ve yüksekliği yazabilirmisiniz?

Yapmak istediğiniz bitki tankı, Low-Tech mi, High-Tech mi olacak?

3. endoff

endoff

İsim:
    gokhan ergul

Yanlışlık yok boy*en*yükseklik high tech olacak inşallah .Bugün kapağı ve sehpası geldi.Lambalar ve tabanda yanlışlık yapmak istemiyorum yapıp yapıp bozmak istemiyorum. Acelem yok on düşünüp bir yapacağım.Karides ,cüce vatoz,bi kaç çöpçü,çok az balık koyacağım.Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Pardon ama, yazdığınıza göre yükseklik 135 cm olacak, buna nasıl bir müdahele etmeyi düşünüyorsunuz, bitkiyi nasıl ekeceksiniz, vb?

5. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Neredeyse bir insan boyu.Buna müdahale edebilmek de bir müdahale ister :D Keyifler ve tercihler farklı elbette.Ancak ileride pişman olmazsınız umarım :bilmem:

6. ShotokaN

ShotokaN

İsim:
    Doğan Uslu

Bitkili bir akvaryum için uygun yükseklik 50 cm olmalıdır.Aydınlatma için 135 cm bir akvaryum yüksekliğinde heralde metal halide ile sağlanmalı ki;verim alınabilsin.Yükseklik olarak bitkili bir akvayum için uygun olmayacağı kesin.Kolaylıklar dilerim.

7. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Bitkili tank için 135 cm bence fazla değil çok fazla kaçar kuma müdahale etmek vb. şeyler çok zor olur bundan dolayı sıkıntı yaşarsınız ve ışık içinde metal halide olur ancak bu da biraz pahalıya patlayabilir...Biz ve arkadaşlarımızın (bazıları) normal akvaryumda bile 50+ cm yukarısına bile gitmeyiz hazır akvaryumlara bakın en fazla 70 cm görürsünüz bundan sonra sıkıntı olur...

Sayfayı Paylaş