1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

150x50x50 Deniz Akvaryumu Kurulumu Başlangıç

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Aslan06 tarafından 17 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Aslan06

Aslan06

Yer:
    Ankara
    Merhabalar,

Uzun sayılabilecek bir aradan sonra, Ankara'a dönüş yaptım allah nasip etti bir ev sahibide olduk şimdi yıllardır kafamda olan projeyi sizinde desteğinizle hayata geçirmek istiyorum.

Projenin detaylarını daha sonra paylaşacağım, kabaca size anlatayım sizde değerli görüş ve önerilerinizi yazarsanız en güzelini en iyisini yapmaya çalışalım.

Mevcut olan malzemeler;

schuran 120 ps
    70 cm - 70 Watt led armatür
    redsea coral pro kova tuz

Alınacak\Yaptırılacak olan malzemeler;

Akvaryum 150x50x50 ?
    kum mercan kırığı ?
    sump sistemi ?
    sump motoru ?

Erdem. ve veysel bunu beğendi.
  2. Aslan06

Aslan06

Yer:
    Ankara
    mlag.jpg

Bunun gibi bir akvaryum kurmak istiyorum...

ceyhantunçel, Erdem., veysel ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hayırlı olsun abi, resimdeki gibi olması için akvaryumun derinlik ölçüsünü değiştirmelisin mesela 130x60x50h 110x70x50 100x80x50h gibi...

ceyhantunçel, veysel ve Montimahir bunu beğendi.
  4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Aslan öncelikle hoş geldin yoktun epeydir hayırlı olsun kararın. Evinde hayırlı olsun sağlık mutlulukla otur ailenle ve sevdiklerinle beraber. Kesinlikle Alpi' nin son yazdığı 80 cm derinlik ölçüsüne katılıyorum pişman olmazsın. Yükseklik 50 yeterli gelir. Yani kısaca 120x80x50(h) ölçüleri mükemmel olur. Sonuçta kendi evinde bir defa adam akıllı tank olmuş olur. Tankı yaptırmada yardımcı oluruz istersen Mesut ve ben yeni yaptırdık tankları çok güzel oldu. Fiyatlarda çok uygun piyasaya göre.

5. Glsn

Glsn

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gülsün Odabaşoğlu
    Hayırlı olsun.
    Acaba fotograftaki mavi balıkların adı nedir; birinin üst tarafı sarı diğerinin yüzü turuncu?

6. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Üstü sarı olan resif uymlu swallow angel,mavi balıkta gene resif uyumlu fairy wrassedir :)

Glsn bunu beğendi.
  7. Aslan bey kurulum kararınız hayırlı olsun. Veysel abi ve Alp'e katılıyorum derinlik konusunda.
    Bence fotoğraftaki gibi bir akvaryum düşünüyorsanız ve yeriniz de müsaitse minimum 70 derinlik iyidir.
    Diğer yandan bulacağınız canlı kayalarınızın şekilleri de önemli, ufak parçalar genel ve bir kaç parça uzun olmalı.
    Birde yüksekliği daha da kısaltabilirsiniz, onu da düşünün derim..

veysel bunu beğendi.
  8. Aslan06

Aslan06

Yer:
    Ankara
    Teşekkürler arkadaşlar,

akvaryum ölçülerini tekrar gözden geçireyim bakalım derinliği artırabiliyormuyuz.........

veysel bunu beğendi.
  9. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Hain domdom yazdığın ölçülerde bir tane 60h varmı bak bakayim tutturdun bana 60 yap diye :)
    Arkadaş kurulum kararin hayırlı olsun. Oncelikle arkadaşların derinlik konusunda yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum. Malzeme listen mevcut olanmi almayı düşündüklerinmi. Akvaryumu yaptiracaksan özelden görüşelim Ankara piyasasini ve kalitesini biliyorum tavsiyelerim olabilir. Ölçülere tam karar ver tavsiyeler ona gore şekillenir.

veysel bunu beğendi.
  10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Senin akvaryumun ölçüsü farklı benimki gibi büyük benimki de 60 cm bak Paşa memnun senininde ileride Paşa alacağını düşünerek ila 60 olsun dedim...:D

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  11. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Simdi farketmisim mevcut olanlarmis. Kum mercan kırığı sump tam dursolu motor genelde new jet 4500 tavsiyesi alirsin. Shuran zamanin iyi ps siydi yanilmiyorsam cirpicisiz bir model. Litre belli olduktan sonra ps uzmanlarimiz yetip yetmeyecegi konusunda tavsiyede bulunacaktir.

12. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Tapetalkta msj düzenleme calismiyor o yüzden ardarda oldu sadece balik dusunmuyorsaniz 70 w ok yetersiz gelecektir

13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Derinlik ya olacak ya olacak abi...;)

14. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Bir hayli zaman geçmiş üzerinden proje ne alemde merak ettim doğrusu.

15. Aslan06

Aslan06

Yer:
    Ankara
    selamlar, proje hızla devam ediyor...

derinlikle ilgili litreyi artırdığından ve boy dan almam gerektiğinden, karar veremiyorum...

mesut kardeş desteğin için teşekkürler, om den mesajla biraz başını ağrıtacağım ilerleyen günlerde...

şimdi benim ev 3 kat ölçtüm çarptım böldüm akvaryum toplam ağırlığı aşağı yukarı 1 ton gibi oluyor açıkcası korkuyorum ?

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  16. Aslan06

Aslan06

Yer:
    Ankara
    akvaryum ölçülerine karar verebilirsek, gerisi hızla gelecek ....

akvaryumları dar uzun seviyorum sanki balıklar daha rahat yüzüyor gibi geliyor bana birde çok güzel görünüyor...

o yüzden 150*50*50 istiyorum

aslından 180*40*40 da olabilir...

17. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Balık yer darlığından sürekli cama yakın yüzdüğü için hoşunuza gidiyor sanırım.
    Canlıların konforu açısından 60 cm altına düşmeyin derinlikte. Mümkünse daha fazla yapın.

Erdem. bunu beğendi.
  18. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aynen Bülent abinin dediği gibi canlıların rahat olmasını istiyorsan akvaryum dar olmaması lazım, yerin müsaitse ölçüleri büyüt abi...:)

19. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    120 x 40 x 40 denemiş biri olarak ben de minimum 60 önerisine katılıyorum.

Tapatalking

20. Aslan06

Aslan06

Yer:
    Ankara
    Sağol Bülent abi, Alp de söyledi doğru ama üstte bahsettim ağırlıktan tedirgin oluyorum.

Yoksa 150*60*50 olabilir.

450 lt akvaryum - 150 lt sump.

600 lt + cam ağırlığı + kaya vs derken 1 ton oluyor gibi.:(

Sayfayı Paylaş