1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

150x50x60 Deniz Akvaryumu Ekipmanları

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde kara29 tarafından 10 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. kara29

kara29

İsim:
    seyfi kara
    Daha önce tatlı su olarak kullandığım akvaryumumu cevirerek deniz akvaryumu kurmak istiyorum. Ancak alacağım ürünler konusunda tecrübeli olmadığım içinde ani karar almak istemiyorum. Öncelikle ps seçimi konusunda tereddütlerim var yardımcı olursanız sevinirim.

Ps sessiz ve az enerji tüketen cinsten olması ve sonrasında tekrar ps değiştirme işine girmek istemiyorum. Bazı arkadaşlar tankımda Bubble Magus - Curve 9 kullanmam konusunda ısrarlı bu sizce yeterli mi ? Kafa motoru Eheim compakt, Akıntı 2 Tunze turbella.

Yukarıdaki yazdıklarımı yorumlarsanız sevinirim şimdiden yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim..

Toygar NİRON bunu beğendi.
  2. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden
    Öncelikle kararınız hayırlı olsun..
    Bahsi geçen akvaryumunuz sumplı mıdır?
    Çevirme derken nasıl bir modifikasyon yapıldı veya yapılacak?

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Öncelikle normal tatlı su akvaryumunun sump sistem olup olmadığı önemli. Ayrıca gerek duyulursa Normal Akvaryumu Deniz Akvaryumuna Çevirme konusuna göz atılabilir.

Bubble Magus belli bir canlı türü ve yükünü kaldırabilir.

4. kara29

kara29

İsim:
    seyfi kara
    sump sistemi hazır aynı zamanda akvaryumu da deldirerek sump ve kulemde hazır yani işin orasında problem yok yukarıda belirttiğim hususlar uygunmu acaba yarın bir sıkıntı çıkarmı?

5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ben toplamda 180 litre civarı tankım da curve 7 kullanıyorum. Ses yok yani ses konusunda sıkıntı çıkmaz. Performans olarak bana göre yeterli güzel topluyor. İleride canlı yüküne göre bana yetmiyor diyecek olursan modifikasyona da uygun bir cihaz. Farklı motor seçeneklerini de kullanabilirsin. Gövde de motor dıştan motor takmak için yerleri var basit bir kapak sistemi kullanıp kapatmışlar. Sıkıntı çıkmaz yani kafan rahat olsun. Zaten belirli düzeyde canlı yükünü kaldırır özellikte.

YIKIKTEMO ve kara29 bunu beğendi.
  6. kara29

kara29

İsim:
    seyfi kara
    Tavsiyeleriniz için teşekkürler...
    Su ve akvaryumun oturması konusunda acelem yok yavaş ve teçrübelenerek devam ettirmek istiyorum ancak maliyet ve seçim konusunda keşke diyebileceğimiz bir tercih yapmamak amaç yinede tankım (550 lt civarında aydınlatmam 5 adet 150 artı let ay ışığı) buraya kadarı tamam bundan sonrası için tavsiyesi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim..

7. kara29

kara29

İsim:
    seyfi kara
    arkadaşlar akvaryumumu 6 yada 8 adet 120 cm T5 florasan ile aydınlatmayı tercih ettim ancak t5 leri hangi renklerde almam gerekli ???

8. poly

poly

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    mutlu avcu
    Bu ölçüde metal halide kullanmak daha mantıklımı olur acaba.
    Çünkü 8x54 =432 wat olucak tercih sizin tabi kapak durumu,beslenmek istenenler nedir ne değildir bilemiyorum.Metal halideden 2-3 saat daha fazla yakıcaksınız t5 leri ampül değişimindeykende çok masrafınız olucak ben bu açılardan dolayı söylüyorum sadece.

9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ben giesman lagon blue ve actinic + kullanıyorum. Sen bunlara ilave olarak aqublue+ ekleyip 3 lü kombinasyon yaparsan çok güzel renk elde edersin kanımca.

Sayfayı Paylaş