1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

150x60x75 akvaryum için yardım

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde mvpDUNCANmvp tarafından 1 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. mvpDUNCANmvp

mvpDUNCANmvp

Arkadaşlar 150x60x75 (60 yukseklık) akvaryum siparişi vercem yanlız yardımlarınız beklıyorum..10 mm cam kurtarır mı bildiğiniz üzere 12 mm de fıyat 2 katına cıkıcaktır. Nerden baksanız o yüzden 10 mm cam yeterli olursa gereksiz harcama mı olurcaktır ? 12 mm cam..tecrubesı olan 60 yukseklıkte akvaryum sahibi olan arkadaşlardan yardım beklıyorum...

-----------------------
    Mesaj..D. 1

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Boyutlar yerinde ve akvaryum yüksekliği de 60 cm olacak, 12 mm daha sağlam olur gibi geliyor.

3. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik

Kayıt-kuşaklı 10mm yeter gibi bence .8.

4. mustafa karaeli

mustafa karaeli

İsim:
    MUSTAFA KARAELİ

Merhaba.Öncelikle portala hoşgeldiniz.İsminizi yazmadığınız için size nasıl hitap edeceğimi bilemedim.Profil bilgilerinize isminizi eklerseniz daha iyi olur bence.Benim bir arkadaşıma akvaryum imalatçısından 150*50*65 ölçülerinde 10 mm camdan bir akvaryum yaptırdık.485 litre gibi hacmi vardı.Sizin akvaryum 675 litre civarı bir hacme sahip.Mantıklı hareket etmek gerekirse Temel hocam haklı.12 mm cam galiba en doğrusu.10 mm camdan yapılmış 675 litrelik bir akvaryumun evde patladığını düşünebiliyormusunuz.Geçmişinizde kötü bir anı olarak kalırdı.

5. mvpDUNCANmvp

mvpDUNCANmvp

Öncelikle bu kadar kısa sürede yardımcı olmak amaçlı konuya yazmış oldugunuz cvplar için teşekkurler...
    12 mm en dogrusu olucaktır..gereksız tedırgınlıkler stres yasamak var artı bıde Musatafa beyın dedıgı gıbı bır sonucta ailem bu akvaryum hobısıne son vercektır...sanırım bunları göz önunde tutarak rıske gıremıcem..yardımcı ark tekrardan teşekurler

6. mvpDUNCANmvp

mvpDUNCANmvp

10 mm m2 35 tl rodaj m2 3.2 tl sadece cam malıyetı: 160 tl cıkıyor"rodajlı"
    12 mm m2 60 tl rodaj m2 8.6 tl sadece cam malıyetı: 282 tl cıkıyor"rodajlı"..(akvaryumu bı abımızle kendımız yapıcamızdan artı sılıkon masrafı var sadece malıyet cok pahalıya gelmıyo 12 mm cam guvenlıgı olcak artı alt ust kayıt kusaklı)
    fıyatlar ıstanbul anadolu yakasında maltepe cam fırmasından alınmıstır...fıyat bılgılerı umarım tum arkadaslarada yardımcı olur...

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

12 mm tercihi bence de çok yerinde bir tercih. Hayırlı uğurlu olsun. İnşallah akvaryumda çok sağlıklı canlılar yetiştirirsiniz. burda:gif

8. mvpDUNCANmvp

mvpDUNCANmvp

Güzel dilekleriniz için teşekkürler, umarım yapım aşamasından son haline kadar, forumda paylaşma yapmayı düsnüyorum, imkanlarım dahilinde.

------------------------------------
    Mesaj düzenleme.5...

9. keskinerkan

keskinerkan

İsim:
    Erkan KESKİN

En güzeli 12 mm biraz pahalı ama bence değer sonuçda birkere yapılacak ve yıllarca kullanılacak.

Sayfayı Paylaş