1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

160 lt AKvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Özkan41 tarafından 14 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. Özkan41

Özkan41

İsim:
    Özkan
    Merhaba arkadaşlar bir kaç gündür akvaryumu paylaşıcam diyordum paylaşamadım sebebi ise laptobun sıkıntı yapması şarj cihazı değiştirildi ondan paylaşamadım şimdi sizlere paylaşabildiğim kadarıyla paylaşıyorum ayrıca yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum...

Canlılar:
    9-5 cm arası 8 adet sarı prenses 3e 5d
    9-5 cm arası 5 adet Ice man 1e 4d
    30 cm 1 adet Vatoz
    7 cm 1 adet Vatoz

Malzemeler:
    Silis kum ( 20- 25 kilo arası galiba)
    3 adet delikli kaya
    1 adet kırık çomak ( ne dendiğini bilmiyorum ondan çomak diyorum)

Ekipmanlar:
    1 adet termometre
    1 adet cam sileceği
    1 adet hava motoru ve taşı
    1 adet 100 w lık ısıtıcı ( yedekte 200 w lık ısıtıcı var acil durum için)
    1 adet iç filtre 1000 lt devirli yazıo
    1 adet Resun RB-25 w ışıklandırma

Sorular:
    Dış filtre alıcam tavsiyeniz nelerdir ? (bütçe max 100 tl)
    Erkek dişi oranı ayarlayabilmiş miyim?
    Vatoz ne yer ne içer acaba?

Resimler Videolar:
    SDC10311.AVI - YouTube

NOT:İç filtre şimdilik idare ettiği için kullanıyorum dış filtre alıcam

2. Tugrul Akin

Tugrul Akin

İsim:
    Ali Tuğrul Akin
    Cevap: 160 lt AKvaryumum

Özkan tebrik ediyorum çok güzel akvaryum. Dekor çok hoş olmuş. Yalnız 30cm vatoz kafama takıldı, bende 15cm bir vatoz var kumu eşeliyor sürekli görüntüyü bozuyor. Küçük vatozları da benim sarı prensesler öldürüyor, mecburen tutuyorum akvaryumda yoksa bir dakika tutmam açıkcası :( Sende böyle bir problem var mı ?

Vatozlar yosunlarla beslenir. Koy dursun yani bir şekilde yaşar o :)
    Dişi erkek oranı 1e 4d olursa daha iyi olur.
    Dış filtre alman filtrasyon açısından daha iyi olur. Maddi açıdan sıkıntı olur diyorsan kendin de yapabilirsin, nasıl olsa iç filtrenin motoru var elinde :)

3. Özkan41

Özkan41

İsim:
    Özkan

Bendede böyle problem var sarı prenseslerle aynı boyutta almanı tavsiye ederim büyük vatozu sarı prensesler didikliyorlar vatoz hiç bişey yapmıyo halbuki aynı boyutta almanın sebebi küçük olunca kıpır kıpır oluryor küçük tavsiye ederim :) Küçük derken aynı boyut diyorum bana küçücük geliyorlar artık xD

4. Tugrul Akin

Tugrul Akin

İsim:
    Ali Tuğrul Akin

2 tane küçük aldım, 3 gün içinde heryerini didikleyip öldürdüler. Büyük 1 aydır sapa sağlam çok şükür :) Ama ortalığı dağıtıyor işte :)

5. Özkan41

Özkan41

İsim:
    Özkan

Benimkide iç filtreyi kırıyordu taşları devirdi vs vs şeyler yapıo ama küçücük sarı prenses geliyo onu tırtıklıyo bi türlü anlayamadım :(

6. Tugrul Akin

Tugrul Akin

İsim:
    Ali Tuğrul Akin

Vatozun gayet büyük, hatta çok büyük :) Birkaç gün sonra zaten kabullenirler ona birşey yapamayacaklarını. Benim vatozu ilk koyduğumda didikliyorlardı, şimdi vatoz diğer balıkları kovalıyor :)

7. Özkan41

Özkan41

İsim:
    Özkan

Aşağıya bir foto koydum,orayı ev vb gibi benimseye bilirlermi yavrulamak için köşe kenar yer istiyolarmış uygun mu burası?

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ellerine sağlık Özkan güzel akvaryum. :) Söz ettiğin bölgeyi benimseyebilirler ama zorlamayla olmaz bu zamana bırakırsan daha iyi olur.

9. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

ellerin saglik özkan.gayet guzel olmuş tebrikler.yem olarak hangi yemleri kullaniyorsun? cep mesaj....

10. Özkan41

Özkan41

İsim:
    Özkan

Granured -granugreen -granumeat - canlı yem (haftada bir) - Bide arkadaş hediye verdi karışık onun ne olduunu bulamadım ama kurtlu falan doğal
    falan bişeyler dedi Eklemek isterim balığı aldığınızda rengini alamamış (iyi beslenmemişse) bidaha rengini almasıbaya zor hatta imkansız gibi birşeydir. Saygılar..... Cep mesaj değildir :F

11. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Yemlere Tetra prima discus bitsi de eklemeni tavsiye ederim.Yem çeşitliliği balığın gelişimi için önemlidir.

12. Özkan41

Özkan41

İsim:
    Özkan

Şuanda alcak durumum pek yok ama yemler azaldığında bir yemi çıkartıp onu ekleyebilirim canlı yem baya fazla gelioyor(tahminen) Karışık yemde kurt falan öyle şeyler dolu (çok fena kötü kokuyo gerçekten) onla beraber dondurulmuş yem kullanıyorum baya karışık yem çeşitliliği ama başka yem denedim numune aldım yemediler Sera nın bir yemiydi her yemi yemiyorlar sebebi nedir acaba? :bilmem::bilmem:

13. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

biz insanlar nasil yemek seciyorsak onlarda seciyor bu hertur icin gecerli degil.Aslinda sariprenses,yunus,iceman genellikle yem seçmez.Bazi kurutulmus yemler bakteri barindirabiliyor tubifex gibi bu yemler tehlikeli olabiliyor.Kurutulmus yem olarak gammarus(kurutulmuşkarides) tavsiye ediyorum.cep mesaj...

14. Özkan41

Özkan41

İsim:
    Özkan

Dip çekimi yaparken silis kum geliyor hafif olduğu için çekiyor bu sıkıntıyı nasıl halledebilirim ?

15. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Dip çekiminde ince silis kum havalanıyor ve havalanan kumlarda çekmiş oluyoruz.Dikkatli bir şekilde ve kuma fazla yaklaştırmadan yapmayı dene.Bu durum devam ediyorsa kumu değiştirebilirsin yada biraz üstüne midye kırığı ekliyebilirsin.

16. Özkan41

Özkan41

İsim:
    Özkan

mide kırığı eklicem galiba saat:gif

17. Özkan41

Özkan41

İsim:
    Özkan

Yeni fotoğrafları paylaşıyorum benim afacanlar çok büyüdüler ve malesef sayıları sarı prenseslerin 7'ye düştü.Dekor hakkında yorumlarınızı bekliyorum...

Dip Not: Fotoğraflarda görünen vatoz satılıktır-(hediyedir isteyen özelden mesaj atsın)

Sayfayı Paylaş