1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

160x70x60 akvaryumumun ilk görüntüleri

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde kargolu tarafından 27 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. kargolu

kargolu

İsim:
    serkal arman
    Evet sonunda bir arkadastan satın aldığım ilk akvaryumumu sağ salim İstanbul dan Luleburgaz a taşıyıp kurmayı başardım. Ufak tefek kayıpları saymazsak başarılı bir nakil gerçekleştirdiğimizi söyleyebilirim. 750 litre suyun 650 litresini taşıdık. geri kalani yeni suyla doldurduk. bu gunde 120 lt daha yeni su değişimi yaptim. yaptığım ölçümler neticesinde Nitrat şu anda 0,5 seviyelerinde ancak tuz orani biraz fazla nedense 1025-1026 gibi. taze su ilavesiyle onuda düşürmeye çalışıcam. Şu anda kurulu olduğu yerin (yeni kliniğim) tadilatı devam ettiği için akvaryumun her tarafı sürekli naylon torbalarla kapalı vaziyette, yukarıdan cibinlik benzeri bir torbalama sistemi kurduk. içerisi biraz sera etkisi yaratıyor ama en azindan buz gibi yerde akvaryumu isitmak açısından bize oldukça faydası oldu diyebilirim. tadilat bitmeden içine balık almayı düşünmüyorum aslında. maden milli olduk sizinle ilk görüntüleri paylaşayım dedim. bu arada tridacnalardan birisinin bağlandığı kayanın sağında ve solunda aptasia var. olma:gif .ancak tridacna sıkı yapıştığı için fazla zorlayamadım. ayrıca kayalardan birisinin içinde anlamadığım pamuksu oluşumlar var. hepsinin fotolarını yolluyorum. fotolar biraz zor şartlarda çekildiği için aceleye geldi biraz . bir dahakileri daha profesyonelce çekmeye çalışıcam.
    saygılarımla...

2. mustafa karaeli

mustafa karaeli

İsim:
    MUSTAFA KARAELİ

Merhaba Serkal bey.Öncelikle akvaryumunuz çok hoş tebrikler.İlk iki resimde görülüyorki kayaları üst üste çok yığmışsınız.Umarım kayaların devrilip canlılara zarar verme olasılığını göz önünde bulundurmuşsunudur.Akvaryumda eksik suyu tamamladığını ve 120 lt su değişimi yaptığını yazmışsın.İnşallah çeşme suyu kullanmıyorsundur. :uyari: Bizim gibi cyanobacteria ile uğraşmanı istemem.

3. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Serkal bey, azmin eseri sanırım bu oluyor? Ellerinize, emeğinize sağlık. em34: em34: em34:

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Merhaba Serkal Bey,

Sonunda akvaryumu görmek nasip oldu sağ salim. Güle güle sağlıklı canlılar besleyin inşallah. Çok hoş bir akvaryum, inşallah ilerde iyice oturacak ve görselliğini çok daha güzel alacak. Tridacna altındaki kayadan aptasiayı almak sorun değil bence. Fazla büyük bir parça değil kayayı dışarı alıp aptasialı kısmı kırıp atabilirsiniz. Bunu yapın yayılmasın. Tuz yoğunluğunuz çok fazla değil ama isterseniz 1024 yapabilirsiniz.

Ben dekoru çok beğendim açıkcası fakat sağ gurubun en üstteki kaya bozmuş görüntüyü onu sola veya sağ dekorun arkasına derinlik yaratmak için koyabilirsiniz. Akvaryum camındaki beyazlıklar coraline alglerin su dışında kalmasından dolayı aldıkları renk. İlerde düzelecek inşallah tekrar.

Diğer pamuksu görüntü süngere benziyor. Eğer sünger ise zararlı değil.

5. kargolu

kargolu

İsim:
    serkal arman
    Sağolun Mustafa Bey, çeşme suyu kullanmıyorum merak etmeyin. aslina bakarsaniz RO cihazimizda vardı zaten gunluk kullandığımız, ama Temel Bey, "damacana daha uygun olur" deyince damacana kullanıyorum artık. kayalara gelince; aslına bakarsanız içlerinden bir boruyla birbirine bağlı duruyor kayaların çoğu. o yuzden düşmezler diye düşünüyorum.

Teşekkürler. sayenizde yavaş yavaş hayalimdeki akvaryumu oluşturucam artık.

Çok şükür taşıdık ve kurduk Temel Bey.

En üstteki kaya malum boru konstruksiyonumuzun kapak kayası, o olmazsa boru görünecekti. arkadaki coraline algleri akvaryumu aldığım arkadaş, kazıyabilirsiniz camdan demişti. olmadı öyle yapıcam. bir de kayaların bir tanesinin arkasında hafif yosunlanma var hani şu balıkların sevdikleri tarzda. olmadı balık alınca giderler artık.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Coraline alg beyazlıklarını kazımak kolay değil ve cam ciziliyor. Bence ellemeyin bir süre sonra onlar eski hallerini alacaklar. Taşınmadan dolayı değişen su miktarı alg oluşumunu azltır ancak ortaya çıkan atık bir süre tetiklemiş gibi görünebilir. Kaybolacaklar merak etmeyin. Tabi yosun ne tür bilemiyorum görmek gerekir. Kaybolması gerekmeyen yüksek yosunlar eklenmiş veya kayalar üzerinde gelmiş olabilir.

7. kargolu

kargolu

İsim:
    serkal arman
    Hair alglere benziyor ama ben henuz acemi oldugum için emin değilim. bir de henuz Mg, Kh vs. gibi ölçümler ve eklemeler yapmadım. sanırım en kısa zamanda bunları yapmam gerekiyor. ayın 7 sinde bir hafta için Afrika da olacağım için bu hafta gerekli ekipmanı edinip gerekli takviyeleri yapmam şart mıdır yoksa bekleyebilir mi benim dönüşümü?

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Kafanızı bunlara takmayın Serkal Bey, canlıların ihtiyacını uzun süre karşılayacak sözünü ettiğiniz elementler su değişimleri ile akvaryuma girmiş bulunuyor. Artı olarak bu elementleri yoğun tüketecek canlı akvaryumunuzda bulunmuyor.

Sağlıkla gidin gelin inşallah. ;)

9. sezgintr

sezgintr

Üfff çok güzel aiptasıyanda varmış.

10. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur

Maşallah güzel bir akvaryum. Balıklar içine girince daha güzel bir görüntü olacak gibi görünüyor. Hayırlısı ile devam eder inşallah. Bir de sağ kısımda üstte duran kayalar orda emanet gibi duruyor.

11. kargolu

kargolu

İsim:
    serkal arman
    2 tane var isterseniz...paylaşımcılığı hep sevmişimdir :F

Hangi kaya??? Onlar güneş şemsiyesi :D Üzerleri tamamen canlı dolunca güzel olacak inşallah. o zaman şimdiki gibi göze batmaz diye düşünüyorum.
    teşekkürler...

12. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Selamlar .Dekor süper diyebilirim 10 adet cromis birde yellow tang seyrine doyum olmaz :heyo:

13. kargolu

kargolu

İsim:
    serkal arman
    Teşekkürler... Chromis, tang dan önce akvaryumu biraz daha renklendirmek istiyorum aslina bakarsaniz. Leather coral, bubble anemone vs.. yani. Biz once bi ortami biraz daha susleyelim ondan sonra butun baliklar gelmek icin yalvaracaklar. pardon:gif

Sayfayı Paylaş