1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

163 lt deniz akvaryumu kurulumu

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde seastar tarafından 1 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Biliyorum abi bende iknaya çalışıyorum,öyle askılı ps ile randıman alınmaz ileride pişmanlık olmasın diye Nac fotosu ekliyorum ki,yol yakınken dönsün diye...:)

2. seastar

seastar

Yer:
    Alaşehir, Turkey
    İsim:
    emre yıldız
    arkadaslar sump yapma imkanım yok ne burada akvaryumu delebilecek camcı var ne de sump yapıcak sump yapma imkanım olsa suan elimde 2 adet daha akvayumum var satılık onları satmam 150.60.65------100.40*40 sump imkanım olsa bunları tuzluya çeviririm

3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Dediğim gibi askılı ps olacaksa en iyisi aqua macrolara bak, fiyatıda uygun ben kullanıyorum 180 litre sumpla beraber 13-14 balık kolay mercan bakılır kanaatimce.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Gözde büyütmemek lazım,akvaryumu altından delinmesini bizde tavsiye etmiyoruz yandan veya arka üsten deline bilinir veya su geçimini sağlayacak kanal diyoruz,bunu her camcı yapa bilir:) Niye devamlı sump dememiz ileride farkı anlayıp keşkeler olmasın diye,benim aynı olaylar başımdan geçti diye,sonraki değişmelerde hatalı alınan ps ler hep zarar.Son olarak sump sistemlerini inceleyin ve kararı verin derim...:)

5. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Elinizdeki diğer akvaryumlardan 15o lik olan tankın 40-50 cm yerini pleksi ile bolun ornek gösterdiğim gibi bur tank yapın derim .
    Hem istediğin ps yi kullanırsın hemde ivir zivir görünmez .

Seyyar cihazdan online.

6. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Bmqq eski tip maxijet motorlu tek geçerim.
    Denemediğim askılı ps kalmadı, bunun performansına yetişen bir ps e rastlamadım. Yüzey emişi de olduğu için tunze 9004 kullanıyorum şu anda ancak performansta bmqq ya yaklaşan yok.
    Sump olmayacaksa bmqq. Golden pet te yeni versiyonu var, eskisini bulabilirmisin bilmiyorum. İkinci el de olsa eskisini tavsiye ederim. Yeniler atman motor

Sayfayı Paylaş