1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

1650 litrelik su tankı için filtreleme

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde Gürhan Uçak tarafından 15 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Gürhan Uçak

Gürhan Uçak

İsim:
    Gürhan Uçak
    Arkadaşlar merhaba. Bana ait 25 akvaryumluk bir üretimhanem var. Bu hobiyi bir üst basamağa çıkarmak için 500 litrelik ve 1650 litrelik 2 adet havuz yapıyorum. Havuzlar dış çerçeveleri profil içinde ise branda strafor ve naylonlar döşeyerek yapılacak. Bu suyu filtre etmek için en güzel sistemin sump olduğunu düşünüyorum. Nasıl bir sump sistemi yapmalıyım ve sistemi nasıl kurmalıyım. Konu ile ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim. Paylaşımlarımızı bekliyorum

TencoMelih bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Mümkün olan olan en yüksek ölçülerde sump yapılabilir, sumpta bölme sayısı 3 ana bölümden oluşabilir. Şaşırtmalar yani bir bölmeye alttan, diğer bölmeye üstten geçmeli. Sump sistemine su havuzdan kafa motoru ile basılacak muhtemelen. Sump bölmelerinde tamamen mekanik filtreleme yapılırsa daha iyi olur. Havuzdan suyu basacak kafa motorunun debisi havuz büyüklüğüne göre belirlenmeli ve verilen litreye göre saatte 6.000 litre civarı uygun.

TencoMelih ve Gürhan Uçak bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş