1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

175lt Bitkili Akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde notülüs tarafından 21 Mart 2009 başlatılmıştır.

1. notülüs

notülüs

İsim:
    Onur KESKİN
    Selamlar arkadaşlar kurulalı yaklaşık 1 ay olan akvaryumumun resimlerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Gelişmeleri bu başlıktan devam ettiririm. Umarım beğenirsiniz. Tankın özelliklerini en kısa sürede ekleyeceğim.

Saygılarımla...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerine sağlık Onur kardeş, gözümüz gönlümüz açıldı gece gece. Fazla söz yazamıyorum açıkcası.

naz: Nazar değmesin.

Çok kabiliyetli ellerden çıkmış bir akvaryum olduğuna şüphe yok.

Saygılar...

3. notülüs

notülüs

İsim:
    Onur KESKİN
    Temel abi ilk cevabı senden almak beni çok mutlu etti. Uzun araştırmalar ve uğraşlar sonucu ortaya çıktı. Kütük, taşlar ve kum tamamı doğadan tabi bulana kadar uzun kilometreler kat ettik Şenol kardeşimle. Kurulalı 1 ay olacak onun için sağ taraf kendini toparlayamadı. Belirli periyotlarla yeni resimler ekleyeceğim.

Saygılarımla...

4. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Tebrikler, çok güzel bir tank.Elinize emeğinize sağlık

em34: em34: em34: em34: em34:

5. notülüs

notülüs

İsim:
    Onur KESKİN
    Teşekkür ederim Can Bey daha çok yeni bir akvaryum daha bakteri döngüsü oturmadı. kısa süre sonra daha görsel bir tank olacak.

Saygılarımla...

6. sehitler_diyari

sehitler_diyari

Onur Bey Çanakkale' de benim gibi bitki hayranlığı olan nadir kişilerdensiniz. Sizinle daha çok güzel günlere imza atacağız.

7. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Onur Bey, gerçekten güzel bir tankınız var... Özellikle de yeşil dallar çok hoş olmuş... İleride akvaryumun sağ tarafını da dolduracaksınız değil mi? O zaman seyrine doyum olmayacak bir tank olacaktır eminim...

Tebrikler :cicek: ve Maaşallah naz:

Artık ikinizden bir Truva kurulumu bekleriz...

8. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Onur Bey gözlerimi alamadım. Mükemmel bir tank. ALLAH naz:lardan saklasın. Yeni resimlerde bekliyoruz.
    Sağ taraf da oturursa mükemmel bişey olacak. Gübrelemeyi nasıl yapıyorsunuz kafama takıldı ?

Saygılar....

9. notülüs

notülüs

İsim:
    Onur KESKİN
    Evet Abdullah Bey sağ tarafta dolacak akvaryum kurulalı çok az bir zaman oldu. Şenol Bey gerçekten çok girişken birisi eminim yakında çok daha mükemmel akvaryumlar kuracağız.

Hüseyin kardeşim gübreleme 3 günde bir Tunç Sönmezoğlu'nun demir ve mikro elemen gübresinden 5er damla olmak kaydıyla yapıyorum.

Saygılarımla...

10. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Ellerine emeğine sağlık Onur kardeş, gerçekten güzel bir akvaryum kurmuşsun. Tankın genel bilgilerini paylaşabilirsen sevinirim.

11. mgrbz17

mgrbz17

Merhaba Onur . Vallaha akvaryumun düşündüğümdende hoş duruyor ve çokda iyi planlanmış . Sağ tarafda dolunca hakikaten çok hoş bir görüntü olacak , tebrikler .

12. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Abi akvaryumunda bol miktarda salyangoz görüyorum. Bunlardan kurtulmayı düşünüyor musun ? Yoksa yok kalsın kardeşim daha doğal mı görünüyor dersin.

Saygılar...

13. notülüs

notülüs

İsim:
    Onur KESKİN
    Metmet abi güzel sözlerin için teşekkür ederim. Şu an sağ taraf biraz daha gürleşti. Sağda ismini hatırlayamadığım kıpkırmızı güzel bir bitki var o gelişmeye başladı kısa süre sonra harika olacak. En yakın zamanda yeni resim ekleyeceğim.

Hüseyin kardeşim vallahi salyangozları hiç dert etmedim şimdiye kadar. Çünkü bitkilere bir zararını görmedim. Ancak balıklara ve bitkilere zarar vermeden yok etme yöntemin varsa öğrenmeyi çok isterim.

Saygılarımla...

14. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Yarışmadanda biliyorum akvaryumunu Onur kardeş.. Gerçekten çok güzel bir tank yapmışsın.. Bitkilerin durumu çok iyi gözüküyor , son zamanlarda ki çınarlarımın memnuniyetsiz hallerinin yanında sendekileri mutlu görmek kendi tankımda ki eksiklere daha çok kafa yormam gerektiğini gösterdi.. Gübre veriyoruz , ışıklandırma tamam misket gübrede tamam birtek co2 vermiyordum.. Onada başlıyacağım artık Allah'ın emri oldu.. Tankınla keyifli geçireceğin nice günler dilerim... :helalolsun:

15. notülüs

notülüs

İsim:
    Onur KESKİN
    Teşekkür ederim Volkan abi inan benim çınarlar çıldırdı. Her yaprağın yanından bir yavru verdi ve boylarıda inanılmaz uzadı. Budama zamanı geldide geçiyor bile. Ben sadece mikro element gübresi ve demir gübresi kullanıyorum. Tabanda torf var. Onun üzerinde dere kumu. Işıklandırma 2x18w master daylight philips, 2x18w master sarı philips. Bitkiler büyüğügü için ışık biraz yetersiz gelmeye başladı ek olarak bir tane daha flo ekleyeceğim. CO2 ise saniyede 1 kabarcık, gece kapatıyorum co2'yi. Filtrasyon vazgeilmezim Ekol 15 o kadar memnunum ki tarfi edemem. Zerre kadar ses yok, debide düşüş yok, enerji sarfiyatı az. Biraz geç oldu ama tankın genel özellikleri bunlar.

Saygılarımla...

16. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Önceden benimde çınarlar tanka sığmıyordu budamaktan yorulmuştum artık ama o zamanlarda alt yapraklar dökülürdü önemsemezdim.. Şimdide sürekli sürgün veriyor ama yaprakları buruşuyor kısa bir süre sonra..

Bu ilk halleriydi , gübre kullanmadan önceki yani.. son hali yok ama çınarların durumu fecahat.. 100 lt tankım , 5 * 18 watt florasan var.. 3 aquarella 10000k , 2 tanede philips tld 965 pro var ama çınarlarımdan yana hayır yok.. ağla: ağla:

17. themurtt

themurtt

İsim:
    GÖKSEL DERİNPINAR
    Harika bir akvaryum olmuş. Ellerine sağlık. Allah nazardan saklasın...

em34: em34: em34: em34:

18. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    İlk sayfada Onur beyin akvaryumuna bakmanı tavsiye ederim Murat , benim bu tanktan eser kalmadı valla :D Tanıtım portalında var benim tankın tanıtımı...

19. notülüs

notülüs

İsim:
    Onur KESKİN
    Selamlar işte akvaryumun son hali kurulalı 2,5 ay oldu. Birkaç gün içerisinde budama yapılacak.

Pellialarım:

İyi veya kötü yorumlarınızı bekliyorum.

Saygılarımla...

20. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Hey naz: diyorum valla.. Doğal yaşam alanı gibi olmuş.. Amazonların bağrından kopup gelen akvaryumunun budama zamanıda gelmiş kesinlikle.. Bu halide çok güzel aslına bakarsan.. Sol tarafı biraz rahatlatsan yeterli gibi heralde.. Tankınızın tek eksiği kırmızı renkli bitkiler , çok güzel belli ederler kendilerini böyle bir tankta... Ellerinize sağlık acaip keyifli ve rahatlatıcı bir akvaryumunuz var.. :helalolsun: :helalolsun:

Sayfayı Paylaş