1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

180 Watt Led Armetür Yapımı

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde Courageous tarafından 16 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
    Cevap: 180 Watt Led Armetür Yapımı

Tayfun sana önerim bu işlerden iyi anlıyan bir arkadaşınla lehimleme işini yapman, ben şahsen lehimleme işini elektironik müh. bir arkadaşıma yaptırdım, geriye kalan işler kolaylıkla kendim yaptım.

2. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Özkan abiye katılıyorum lehim deyip geçmeyin önemli ve özelikle diyot lehimliyorsunuz yani led bir diyot tur, ve fazla ısıtılırsa ömrü kısalır yada bozulur az ısı ile yapılırsa soğuk lehim yada ileride kopma olur iyi havya ve biraz el alışkanlığı lazım.

Courageous bunu beğendi.
  3. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli

Evet Halil hocam, led bir diot ve ısınması sonucu aydınlatma yapan bir sistem ve günde 12 saat yakın devamlı çalışan bir sistem. Bu çalıma sırasında akim sabitligi, ısınma dereceleri vb etkenler çok önemli, bunların bozulmasına en büyük etkende lehimlemenin düzgün yapılmamasından kaynaklanmasi. Ayrıca sistemi kurduktan sonra tak fişe tamam yandı dememek lazım, sistemi calistirip test. Cihazlariyla test edip, verimliliğini, ısınmasını vb. Degerleri test etmek lazım....
    Kusura bakmayın cepten bukadar yazabildim....

halilkocan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş