1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

180x70x60 Yeni başlangıç

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde omrckr01 tarafından 4 Kasım 2018 başlatılmıştır.

1. omrckr01

omrckr01

İsim:
    Ömer
    Uzun araştırmalar sonucunda Deniz akvaryumu kurmaya karar verdim.Şu ana konuştuğum herkes bu işin ciddi uğraş ve zorluk gerektirdiğini söylemiş olsada yapacağım :)

Cihaz olarak aldığım cihazlar yeterli mi bu boyutta bi akvaryum için deneyelim li arkadaşlar destek bekliyorum .Soft mercan ile başlayıp tecrübe edindikçe anemon ve sps bakmak istiyorum.

Ps bm curve 29
    Jeboa DCT 12000
    Seıo M1100 dalga motoru
    Markasını bilmediğim 1adet daha dalga motorum var (2.el aldım için aldığım kişide bilmiyor )
    Tropico wave 200w ısıtıcı
    Kaya olarak canlı kaya aldım bi hobiciden 30 kg kadar 100kg kadar da cansız kaya mevcut elimde (Yerli ,Fiji ve caribsea olarak )
    Kum olarak crystalpro white sand 25 kg 1-1,5mm
    ********** Pearl white sand 25 kg0,5-1mm
    Caribsea Arag alive 9 kg paketlerden 2 adet
    Tuz probiotic reef salt 30 kg kadar var elimde
    Su için Ro cihazı mevcut
    Işık için 2.el bi armatür aldım T5 lerden oluşan
    coralstar 2x
    Grolux 3x
    15000K Marine Star 1x

Altan sump lı bi akvaryum mevcut

Şimdi soracağım sorular
    1. Yukarıdaki malzemeler yeterlimi start vermek için
    2. Suyu doldurup 2gün bekleyip bulanıklığı geçtiği zaman tuz eklemem söyledi doğru mudur ?
    3.diatom denilen süreç başladığını nasıl anlayacağız ve temizlik ekibi için bu akvaryum için ne almam lazım ?

En kısa zamanda resim olarak paylaşım yapacağım ve gelişmeleri yazmayı düşünüyorum hafta hafta

Şimdiden teşekkür ederim herkese keyifli hobiler .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. korkmaz33

korkmaz33

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    m.a.korkmaz
    1.Ever yeterli fakat nitrat, fosfat, tuz ölçer ve termometre lazım.
    2.akvaryuma önce kumu ve kayaları yerleştirin,sonra suyunuzu ekleyin, tuzu bir kovada eritip içine katın tabi bu arada sump ve dalga motorları çalışıyor olsun.
    3.diatom başlaması konusu portakal birsuru konu var.bulamazsan yardımcı olurum.

Şimdiden kolay gelsin.fotografli bir şekilde hatta yapabilirseniz videolu anlatım çok güzel olacak. Ankara'da iseniz şahsen de yardımcı olurum.

3. omrckr01

omrckr01

İsim:
    Ömer
    Ankara’da değilim malesef ama en kısa zamanda video ve fotoğraf paylaşımı yapacağım teşekkür ederim. Testleri alacağım yakın zamanda

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  4. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Hayırlı olsun . Malzemeler yeterli şuan için

5. omrckr01

omrckr01

İsim:
    Ömer
    Teşekkür ederim Mesut bey

6. MEHMET SEÇKİN

MEHMET SEÇKİN

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mehmet Seçkin GÖKBAY
    Öncelikle hayırlı olsun,Kumları tek cins kullanmanızı tavsiye ederim birbirine karıştırmayın,o kumlardan 2 paket olan caribsea canlı kumdur önceden sisteme girilmez,tuzlu su belli bir ısıya 25-26 c ye ulaştıktan ve iyice karıştıktan sonra girilebilir aksi takdirde bakterileri öldürebilirsiniz suda muazzam bir bulantı olur,200 watt normal bir ısıtıcı şahsi fikrimdir iş görmez dalgalanma çok olur devreden neredeyse hiç çıkmaz,ps ve kafa motoru elektrik faturası çok dokunmaz derseniz normal ama ince ayrıntıda bir motorlu ps nin görebileceği işi çift motorla alacaksınız,motorlarında wattı yüksektir tahminimce fazla yazamıyorum ama genel olarak telefonla elimdeki tüm tecrübeyi istediğiniz zaman aktarabilirim.
    Tel:05547784347
    Sağlıklı hobiler dilerim

7. Efe Zorba

Efe Zorba

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Efe Zorba
    Öncelikle hayırlı olsun, son günlerde sürekli ekipmanların yaratabileceği arızalar ve oluşabilecek problemler kafamı kurcalıyor dalga motoruna kalite olarak güvenmiyorsanız yerine başka bir ürün almanız daha doğru bir karar olacaktır.

8. omrckr01

omrckr01

İsim:
    Ömer
    Şuan için bir başlangıç yapacam yeteceğini düşünmüyorum dediğiniz gibi ama ilerleyen zamanda muhtemelen alınacak:)

Efe Zorba bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş