1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

190x90x50(h) Resif Akvaryumum

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde Erdem. tarafından 31 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    İşte ne güzel ışıkları kendi durumuna göre ayarlamak,abi ben öyle yapıyorum...:)

2. Teşekkür ederim Ozan abi, dikkatimi çekti paylaşmak istedim. ;)

Özdemir abi gündüz yeniden başlangıçlarda (h.sonları yaptığım gözlemler) mercanlarda ışıkla birlikte hızlı bir gelişme başlıyor. Yani fotoğrafta ki hallerini almaları uzun sürmüyor. Bir problem olmadığını anlıyorum mesajından abi, yanılmıyorumdur umarım. temo17

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Harika kare ve detaylar Erdem süper, ellerine sağlık. Sorun yok, önümüzdeki yıllarda olacak gibi de görünmüyor.:)

Erdem. bunu beğendi.
  4. Temel abi birşeylerin doğru gittiğinin senin tarafından onaylanması ayrı bir sağlamlık katıyor, güzel yorumun için teşekkür ederim. temo19:portaliseviyoruz:

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  5. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Akvaryumun çok büyük, düzenli dozlama yapıyorsun. senin akvaryumun için böyle bir şey zor Erdem, ben ortamdaki tartışma için söyledim durumu.

Erdem. bunu beğendi.
  6. Tamamdır abi, teşekkür ederim.

7. Evet dün akşam yaptığım testler ve sonuçlarım;
    Ca: 470 ppm / Mg: 1260 ppm / Kh: 8.3 dkh

Sanırım düzenli dozlamaya geçtikten sonra, dengeler oturunca biraz test olayını boşlar gibi oldum.temo17
    Bu arada Mg seviyem nasıl fikirlerinizi alabilirmiyim? Alt sınır 1200 ppm'di diye anımsıyorum.
    Bir iki kare'de akşam çalışması :)

Aksam1.PNG Akşam2.PNG

MÜDÜR, taakaa, Montimahir ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  8. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Maşallah pırıl pırıl, 190 cm'den görüntü pürüzsüz :)

Zaten dozlama cihazının görevi o değilmi zırt pırt akvaryumda ölçüm yap onu bunu karıştır uğraşmadan akvaryumdan keyif almak.

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Erdem süpersin kutluyor ve maşallah diyorum. Fakat akvaryuma eklediğin mavimsi tang balığı benim sana orada gösterdiğim ve biri biraz durgun olanların hareketli olanı mı? Balığımı mı aldın Erdem.:D

Erdem. bunu beğendi.
  10. Özdemir abi gece 12 - 1 arası belli periyodlarda sırasıyla giriyo katkıları, büyük kolaylık. :) Abi görüntünün pırıl pırıl olmasında en büyük pay zeolife'ın. Suyun özünde ki bulanıklığı sildi attı. Şimdi bir konu başlatıcam ve 2 fotoğraf koyucam, aradaki fark fotoğrafta bile anlaşılır derecede.

11. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Zeo konusunda benim de merak ettiklerim var kendi konumda paylaşırım. Maşallah diyelim etkileyici görünüyor Erdem

Erdem. bunu beğendi.
  12. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Evet doğrudur çok güzel bir ürün, farkı 190 cm'den çok daha iyi anlaşılır.

Erdem. bunu beğendi.
  13. Teşekkür ederim Temel abi, fikir alışverişleri ile katkınız büyük. Abi balığımımı aldın diyince ne yazıcağımı şaşırdım, bir-iki yazdım sildim :) Fişek gibi valla Kara Şimşek onun adı :D

14. Teşekkür ederim Yusuf abi, bu açıdan iki fotoğraf mevcut konu da göz atarsan anlarsın farkı.

15. Şimdi geçiyorum konuyu abi.

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Büyük akvaryumda iki tane olanların hareketli olanı yani değil mi, çok beğenmiştim doğru karar olmuş. Sağlıkla besle, ismi neymiş onların?

Erdem. bunu beğendi.
  17. Evet abi hareketli baya maşallah diyim. :) Adı: White Tail Tang abi.
    White Tail Tang2.JPG

barbs, Alparslan ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  18. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Erdem abi güzel hareketler güzel kareler ...:)

Erdem. bunu beğendi.
  19. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Erdem maşallah CA ve MG sorularına cevap gelmemiş o zaman pek takıl ma derim neler dozluyorsun tanka ?
    Bende de Ca 410 MG 1275 ama dert değil oturur zamanla.

barbs ve Erdem. bunu beğendi.
  20. Teşekkür ederim Alp. ;)

Halil aslında çok düşük değil ama gene de acaba diyo insan. Dozladıklarım; Kh / Ca / Mg / Strontıum.

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş