1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

2 İcemen Yumurta Aldı yardım

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde cakcagan tarafından 26 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. cakcagan

cakcagan

İsim:
    Yusuf Davaz
    Arkadaşlar İceman larımdan 2 tanesi yavru aldı. bu balıkları yeni almış oldugum 15 litrelik akvaryuma aldım ama burada birbirine vuruyorlar diye tekrar 1 tanesini normal akvaryuma koydum. ayrı olan balıktaki yavruyu kendim mi çıkartıyım yoksa kendinin çıkartmasını mı bekleyim. akvaryumum 10-30*40 120 litrelik akvaryum. 6 yunus 9 sarı prenses 6 tanesi daha küçük 6 tane iceman ve 2 adet vatoz var. balıkları azaltmayı düşünüyorum ama bazılarının cinsiyetleri tam belli olmadıgı için şimdilik birşeyler yapamıyorum. ayrı akvaryumdaki balık kendi çıkartmasını beklersem kaç gün sonra anneyi normal akvaryuma koymam gerekir.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Madem ayrı bir bölümde kusturmaya gerek yok. Kendi çıkarsın bence yavrularını. Yavruları çıkarır çıkarmaz ana akvaryuma dişiyi almanıza gerek yok. Güç kazanması için dişiyi orada bir süre iyi besleyebilirsiniz. Tabi düşük hacimli olduğundan su değişimlerine dikkat edin. Değerler oynamasa iyi olur.

Akvaryumun suyu sağlığını ortaya koyuyor. Sağlıkla yavruları alırsınız inşallah.

3. cakcagan

cakcagan

İsim:
    Yusuf Davaz
    Peki o 2. yumurtalı dişiyi ayrı bölüme alıyım mı yoksa ana akvaryumdamı kalsın. onu zaten mecbur kusturacaz çünkü 2 anaç ı koyacak yerim yok

4. evren1338

evren1338

İsim:
    evren ılgazlı
    Cevap: 2 İcemen Yumurta Aldı yardım

bence al bir kuluçka makinesi zaten iki bölümlü oluyor onlar ağzına aldıktan 6 gün sonra kustur kuluçka makinesine koy hem yavru kaybın olmaz hemde anne halsiz düşmez.çünkü ağzındayken 15.günden sonra yutuyor birkaçtane ...

5. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Bence balıkları ağzına aldığı günden sonra 11. gün yakala kustur yavruları kuluçka makinasına koy.Kesesi gidene kadar dursun sonra yavru akvaryumuna sal hepsi yaşar ben öyle yapıyorum.

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Balığı çok erken ayırmışsın Yusuf.İki haftalık süreyi bu ufak akvaryumda geçirirken stres yapıp yutabilir yumurtalarını.Yerinde olsam 10-11 gün bekledikten sonra ayırırdım.

Sayfayı Paylaş