1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

2 Akvaryumu Tek Filtre ile Kullanmak

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde alper5959 tarafından 20 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA
    Merhabalar elimdeki 2 yavruluk akvaryumunu tek filtre ile idare edebilmek için kendimce bişeyler buldum.Benimle aynı durumda olupda işine yarayabilecekler için sizlerle paylaşıyorum...

Soldadaki akvaryuma iç filtreyi taktım,filrenin ağzına taktığım bir hortum yardımıyla sağ akvaryuma boşaltılmasını sağladım.Bozuk ev süpürgesinin hortumunu kestim :D İki ucuna da sineklik kesip lastikle taktım ki bir akvaryumdan diğerine geçiş olmasın diye.akvaryumları doldurdum.Ondan sonra süpürge hortumunu akvaryum dışında U şeklinde tutarak doldurdum,su her iki baştada eşit konuma gelince aynı anda suya soktum ve öpücük yardımıyla hortumları misina ile bağlayıp camlara yapıştırdım.

Filtrenin ucuna taktığım hortmun diğer ucuna şelale taktım ve suyun içine aynı zamanda da hava girmesini sağladım.

Tabiki suya giren hava parçacıklarını süpürge hortumunun çekip hortuma hava aldırıp aktarımın durmaması için uzağa koymayı ihmal etmedim.

Sonuç olumlu akvaryum taşmadan sirikulasyona devam ediyor :ay:

Bunlarda geçenlerde aldığım yeni evlatlıklarım :nazar:

Umarım paylaşım birilerinin işine yarayabilir

reis, Heliak, YIKIKTEMO ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: 2 Akvaryumu Tek Filtre ile Kullanmak

Ellerine, emeğine sağlık güzel fikir. Overflow sistemini uygulamışsın ve çalışacaktır. Ancak iç filtre gücü bu 2 akvaryuma filtrasyon olarak yetecekse sorun yok. Akvaryumların suyu biraz yeşil geldi bana. Bence iç filtreden hortumla aldığın suyu akvaryum üzerindeki bir plastik üst hazneye aktarıp orada güçlü filtre ederek suyu sağdaki akvaryuma verebilirsin. Çok basit şekilde yapabilirsin. Üstelik üst filtrede karbon vb kullanılabilir.

Teşekkür ederiz paylaşım için.

3. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Evet ağbi ama yavru sayısı fazla olmadığı için yetiyor temizlemeye.Sudaki yeşillikte normal lamba kullanıyorum o yapıyor.Malum öğrencilik durumu bu yavruluğa üst filtre yapmam zaman alır ama yakında senin dediğin gibi iyi bir üst filtre yapıcağım ana tankıma onuda burda paylaşıcam çünkü en kullanışlı filtre tipi onlar temizlemesi de rahat.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Alper işlev tamam ama filitren yetersiz geliyor sanırım iki akvaryuma ? Yada uzun zamandır su değişimi yapmadın ? Zira sular çok kötü görünüyor.

Ancak yapım başarılı.Bu çalışmandan ve paylaşımından ötürü teşekkür ederiz.

5. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Görsel açıdan iyi olmasa da, bu tarz icatlar hobide 1 adım öne çıkarır insanı. Tebrikler.

6. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Su değişimi yapmadım Olcay ağbi normal lamba kullandığım için zamanla yeşil yosun yapıyor balıkların pisliklerinden değil yani

7. cagdas.

cagdas.

İsim:
    Çağdaş Gelen

Ya bence çok güzel bir fikir ama görsel açıdan biraz kirletmiş ortamı diye düşünüyorum... :smiley33:

Sayfayı Paylaş