1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

2. Filtreyi DIY yapalım

Başlığı 'Akvaryum Filtre Yapımları' kategorisinde The_ReligiouS tarafından 24 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Elimizi akvaryumun cami hariç her bir parçasına sürdük. Aklımda alacağım 2. filtreyi dıy yapmak var sizlerinde önerilerini almak istedim. Elimde SOBO'nun 2500 lük bir motoru var 10 Lt bir turşu bidonunu filtreye dönüştürmek istiyorum sizce motor yeterli olurmu basma açısından???

Saygılarımla.

2. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc
    Cevap: 2. Filtreyi DIY yapalım

Bence yeterli olur gibime geliyor Bekir nasıl olsa ikici filitre görevi görecek

3. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Motor yeterli olur ancak sağlam olması için turşu bidonunun etli olması lazım. Buradaki konuda bende denedim diğer tankı kurduğum zaman küçüğünde bunu kullanıcam..

4. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Mehmet konunu takip etmiştim zamanında seninki ile tek farkı benim filtre altta olacak yani 1.5m bir yüksekliğe basacak geri suyu. Bunun için motor tankın içinde olursa sıkıntı olur mu basması onu merak ediyorum.

5. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

İyi ve sağlam bir şekilde yaparsan sorun olmaz diye düşünüyorum..

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Tursu bidonundan filtre oldukca basit kalir bence. Aslinda daha net yazmam gerekirse sadece kolaya kacarken ortya guvenligi dusuk ve kisa vadeli kullanima uygun olmayan ve yine gorsellikten uzak bir filtre cikmasi demektir.

1) Uygun cop kovasi ile askili guzel bir filtre ( forumda yapilmis ornek var)

2) Plastik su gecirmez elektirik panasondan filtre ( forumda yapilmisi var)

Cep mesaj...

7. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Tamam Temel abi konuları gözden geçirmiştim, ona göre bir yol belirlerim.

Sayfayı Paylaş