1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

2 haftalık canlı doguran macerasından sonra japon akvarayumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde roimax tarafından 28 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. roimax

roimax

arkadaslar yeni akvaryumumu sizlerle paylaşmak istedim 40 litrelik akvaryumumu arkadasıma verdim daha sonra 85*40*40 tank ve ekol 15 Filtre aldım. Diğer akvaryumdaki moli ve kılıçkurukları petshopa geri vererek, japon balığı aldım. Çünkü 100 wattlık ısıtıcı gün boyunca çalışıyordu, bu ayda 20 -25 tl arası masraf demek. Şu an içinde 5 adet japon balığı ve 2 adet çöpçü mevcut. 5 japon ve bir adet vatos daha eklemeyi düşünüyorum. Olumlu yada olumsuz yorumlarınızı beklemekteyim, teşekkürler.

http://www.yukleresim.com/images/9tiklridpvjytkbzjt.jpg

http://www.yukleresim.com/images/ptfqnx785q1shwfh4d3.jpg

http://www.yukleresim.com/images/i3614ggg4iugmd7rq82k.jpg

http://www.yukleresim.com/images/997kvka9s3re3gq1tju.jpg

Mesaj Düzenleme 22

2. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Orhan Bey balıklarınız çok hoş. Maşallah. Yalnız sol tarafta duran beyaz taşları dağıtırsanız daha hoş görünür diye düşünüyorum. Su seviyeniz de biraz düşük galiba. Sebebi nedir ?

3. roimax

roimax

Evet seviye düşüktü, az önce doldurdum. :) Beyaz taşlar dağınıktı ben topladım. Sanki böyle daha iyi gibi, diğer türlü akvaryumun görselini bozuyor gibiydi, çok ön plana çıkıyorlardı. Teşekkür ederim.

Mesaj Düzenleme 23

4. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Resim görüntülenemiyor bilginize. saygılar:gif

5. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Resim görüntülenemiyor, yazıyı okunmuyor.

Orhan bey lütfen, biraz olsun internet dilinden, öz Türkçe'mize dönmeye çaba gösterelim.

6. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur

Akvaryumunuz güzel görünüyor Orhan bey. Yalnız 100 wattlık bir ısıtıcının aylık kullanım miktarı 20-25 TL arası olmaz. Eğer öyle bir şey olsaydı çoktan evden kovulmuştum. Cüzzi bir miktar elektirik tüketimi vardır.

7. roimax

roimax

Isıtıcı hiç sönmüyordu, normal hesaplamalara göre bu değer karşımıza çıkıyor. :) Resim görüntüleniyor, yüklenen sunucuda zaman zaman hata oluyor olabilirmi ?

Mesaj Düzenleme 24

8. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Akvaryumunuz 5 tane japon balığana ve 2 çöpçüye yeter bence daha fazla eklemeye gerek yok. :) Böyle bir süre devam ilerde daha büyük akvaryum alırsanız ona koyarsanız. Hayırlı olsun yeni akvaryumunuz ve balıklarını sağlıklı görünüyorlar. Maşallah. naz: naz:

9. roimax

roimax

Evet dediginiz gibi olabilir, içerisinde bir tane 8 cm gibi bir japon var. Hepsi onun peşinde dolaşıyor, mekan basacaklar sanki :) Böyle olunca da bu defa akvaryum boş görünüyor. :)

Mesaj Düzenleme 25

10. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

Akvaryumunuz güzel. Fakat bir kaç önerim olacak size. Uygulamak veya uygulamamak sizin elinizde. Akvaryumunuzun arka fonunu düz bir renk yapmanız balıklarınızın ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Akvaryum boş gibi görünüyor olabilir fakat bu balıklarınızın sağlığı ve gelişimi açısından çok önemlidir. Ben illah 130 litreye 4-5 balık diyenlerden değilim. Ama balık sağlığı açısından daha iyi olacağı görüşündeyim. Ayrıca akvaryumunuza japonlarınızın rahat yiyemeyeceği türden bitkiler ile süslerseniz göze daha hoş gelir.

Saygılar...

11. roimax

roimax

Aslında bir kaç bitki daha eklemeyi düşünüyorum ama orada görünen bitkiler zaten plastik bitki arka fona gelince çok mat görünüyor canlı bakıldıgı zaman fazla ön plana çıktığı düşüncesinde değilim öneriniz için çok teşekkür ederim

12. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ
    Çöpcüler koloni yaşarlar 2 çöpcü beslemek bence iyi değil hiç beslemeyin daha iyi 6'lı 7'li grublar halinde alınız daha hoş olucaktır kendinizde anlıyacaksınız.Yapay olan herşeyi çıkarın

13. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Japonlar soğuk su balıklarıdır,çöpçü ve vatoz ise tropikal,yani aynı ortam balığı değiller.
    Aslında doğada Japon da yok ve çöpçü ve vatoz da dışkı yemiyorlar,sadece dipte yaşıyorlar.
    Japonların yanına başka balık koymayın,iyi bir filtre ve düzenli su değişimi,sağlıklı mutlu balıklar.

Sayfayı Paylaş