1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

2. Tankımı Kuruyorum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde arador88 tarafından 2 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. arador88

arador88

İsim:
    Oğuzhan
    Merhaba arkadaşlar.60 lt tankımın yanına 2 haftadır bekleyen 100 lt tankımı Sbs sınavı sonrası kuracağım. dans: Büyük ihtimalle japon beslemeyi düşünüyorum ancak karar veremedim daha. saat:gif

Akvaryum ekipmanlarım:

80x30x40(h) akvaryum
    Atman at-3335 dış filtre
    100 watt ısıtıcı
    aydınlatma yok
    25 kg midye kırığı kum
    plastik bitki ve dekorum var

Size bir kaç sorum olcak bunlara yanıt bulduktan sonra, ayrıca Sbs sınavı sonrasında akvaryumu kuracağım ve burada fotolarını paylaşıcağım. saygılar:gif

1) Akvaryumuma 25 kg midye kırığı kumun kaç kilosu yeterli olucaktır ? Artarsa 60 lt tankımı bitkili canlı doğuran yapıcam orada kullanırım. :)
    2) Ölü mercan kayalığım var bunların keskin kenarlı olmayanını akvaryuma koyabilir miyim ?
    3) Led aydınlatma yapmayı düşünüyorum. Ankarada ucuza şerit led nerden bulabilirim ? Led pahalı olur derseniz ne tür bir florasan önerirsiniz ?
    4) Akvaryum benden önce (2. el aldım) 1 ay daha boş durmuş. Adam akvaryumu ve ekipmanları yıkayıp kaldırmış ancak 1.5 ay olmuştur şimdiye. Nasıl bir temizlik yapmalıyım akvaryum ve ekipmanlarda ?

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: 2. Tankımı Kuruyorum

Oğuzhan öncelikle yeni akvaryumun hayırlı olsun.
    Tabana 4-5 cm yüksekliğinde kum yeterli olacaktır.
    Ölü mercanların keskin olmayanlarını akvaryuma ekleyebilirsin.
    Plastik bitkileri koyma.Çok kötü bir görünüme neden oluyorlar.
    Led aydınlatma yapma imkanın varsa led yap derim.Bitki düşünmeyeceksen 2-3 metre şerit led işini görür.Buda sana adaptörüyle birlikte en falza 50 tl ye mal olur.
    Akvaryum yıkanmış olsa bile sen yeniden yıka.Kaya tuzu ile güzelce oavala hertarafını akvaryumun ve sonrasında güzelce durula.Ekipmanlarıda bol tuzlu bir suda yıkayıp durula tekrar.

arador88 bunu beğendi.
  3. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Led aydınlatma yapabiliyorsan yap 2 metre senin işini çok rahat görür toplamda adaptörle 25 liraya falan maledersin buda 8 watt civarı bir sarfiyat sağlar kullandıkça tasarruf sayesinde kendi parasını çıkartır zaten eh ikinci tankında hayırlı olsun diyelim.

4. arador88

arador88

İsim:
    Oğuzhan

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. :ay:
    Eğer ucuza bulabilirsem ledin metresini yapacağım. Geçen sorduğumda metresine 25 TL fiyat aldım iki aksesuarcıdan. :smile19:
    Ayrıca kumda akvaryumla birlikte aldığım için tamamı kullanılmış ve aynı şekilde yıkanmış. Akvaryumda duruyor. Kumda nasıl bir temizlik yapmalıyım ?

5. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Benim yaptığım şöyle:Kumu azar azar süzgeçten geçirip (200 gr) büyük bir kovaya koyup orda kaynarsuyla bekletmek olur sonra gene süzgeçten ılık suyla geçirip koyabilirsin.

6. arador88

arador88

İsim:
    Oğuzhan

Bugün biraz gezdim. Şerit LED'in metresini 7.5 TL'ye buldum. :basardim: Ancak haftaya adaptör aldıktan sonra alacağım LED'leri ve aydınlatma işini halledeceğim. Önceliğim akvaryumun temizliği. :temel:

Sayfayı Paylaş