1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

2. Tankım

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde desenger06 tarafından 2 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. desenger06

desenger06

İsim:
    baran gazi
    Herkese merhaba, Annem ve Babamdan izin kopararak (tabi bu iki ay sürdü mücadele kazanan taraf benim) Haziranda başlıyacağım bitkili tankımın balık türü melek ve tetra olcak tetra olmassa hangi türler koyabilirim (canlıdoğuran hariç) .Tabi ondan önce tankım 30*80*45 ort 80-95 lt arası acaba ne tür bitkiler olabilir ayrıca bunları uygun fiyata alacağım bir yer veya kişi varsa çok memnun olurum.Ve bu misket gübreyi evde yapan varsa nasıl yapıldığını anlatabilirmi çünkü aradım ama bulamadım.
    Eğer anlatmak istediğimi anlatabilmişsem ne mutlu bana.

Herkese teşekkürler.

Ve ayrıca 2 çift amerikan zebra veya 15-20 cm arası olan mozambik cikletimi almak istiyenlere verebilirim.

2. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Eğer imkanın varsa çok küçük olmayan yavru discuslar koyabilirsin meleklerle güzel oluyorlar.

desenger06 bunu beğendi.
  3. desenger06

desenger06

İsim:
    baran gazi
    discus hakkında fgazla bilgim yok ama melklerde acemiliğimi atıyım belki olur peki discus fiyatları nelerdir ayrıca maliyet beni zorlamamalı nede olsa 10.sınıf öğrencisiyim

4. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Acemiysen discusa sen hiç bulaşma boşver.Hem pahalı balıklar o zaman sen meleklerde acemiliğini at sonra discuslara bakarsın çünkü discuslar ilgi gösterilmesi gereken ballıklar.

desenger06 bunu beğendi.
  5. desenger06

desenger06

İsim:
    baran gazi
    peki melkle neon tetra ve rasbora olurmu.

6. desenger06

desenger06

İsim:
    baran gazi
    Bide bitki olarak bakımı kolay ve ışık ihtiyacı az olan olarak;saz,elodoa,gül,çam,limon bunlar olurmu.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tetralar üzerinde durmanızı öneririm. Çok güzel türleri var. Bitkiyle birlikte şık bir akvaryum olur.

desenger06 bunu beğendi.
  8. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Merhaba,

Melek balığını bitkili tanklarda önermem, ince yapraklı bitkileri malesef yiyiyorlar. Tetra grubu bitkili tanklara en yakışanı diyebilirim, tabi renkler ve zevkler tartışılmaz.

Misket gübreyi kendin yapamazsın, ya marka olanlardan kullanacaksınız, yada Tunç SÖNMEZOĞLU'ndan alacaksınız. Tabi sadece taban gübreleri ile bitkilerin ihtiyaçlarını karşılayamazsınız.

Şunu unutmamakta yarar var; Bitkili tank denilince aydınlatmayı ve tabanda kullanılan malzemeleri, bütçenizi bir nebze olarak zorlayarak, iyisini yapmakta yarar var, daha sonra sıkıntı çekmemek için.

Saydığınız bitkiler bakımı kolay bitkiler olup, genede ışık ihtiyaçları litre başına 0.5 watt gereksinim duyan bitkilerdir, tabi gübrede her bitkide olduğu gibi bunlarada lazım.

desenger06 bunu beğendi.
  9. desenger06

desenger06

İsim:
    baran gazi
    şu iŞik İŞİnİ nasil anliyacam lİtre baŞina 0.5 watt bİraz aÇiklarmisiniz.

10. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Kuracak olduğunuz tank 108 litre, bunu yaklaşık 20 litresini kum işgal eder 10 litreyide kullanacağınız dekormalzemeleri toplasa geriye kalı 78 litre, bu litreyi baz alırsak, 40 watt gücünde aydınlatma, litre başına 0.5 watt ışık olur tankınızda. Biraz daha zor bitkilere bakacaksanız, 80 watt aydınlatma ile, litre başına 1 watt ışık gücünüz olacaktır.

desenger06 bunu beğendi.
  11. desenger06

desenger06

İsim:
    baran gazi
    Anladım teşekkürler. :ay:

12. desenger06

desenger06

İsim:
    baran gazi
    Bide bitlkili tanklarda nitrat patlaması oluyomuş bu nasıl önleyebiliriz ve neden olduğu sebepler neler .Konuyu birdaha başka bir yere açmak istememden acaba akvaryumumda nasıl bir peyzaş yapabilirim karar veremedim.

13. 1903_33

1903_33

İsim:
    Melih GÜLŞEN
    Baran abi öncelikle portala hoşgeldin.Meleklerle, tetra ve rasbora türü uygun gider.Ben senin kafanı karıştırmış gibi olmayayım ama senin yerinde olasam tek tür beslemeye yönelirdim daha acemi olduğun için hem balıklara sağlıklı balıklar olur hemde yavru alırsın.Bence o akvaryuma bir çift zebra alırdım.Yavruladımı yavrularıda çok şirin olur.:)

desenger06 bunu beğendi.
  14. desenger06

desenger06

İsim:
    baran gazi
    Şuan zaten 1. tankımda 2 çift amerikan zebra ve mozambik cichlid baktım ve daha önce de sarıprenses bakıp yavru aldığım için sorun olcağını sanmam.Artık değişik türlere yönelmek istedim baştada akvaryumculara gittiğimde bitkili tankları görünce ilk aklıma gelen melek ve neon tetra oldu ve çok güzeller ve sana teşekkür ederim Melih.

15. desenger06

desenger06

İsim:
    baran gazi
    Nitrat patlamsı(anladığım kadarıyla):Akvaryumdaki suyun tazelenmemeis sonucu veya uzun süre aynı kalması sonucu suda oluşan nitrat doğrumu anladığım kadarıyla bide Ankarada bitki melek konusunda yardım edebilcek (parasıyla tabi ) .

16. desenger06

desenger06

İsim:
    baran gazi
    Acaba bu bitkilerin fiyatı nedir toplam fiyat olarak;
    Eledoa=6 dal
    Saz=6 dal
    Zeytin=2 dal
    Çam=2 dal
    Cabomba=2 dal
    Gül= 1 adet bunların sırası ile fiyatlarını alabilirmiyim bide Ankarada bunları ucuza alabileceğim bir kişi veya akvaryumcu yokmu?

17. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Baran Ankara'da en ucuz bitki alabileceğin yer, aşağıda linkini verdiğim site, Türkiye'de ucuz diyebiliriz...

Ama senin dediğn gibi 1-2 dal/kök satışları yok, kargo ile çalışıyorlar dükkan satışları varmı bilemem istersen irtibat telefonları ile sorabilirsin....

Ya buradan alacaksın yada forumdan takip edeceksin.

İncele istersen istersen....

http://www.canlibitki.com/main/

desenger06 bunu beğendi.
  18. desenger06

desenger06

İsim:
    baran gazi
    Teşekkür ederim Murat abi canlıbitki galiba kızılayda satış yeri vardı netten duymuştum.Bide Aksoy pasajının altı varmış oraları gezip fiyat alcam.

19. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Sitede fiyatları var Baran, portalıda kovala zararlı çıkmazsın...:D

desenger06 bunu beğendi.
  20. desenger06

desenger06

İsim:
    baran gazi
    Evet sonunda kurdum ve çok eksiğim var galiba fotoğrafları eklicem bana göre güzel oldu sizin yorumlarınızı alıp ona göre hareket etcem iyi kötü yorumunuza açığım.

İşte resimler;

Sayfayı Paylaş