1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

200 Litre Akvaryumdaki Balıklar

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde secret1980 tarafından 3 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. secret1980

secret1980

İsim:
    mehmet kunter
    Selam arkadaşlar;

200 Litre olan tankımda 1 erkek, 1 dişi yunus+1 erkek 2 dişi iceman+1 erkek 3 dişi Sarı prenses var. Balık adetlerini nasıl ayarlamalıyım ve bu balıkların yanına başka hangi tür balık koyabilirim?

İyi günler...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: 200 Litre Akvaryumdaki Balıklar

Aslında filtrasyon gücüne en başta bakmamız lazım ve biraz da balık boyutlarıyla alakalı olsa da genel olarak büyüyecek oldukları son boyutları baz alarak 200 Litre akvaryum içindeki türler yanına Ahli yakışır renk ve tür olarak. 1 erkek 2 dişi ahli ile güzel bir karma ve akvaryuma uygun balık sayısı olur. Filtrasyon yeterli ise elbette.

3. secret1980

secret1980

İsim:
    mehmet kunter

Ekol 15 dış filtre kullanmaktayım. Balıkların boyutları 7-8 cm civarı şuan. Akvaryumda huzurlu bi ortam var. Ahli bu ortamı bozmaz umarım ?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Cichlid türü için yazıştığımızı unutmamak lazım. Sürtüşme ihtimali üreme döneminde her zaman olabilir. Başka hangi tür sorusuna huzuru bozmayacak öneri ben bulamadım Cichlid türünde. Bazen huzuru bozmamak için var olanla yetinmek en güzelidir.

secret1980 ve METİN SUVAR bunu beğendi.
  5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Yunus bulunan akvaryumda ahli olmaz Temel abi. Ahli erkeği akvaryumda kendinden başka mavi balığa tahammülü olmayan bir balıktır ve yunus erkeğini bastırırsa yunus dişisiye çiftleşir.Yunusun yanına düşünülecek enson balıktır ahli.

Mehmet bey yunuslarınız kaç cm boyunda bilmiyorum ama 1 erkek 1 dişi orantısı yetersiz. Erkek sürekli dişiyi kovalayıp hırpalayacaktır.Erkeğin yanında minumum 3 dişi olması lazım. Ve bu arada akvaryumunuz yunuslar için küçük. Yerinizde olsam yunusları çıkartırım akvaryumdan.

6. secret1980

secret1980

İsim:
    mehmet kunter

Yunusu çıkarıp ahli eklenirmi?

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Yunusları çıkartırsan ahlileri ekleyebilirsin.:ay:

8. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Yunusları çıkartıp ahli eklemek mantıklı bence. Sonuçta yunuslar için çokta yeterli olmayan bir hacim ve 1d 1e olduğundan dişi çok hırpalanır.

Sayfayı Paylaş