1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

200 litre ciklet ışık önerisi.

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde kerem11 tarafından 22 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Arkadaşlar 100 40 50 akvaryum alacağım.Sanırım bunların kapağında balast falan hazır oluyor ama kaç wattlık balast oluyor.

40 olur diye tahmin ediyorum.Birde bu akvaryumu sp le ıceman yada yunus sp olacak bu akvaryuma mavi renkli floresan istiyorum.Sizce nasıl olur .Hangi renk yapayım yada kaç cm ampul kaç watt oluyor.Ampulu dengelemesi için.

YArdımlarınızı bekliyorum.

2. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Cevap: 200 litre ciklet ışık önerisi.

Valla ben led kullanıyorum 5 sıra çok rahat ve çok kullanışlı yaklaşık olarak 5-6 ay oldu kullanalı sadece 3 ledim söndu oda benım acemiliğim ilk başta camdaki açıklıkları kapatmamıştım.

Bu konudan incelleyebilirisin ozamanlar ocelatus bakıyordum o akvaryumda şimdi ciklet var orada
    http://www.akvaryumportali.com/threads/8439-70-cm-led-armatür-70*5-led

kerem11 bunu beğendi.
  3. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Hım onlarda kapakta hazır olduğu için direk ampulü takması kalıyor o yüsden ledle falan uğraşamam. =)

Bide midye kırığı olurmu ciklet akvaryumuna. ?

4. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Kerem Sen akvaryumu alınca bakacaksın balast değerlerine ona göre alacaksın 1 Grolüx 1 Gün ışığı alabilirsin. Kum ise tamamen maddiyata bağlı gücün yetiyorsa Aragonit yada mercan kırığı kum alman daha iyi olacaktır. Kumu 0,5 mm - 1 mm tercih edersen balıklar rahatlıkla oynar hemde atıklar kuma çok karışmaz ve dip çekiminde kolaylık sağlar sana.

METİN SUVAR bunu beğendi.
  5. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Kerem, ampül konusunda Bekir gerekenleri yazmış.Ama bence midye kırığı kumun varsa elinde yeni kum almana gerek yok onu kullanabilrsin hem midye kırığı ph ıda dengeler.

Sayfayı Paylaş