1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

200 Litre için Ekipmanlarım Uygun mu ?

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde Burakak123 tarafından 20 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Burakak123

Burakak123

Yer:
    Kartal-İstanbul
    İsim:
    Burak Aksoy
    Merhabalar.
    Jebo 180 askılı ps (1100l/h)
    2 adet Resun waver 4000 (4000 l/h)*2 (8000 l/h)
    Dophin H 800 Askılı Filtre (1000l/h)
    Smart 300 W ısıtıcı (Şu an bende bulunan ısıtıcı)
    Kum olarak denizden alacağım kum mu yoksa mercan kumu mu ? (25-30 kg)
    Şu an 5 kg kadar eskiden canlı olan kayalar var. 15 kilo daha lazım. Bana kaya verebilecek olursanız sevinirim.
    Suyum hazır su olacak. 1 tonluk deniz akvaryumundan alacağım suyu.
    Balık olarak fazla yükleme yapmayı düşünmüyorum. Sadece bir adet aslan balığı , 2 adet maroon clown , Alparsan abi senin yakaladığın kaya balıklarından ve tekeler , conch düşünüyorum başka balık olmayacak. Mercan olarak sadece xenia şimdilik. Bunlar için aydınlatma konusunda hiç fikrim yok. Yorumlarınızı bekliyorum. Akvaryum sumpsız olacak.

Saygılar................................................................................

Alparslan bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hayırlı olsun kardeşim.
    Deniz kumu olmaz mercan kumu ekle.
    Aslan balığı maroon ve kaya balıklarını yutar, aslan balığı illaki olacak diyorsan yanına yutamayacağı büyüklükte balık eklemelisin...

Burakak123 ve Teğmen bunu beğendi.
  3. Burakak123

Burakak123

Yer:
    Kartal-İstanbul
    İsim:
    Burak Aksoy
    Tamam abi aslan balığı iptal o zaman. Abi bende Kartal'dayım. Balıkları senden alabilirim istersen. ;)Bana ne önerirsin başlangıç olarak ? Aydınlatma fikrini de almak isterim.

Saygılar....................................................................................

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Tamam istediğin zaman gel yardımcı olurum.
    Aydınlatma işi de mercan beslemiyeceğine göre iki T5 görür işini, evde var bir şeyler...

ogeday_ylz, Burakak123 ve Teğmen bunu beğendi.
  5. Burakak123

Burakak123

Yer:
    Kartal-İstanbul
    İsim:
    Burak Aksoy
    Abi benim discuslar. Anneme kaldı ben yazın Şile'ye geldiğimden. Ben varken hiç balık ölmüyordu. Anneme kalınca uğraşmaz zaten o. 2 günde bir su değişimi yaptığımda sıkıntı yoktu. Anneme bırakınca balık kalmadı. 2 kırmızı turkuaz, 1 gurami, 2 elma salyangozu kalmış. :( Ama deniz yapınca balıkları yazın pet shopa vereceğim. Yazın orada kışın bende kalacaklar.

Saygılar........................................................................................................................

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 21 Ağustos 2015
    veysel ve Alparslan bunu beğendi.
  6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Burak'cım sen ölçülere karar ver, bütçeyi net belirle yönlendirme yaparız.

Bu arada ricam fotoları bizim kendi sitemizden yüklemen link vermeden. Linkleri kaldırıp düzenledim.

Burakak123 bunu beğendi.
  7. Burakak123

Burakak123

Yer:
    Kartal-İstanbul
    İsim:
    Burak Aksoy
    Abi fotoğraf yüklemeyi bir türlü beceremedim ondan öyle koydum resimleri. Akvaryumu kuruyorum karar kesin. 100×40×50 ölçülerindeki tatlı su akvaryumum var.

Saygılar.......................................

veysel bunu beğendi.
  8. Burakak123

Burakak123

Yer:
    Kartal-İstanbul
    İsim:
    Burak Aksoy
    Silis kum kullanımı ile ilgili pek bilgi yok. Bütçe çok pahalı olmayacak şekilde var. Silis kullanabilir miyim. Kum inceliği 1 mm kadar var. 30 kilo silis kullansam olur mu ? Bakteri tutmayacağı için önerilmiyormuş. Zaten 30 kilo kaya alırım eğer bakteri tutmassa. Bakteri ve tuzu hazır su alacağımdan sıkıntı yok.

Saygılar...................................................................

9. Burakak123

Burakak123

Yer:
    Kartal-İstanbul
    İsim:
    Burak Aksoy
    Acil cevap bekliyorum.

10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Burak alt yapıyı sağlam yapalım mercan kumu ekle derim...

Burakak123 bunu beğendi.
  11. Burakak123

Burakak123

Yer:
    Kartal-İstanbul
    İsim:
    Burak Aksoy
    Fiyatlarına bakıyordum bende. Sizce ince mercan kumu mu yoksa kalın mercan kumu mu ? (0.5 mi 2-3 mm ve üzeri mi)

Saygılar............................................................

12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    2-3 mm ve üzeri...

Burakak123 bunu beğendi.
  13. Burakak123

Burakak123

Yer:
    Kartal-İstanbul
    İsim:
    Burak Aksoy
    Hangi türleri önerirsiniz ? Ben şu an 1 adet (M) yellow tang, , anemon, bamboo shark(xs), aslan balığı düşünüyorum. Shark olmazsa niger trigger (bamboo sahrk için 608 litre denmiş.).

Saygılar..........................................................................

14. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Bamboo için tankınız küçük

Burakak123 bunu beğendi.
  15. Burakak123

Burakak123

Yer:
    Kartal-İstanbul
    İsim:
    Burak Aksoy
    Tamam fiyatı yüzünden maalesef iptal. İlerde bir tona da geçemeyecek o zaman. Fiyat yüzünden insan hobiden soğuyor. Hele aile varsa hiç bir şey beslenilmez. Ama ben kurtardım son anda. Ya bana deseler sana akvaryum kurucaz karşılığında 1 ton mantı yap deseler başlarım mantı yapmaya. :D Çok isterim ama hiç olmaz. Annem bir görse şu balıkları ağzı açık kalacak ama sevmiyorum diyor sürekli. Neyse kurucam ama istediğim balıklar olmadan olacak galiba. Annem sadece panther grouper sevdi. Ve aslan balığı, müren hariç balıkları sevdi. Kendi evime geçince bir ton kurucam. Bıktım aile baskısından. Neyse balıkları bir temize çekiyim.

Benim istediklerim :
    Panther grouper
    Aslan balığı
    Carpet anemone
    Stingray
    Bamboo shark

Annemlerin izin verdikleri yani alacaklarım
    Palyaço
    Chromis
    Teke
    Kaya balıkları
    Yellow tang
    Blue tang
    Domates anemonu

Saygılar.........................................

16. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Palyaço
    Chromis
    Teke
    Kaya balıkları
    Yellow tang
    Blue tang
    Domates anemonu
    Bence de bunlarla başla...

Burakak123 bunu beğendi.
  17. Burakak123

Burakak123

Yer:
    Kartal-İstanbul
    İsim:
    Burak Aksoy
    Kuruluma başlıyorum. Gurami ile anubias bir de salyangoz kaldı elimde. Bunlardan kurtulunca hazır su ve canlı kayalarla başlıyacağım. Çok bilgisiz gibi konuşmuşum. Ama biliyorum biraz bu işi makalelerden öğrendim.

Saygılar....................................................................................

18. Burakak123

Burakak123

Yer:
    Kartal-İstanbul
    İsim:
    Burak Aksoy
  19. Burakak123

Burakak123

Yer:
    Kartal-İstanbul
    İsim:
    Burak Aksoy
    Öğrendiklerime ve araştırmalarıma göre protein skimmer kullanmadan çok ucuz ama sağlıklı bir kurulum yapabiliyormuşum. Kum yine mercan kumu, kayalar yine canlı kaya. Dalga motorlarının sayısı bire düştü. Seio m 1100 ( tam hatırlamıyorum markayı ) oluyor dalga motorum. Ve ps yerine dış filtreye zeolit koyarak nitrattan kurtulmayı düşünüyorum. Aydınlatma iki adet T5 olacak. Biri actinic blue diğeri gün ışığı. T8 de olabilir. Bence T8 daha uygun.

Saygılar............................................................................................................................

20. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Dış filtreye zeolit koyarak kurtulabiliyor olsak nitrattan, kimse ps kullanmazdı.

Burakak123 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş