1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

200 lt akvaryum kurulumu

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde zeynel tarafından 19 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. zeynel

zeynel

İsim:
    zeynel küçük
    Merhaba arkadaşlar uzun zamandır formlardan araştırma yapıyorum görüldüğü gibi kolay değilmiş sonuçda balıklarda bi canlı varlıklardır.
    Gelelim malzemelere
    BOYU üstten filtreli alimiyyüm kapaklı 120x32x62
    JBL 901 dış filtre 3 sepetli
    Vitasand 0.5-1. mm kuarz kum (sanki biraz ufak gibi geldi toz şeker tanesi büyüüklüğünde )
    Lav taşı irili ufaklı
    Fluval E300 Lcd Ekranlı Akvaryum Isıtıcısı 300W
    ADWA ph ölçer ve diğer küçük malzemeler vs
    Ağaç gövdesi şeklinde dekoratif içi boş
    Akvaryumu 3 gün kaya tuzu ile beklettim lav kayalarını yine aynı şekilde suda bekletiyorum.Kumu yıkamalıyıımı satıcı gerek yok demiş.
    Balık konusunda cichlid türü ile başlakmak istiyorum aslında daha egzotik balıklar tercihimdir akvaryumun sehpası gelmediği için kuramadım resimleride paylaşacağım.
    Arkadaşlar sizlerinde düşüncelerinizi almak isterim

2. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Yazdığınız ölçülere göre akvaryumunuz 238litre. Kumunuz cichlid türleri için uygun büyüklükte koloni oluşturarak besleyebilirsiniz. ;)

3. zeynel

zeynel

İsim:
    zeynel küçük
    akvaryumun son durumu DSCF3068.JPG DSCF3060.JPG DSCF3061.JPG DSCF3065.JPG DSCF3068.JPG DSCF3060.JPG DSCF3061.JPG DSCF3065.JPG DSCF3068.JPG

veysel ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  4. zeynel

zeynel

İsim:
    zeynel küçük
    6 adet tetra atsam uyum sağlarmı

Sayfayı Paylaş