1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

200x70x30 Boş akvaryum YARDIM

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde S.Özbay tarafından 15 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. S.Özbay

S.Özbay

İsim:
    Selim Özbay
    Merhaba,
    Evimde 40x40x80 bi akvaryumum var 350litrelik dış filtrem var ısııcı kullanmıyorum içinde kum dahi yok.
    Yeni bi akvaryum yaptım, 420 litre En 30 Yük. 70 Uzun.2 metre.
    İçinde 20 Ad. irili ufaklı Japon, 2 Ad büyükçe Silver Shark ve 8 Ad. melek balığım var.
    Yeni akvaryuma geçireceğim bu balıkları fakat yanında lepistes de beslemek istiyorum.
    Aslında asıl amacım yavru alabileceğim bi tür beslemek.
    Bunun için ne gibi bi kum kullanmam lazım ve özellikle taş konusunda kafam çok karışık kocaeli ve çevresinde nerede bulabilirim bu taşları.
    Daha kolay yavru alabileceğim bi balık türü var mı?
    Bu balıklar birbirleriyle yaşarlar mı?
    Sadece görüntü güzelliği açısında ne gibi bi ışık kullanmam gerekiyor?
    Teşekkür ederim.

2. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Aydinlatmada led kullana bilirsiniz.

Hemen yavru almak istiyorsaniz lepisteslerden cok rahat alabilirsiniz.

Bitkili akvaryumda yapabilirsiniz. Tas olarak yapi marketlerde bulabilirsiniz diye dusunuyorum.

Forumda bir cok konu var bu konu arastirabilirsiniz.

Cep mesaj

seyyaHH bunu beğendi.
  3. seyyaHH

seyyaHH

Yer:
    Ankara
    İsim:
    KÖKSAL YILDIRIM
    Ön araştırma yaparak fikirlerinizi bize sunup bilgi alışverişinde bulunmanız daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olur.

4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Bu ebatlarda bir tankın eninin 30 olması kötü olmuş.. Yoksa neler yapılmaz ki o tankta.. Birbiriyle alakasız balıklar besliyorsunuz ne yazık ki.. Bu karmaşıklığın oldu akvaryumda yavru almanız için melekleri bırakıp diğerlerini elinizden çıkarmanız en güzeli olur.. Hele ki Japon ve melek hiç düşünemiyorum.. Şimdi diyeceksiniz ama hepsi mutlu mesut beraber takılıyorlar diye ama bu hobinin amacına uygun olarak hareket etmek demek beslediğimiz balıkların tabiatına elimizden geldiğince uygun bir çehre hazırlamak demektir aynı zamanda.. (Elimizden geldiğince) Önce besleyeceğiniz türe karar vermelisiniz tank dizaynında kullanılacak eklemelerde en doğru fikirleri verebilelim..

Saygılar

5. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    bence güzel bir ekipman ile birlikte alacağınız malawi chiclid leri türleri o akvaryumda çok iyi şekilde yaşayacaklardır.
    tabi yine de karar sizin.

6. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI
    Öncelikle yeni tankınız hayırlı olsun. Volkanında dediği gibi 30 cm lik en çok az olmuş. 2 meter boyunda bir akvaryumun eni en azından 50-60 cm olmaylıd diye düşünüyorum. Öyle bir tankta besleyemeyeceğiniz tür olmazdı. Yinede akvaryumunuzu almışsınız bu andan itibaren söylenecek fazla söz olamaz.
    Gelelim sorunuza. Bu soruya herkesin vereceği cevap farklı olacaktır çünkü bu olay sadece kişinin zevkine kalmış birşey. Ama yinede yardımcı olmak amacıyla aşağıya birkaç birşey karalayayım...

Yavru almak için en uygun türler canlı doğuranlar gibi gözüküyor. Bu durumda tankınızın tabanına uygun kalınlıkla kumla takviye edip bitkili bir akvaryum oluşturmanız gerekir. Bu olay hem başlangıçta, hemde tankın düzeninin korunmasında oldukça maliyet oluşturu. Bana kalırsa en uygunu elinizdeki imkanlarla birşeyler yapmak. Japon balıkları ile yavru almak zahmetli bir iştir. Ama melek balıkları yavru alımında nispeten daha kolay bir türdür. Size tavsiyem tabanı ince bir tabaka kum ile donatıp piyasada bulabileceğiniz köklerle akvaryumu dizayn etmeniz olacaktır. Sonrasında anubias türleri ile akvaryumunuzu hem yeşillendirebilirsiniz, hemde meleklerinize yumurta bırakmak için doğal alanlar bırakmış olursunuz. Son olarak yüzey bitkileri ilede tankınıza loş bir görüntü verebilirsiniz.
    Yukarıda belirttiğim şekilde bir akvaryum size fazla bir aydınlatma, tanka fazla müdahale gereksinimi olmadan güzel bir ortam oluşturma imkanı verebilir. Hatta dilerseniz melek balıklarının yaşadığı ortam bitkilerinden bir biyotop bile oluşturabilirsiniz.

volkantr34 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş