1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

2015 artemia sezonu açıldı

Başlığı 'Canlı Yem Kültürleri ve Diğer Yemler' kategorisinde Montimahir tarafından 18 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa

Geçen seneden kuruyan ve dibinde tuzu ile aynen saklanan tanka tatlı su su ve az fito eklendikten bir ay sonra. Haydi beyler bayanlar...:)

Güneş ışığı ve yaz ayı candır.

Düzenleme: 18 Nisan 2015
    zipkinteam, Bozzzok, basma tulumba ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  2. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Balık yavrusu gibi olmuşlar

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Acayip canlılar bunlar, bu ne yaşam gücü böyle, yok olmak yok, teslim olmak yok. Maşallah maşallah. :)

4. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Işığa da ihtiyaç duymuyorlar bu arada. :)

5. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Bu sene çılgın geçecek belli oldu :) Yalnız Reed stoklarımız bitmek üzere :) (2 şırınga kaldı)

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Her türlü reed fito ihtiyacı itina ile giderilir. Miktar sıkıntısı yoktur, iki tuş kadar yakın. Akıllı olun yurt dışı siparişi vb düşünmeden mutlaka danışınız.:)

7. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Elektrik kesintileri vurdu bizi, sağlam reed stoğu olan birini tanıyorum ama. :D

8. subutay41

subutay41

Yer:
    izmit
    İsim:
    enis demirkıran
    Selamlar ben size birsey danışmak istiyorum.bu rotifer denen şeyi canlı olarak nerden temin edebilirim.varsayalim ki temin ettik bunu canlı bir şekilde ne kadar süre saklayabilirim yada donduucuya koyup sonra tekrar cozulunce verebilir miyiz...palyacolarim yumurtladiigi için soruyorum size bunları şimdiden teşekkürler

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Rotifer kültürü ve fitoplankton bende mevcut, palyaço üretiminde donmuş saklamak vb olmaz, 10 ila 20 litre tuzlu suya fitoplankton ilave edip gelen kültürü kovaya ekleyip çoğalmasını bekleyeceksin. Kültür yoğunlaşınca düzenli olarak günlük süzmek gerekir yani 530 kadarını toplamak diyelim. Larva varsa bu süzülenler larvalara verilir. Fitoplankton kültürü de yollarım. Konsantre fito olduğu için ona ışık düzeni vb gerekmez, buzdolabında saklanır ve rotifer kültürüne gerektiğinde 1ml-2ml gerektiği kadar eklenir ve dolaba geri koyulur.

erdoganv ve TencoMelih bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş