1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

2019 güncelleme peninsula reef tank

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Gökhan Erdağı tarafından 16 Ocak 2019 başlatılmıştır.

1. Gökhan Erdağı

Gökhan Erdağı

Yer:
    İstanbul-Göztepe
    İsim:
    Gökhan
    2019 ocak Güncelleme

2x250 watt Giesemann 14500 K coral Metal Halinde nin altında Mercanların renkleri çok güzel görünmüyor. ama büyüme çok iyi LED eklemem gerekiyor bende Aqua reef pro 3 plus aldım Şubat başında 2 adet Mh nin arasına monte edeceğim güzel katkısı olacağını düşünüyorum .

Nihat_, Fuat Çakmak, emrah aytekin ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  2. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Gökhan bey Maşallah güzel gözüküyor umarım uzun yıllar devam eden Güzel bir akvaryum olur.
    Led konusunda bir uyarıda bulunmak istiyorum takacağınız ledlerin beyaz ışıklarını hiçbir zaman %20 den fazla açmayın ledin güçlü beyazları metal lamba ile beraber çalıştığında büyüme uçlarını yakıyor.

Gökhan Erdağı ve Ador14 bunu beğendi.
  3. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Çok güzel maşallah Gökhan bey sump detaylarınıda paylaşabilirmisiniz. Refigium ve zeloit vardı sanırım

Gökhan Erdağı bunu beğendi.
  4. Gökhan Erdağı

Gökhan Erdağı

Yer:
    İstanbul-Göztepe
    İsim:
    Gökhan
    İyi akşamlar Onur Bey, çok teşekkür ederim tavsiyenize uyacağım bunu bilmiyordum sizin gibi resif akvaryumunda duayenlerin tavsiyelerine uymak lazım. Sağolun saygılarımla.

5. Gökhan Erdağı

Gökhan Erdağı

Yer:
    İstanbul-Göztepe
    İsim:
    Gökhan
    iyi akşamlar Çağatay bey Refigium bozdum hiç düşüremediğim nitrat problemim vardı 10 ppm den aşağı düşmüyordu bu yüzden mercanlarımda renk kayıpları oldu kahverengiye dönmeye başladı miracle mud ve kocaman bir makarna yosunu topu vardı aslında güzel ürün ama belli aralıklarla değiştirmek lazım onu getiren firma ürünü getirmedi değişim olmayınca nitrat birikti sonra salınım yaptı bende bozdum refigium'u bozdum nitrat düşmeye başladı şimdi sadece ps ve aktif karbon ve zeolit var nitrat 1-2 ppm fosfat 00,4 ppm geçmiyor renkler geri gelmeye başladı yeni uçlarda böyle bir süreç geçti ...

Çağatay Utku bunu beğendi.
  6. emrah aytekin

emrah aytekin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emrah aytekin
    maşallah çok güzel görünüyorlar, hocam tank ölçülerini merak ettim :)

7. Gökhan Erdağı

Gökhan Erdağı

Yer:
    İstanbul-Göztepe
    İsim:
    Gökhan
    130x90x55 Emrah bey syg.

8. Gökhan Erdağı

Gökhan Erdağı

Yer:
    İstanbul-Göztepe
    İsim:
    Gökhan
    Aqua reef pro3 plus akvaryuma eklendi Mercanların renklerinin daha iyi olduğunu gördüm ürün güzel ancak bir Ecotech radion G4 pro değil. G4 pro nun çok daha net görünen bir ışık netliği var ışık hüzmesi var buda HEI lenslerden kaynaklı diye düşünüyorum yoksa pro3 plus G4 pronun kullandığı LED lerin bir üst serisi bu üründe kullanılmış olay lens'te bitiyor bana pro3 plus'tan çıkan ışık puslu gibi geliyor.tabi bu benim görüşüm polip açılımı büyümeye etkisi var purple bonsai acropora'nın 1 ay içinde renklendiğini ve büyüme uçları verdiğini gördüm. diğer mercanlarımda güzel tepkiler var parasına göre çok iyi bir Led Armatür.yapanların ellerine sağlık tavsiye ederim. full SPS akvaryumu için tek başına yeterli gelmeyecektir T5 destekli kullanılmalı ben metal halide + T5 + LED şeklinde kullanıyorum.

Ekli Dosyalar:

9. İbrahim Yeşiltepe

İbrahim Yeşiltepe

Yer:
    Menemen/İzmir
    İsim:
    iyesiltepe
    Maşallahı var tankın, ölçüler çok güzelmiş uzun yıllar devam etmesi dileğiyle.

10. Gökhan Erdağı

Gökhan Erdağı

Yer:
    İstanbul-Göztepe
    İsim:
    Gökhan
    Çok beğendiğim bir wallpaper kullanmak isteyenlere..:portaliseviyoruz:

Ekli Dosyalar:

11. Gökhan Erdağı

Gökhan Erdağı

Yer:
    İstanbul-Göztepe
    İsim:
    Gökhan
    Aqua forest Component 1+2+3 :)

Red Millepora 1.jpg

IMG-0631-1.jpg

IMG-0633-3.jpg

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 8 Nisan 2019
    İbrahim Yeşiltepe, veysel, hiter ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  12. Gökhan Erdağı

Gökhan Erdağı

Yer:
    İstanbul-Göztepe
    İsim:
    Gökhan
    yeni SPS mercanlar Avustralya. Alıştırma aşamasında. yüksek ışıktan bir kaç gün kaçıyorum.

Ekli Dosyalar:

Montimahir, veysel, Çağatay Utku ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  13. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Harika olacak

Sayfayı Paylaş