1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

2020 Olimpiyat kurası

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde veysel tarafından 7 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    2020 olimpiyat seçmelerinde İstanbul ilk tur oylamalarında 49 oyla Madrid' i eleyip ikinci turda Tokyo ile yarışmaya devam edecek.:dans:

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Netice 23.00 de bakalım ne olacak...temo4

veysel bunu beğendi.
  3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    İstanbul Tokyo'ya kaybetti maalesef bir daha ki sefere artık diyeceğiz. Baya bir ümitliydim bu sefer yine olmadı.:(

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yazık oldu finale kalmıştık ama olmadı...:(

5. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Su ortamda bize vermeyecekleri kesindi. 2020 karanlık suan bize bakanlara

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

veysel bunu beğendi.
  6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Kazansaydık bende katılırdım Tokyo ya kim gider...:confused:

veysel bunu beğendi.
  7. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Adamlar nükleer sızıntıya rağmen büyük farkla alıyorsa, bir yerde bir hata olmalı, ama nerde :/ Japonlar kazandı diye japon balıklarına yem vermeyi kesen arkadaşlar varmış :)

kadircan, veysel, murat parin ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Müslüman ülkeye olimpiyat verildiği nerede görülmüş.Hem biz o milyar dolarları savunma sanayine harcasak çok daha iyi olacak komşularımızın tamamı ele geçirildi neredeyse etrafımız sarılıyor çember daralıyor.Çok güçlü olmamız lazım.

9. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Türkçe olimpiyatlarına devam...

10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Altınpark' taki ayağına gitmiştik ailecek çok güzel görüntüler vardı.

11. Hector

Hector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emre ulupınar
    Onca yıl yurt dışında yaşadım, öğrendiğim en acı gerçek: Türksen ve Müslümansan hayata 2-0 mağlup başlarsın. Avrupanın % 70 i Tokyo dedi ve kazanan onlar oldu, bende çok ümitliydim ama olmadı...Kahrolsun bazı gerçekler temo27

Alparslan ve veysel bunu beğendi.
  12. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Bir de şöyle bir teori var, 2020 Avrupa' da yapılsaydı (İstanbul, Madrid) 2024 'ün başka bir kıtaya verilmesi gerekiyordu. Bu nedenle 2020 Asya' ya verilerek 2024' te tekrar aday olacak Madrid ve kulise şimdiden başlayan Paris' in önü açıldı diyorlar.

Alparslan bunu beğendi.
  13. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Evet dün akşam canlı yayını sonuna kadar izledim. Bu şekil konuşmalar hep geçti canlı yayındaki sohbette. Bize vermeyecekleri iyice belli oldu.

14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aynen öyle abi bizim gibi bugünü düşünmüyorlar...

15. Hector

Hector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emre ulupınar
    zaten sürekli avrupadan madrid paris london amerikadan usa asiada tokyo yapsın bu ne ya hep bana hep bana :(

16. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR
    Olimpiyatların müslümanlık veya Türklük ile alakası yok. Millet olarak ne kadar gelişmişsen, yani sürü değil bireysen olimpiyatları yapmaya hak kazanırsın, spor deyince aklına ilk futbol gelen bir millete olimpiyat verilmemeli, yada ailecek bir spor karşılaşmasına gitme kültürü olmayana da...Olimpiyat ruhu denilen şey birazda özgürlük ve eşitliktir. O yüzden olimpiyatların, insan hakları ve özgürlükler listesinde 179 ülkeden, 154. sırada yer alan bir ülke yerine 4. sırada yer alan bir ülkeye verilmesi daha yerinde bir karardır. Olimpiyat kararını bile, olimpiyatın ne olduğunu bilmeden iki gruba ayrılarak bekleyen bir millete zaten olimpiyat asla verilmemeli...

Montimahir, bulents, -doctore- ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  17. Hector

Hector

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emre ulupınar
    Söylemlerine bakılırsa bizler hiçbizaman Olimpiyata ev sahipliği yapamıcaz desene , Olimpiyat ruhumuz olmayabilir ama bu olimpiyatlar bize o ruhu aşılayabilirdi ve bu zamanlama olarak harika olurdu, Olimpiyatları yapan ülkelere bakın ; İspanya futbol ülkesi Olimpiyatları yaptıktan sonra 18 yıl içerisinde madalya sayısını arttırdı ilk 10 a girmeye başladı. Bizlerdede durum böyle olabilirdi tabi; Bu İktidarla olimpiyatlar iyiki alınmadı mantiği devam ettiği sürece bu ülke kolay kolay olimpiyat yapamaz, herkesin çıkarı kendine nasılsa. Söylediklerine katılıyorum o ruh ve alt yapı yok ama bu Olimpiyatlar bize onları kazandırabilirdi...

veysel ve Alparslan bunu beğendi.
  18. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Benim katılmadığım bir noktada ailecek bir spor karşılaşmasına gidilmediği söylemi. Doğudan batıya açılan her yeni tesise bakarsanız insanlar ailesiyle kayak yapmaya, paten yapmaya, yüzmeye en ufaktan bir hazırlık karşılaşması olsa bile seyretmeye ailesiyle beraber gittiğini görebiliyorum. Hele bu ve bu gibi spor dalları o bölgede yeni ve ulaşılabilir hale getirildiğinde aileler, sevgililer, arkadaşlar yeni bir merak ve heyecanla bu sporları yapmak için buralara gidiyorlar. Ailesiyle zor spor dallarından biri olan raftingi yapanlar bile var. Emre doğru yazmış bence önceki mesajında hep bana hep bana başka bir fikir yok adamlarda.

Hector bunu beğendi.
  19. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    İstanbul'daki ulaşım sıkıntısı da adamları düşündüren önemli bir konuydu. Olimpiyatların düzenleneceği yerlerin birbirlerine mesafesi, olimpiyatlar için ülkeye akın edecek insan sayısı göz önüne alındığında şehir trafiğinin bunu kaldırmayacağı açık. Yer altı metro hattına kalınca da önümüze trajıkomik bir görüntü çıkıyor. Paylaşım sitelerinde finaldeki 3 şehrin metro ağı görüntüleri dolaşıyor. Gördüğümde güleyim mi ağlayım mı bilemedim.

Montimahir bunu beğendi.
  20. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Mesele de orada ya zaten. Yapabilirdik, olabilirdi, sevebilirdikle olmuyor bu işler. Önce biz Türkler kendimize bir çekidüzen vermeliyiz. Şu olimpiyatlarda adımızdan söz ettirecek başarılar elde etmeliyiz ( güreş ve halter dışında da ), sonra bazı şeyleri talep etmeliyiz. Bakmayın siz tanıtımda onu yapacağız bunu edeceğiz şu tesisi kuracağız bu altyapıyı geliştireceğiz dediklerine. Daha çok olmadı İstanbulda olimpiyatlara cimlastikçi hazırlayan bir salon daha kapatılalı.

Diyeceğim şu ki dünyada bunca ülke varken, ve bu ülkeler arasında onlarca ülke neredeyse birkaç asırdır spora ve sporcuya bizim yüz yıl sonra bile veremeyeceğimiz değeri verirken, maalesef biz kumda oynamaya devam...

Saruman ve Hector bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş