1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

210x60x60 Deniz Akvaryumu kurulumu

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde sinsitilki tarafından 22 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Burak bey boş akvaryum fotoğrafı var ortada sadece, içinde su yok daha bakteri kültürlerine daha var. Ekipmanlar tamamlansın, fotoğrafları eklensin, kayalar eklensin, su dolsun, kalsiyum reaktörü bağlansın, 640 wat aydınlatma eklensin, Bubble king skimmer koyulsun bakteri kültürü kolay.

2. sinsitilki

sinsitilki

Yer:
    Kadıköy

Temel Bey , Akvaryumu cumartesi günü kuruyorum. Her şey cumartesiye anca yetişiyor. Bakteri kültürlerini de şimdiden almam lazım ki hafta içi gelsinler. Cuma günü PS,Kayalar alacağım. Parayı ödedim. 1 gün içinde cumartesi günü sistemi kurmaya başlayacağım.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    50 litreye bir ampul civarında Prodibio bio digest kullanabilirsin. Fakat uzun süre canlı eklemeyeceksin bildiğim kadarıyla o yüzden bakteri kültürü şart değil. Kullanmak istersen sen bilirsin.

4. sinsitilki

sinsitilki

Yer:
    Kadıköy

Bakteri kültürüyle ne kadar sürede canlı girebilir akvaryuma Temel Bey? Süre azalır mı eklersem? Akvaryuma konulan kayalar cansız fiji kayası olacak.

5. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Konunuz ve kurulumunuz hayırlı olsun, umarım herşey gönlünüzce olur. Yalnız eksik bişeyler var konu çok roman tadında gidiyor biraz fotoroman tadına dönmek lazım, 3 sayfayıda okudum bir çok kişi fotoğraf eklenmesi istemiş ama tek bir fotoğraf bile eklenmemiş. Bence fotoğraf olmayan bir kurulum tatsız oluyor, malzemeler ekipmanlar resim olarak paylaşıldıkça daha da heyecan artıyor benden söylemesi :)

YIKIKTEMO ve YMR_AY bunu beğendi.
  6. sinsitilki

sinsitilki

Yer:
    Kadıköy
    1 hafta içinde paylaşacağım. Malzemeler apartmanın deposunda. O yüzden şu an ekleyemiyorum.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bakteri kültürü olarak Prodibio abaşlangıç aşamasında beğendiğim bir ürün, canlı ne ekleneceğine bağlı bence. Bakteri kültürü eklendi diye her mercanı ve balığı akvaryuma adapte etmek mümkün değil. Fakat kültür kullanıp 12 saat sonra palyaço türleri ekleyenler var.

8. sinsitilki

sinsitilki

Yer:
    Kadıköy

Kültür kullandığım takdirde Goniopora ne kadar sürede eklenir?

9. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Ne eklersen ekle diatom bitmeden koyma bence. Diatomu temizleyecek conchlar hariç.

sinsitilki bunu beğendi.
  10. sinsitilki

sinsitilki

Yer:
    Kadıköy

Diatom ne kadar sürede biter sizce? Göztepe ******* akvaryum mağazasından lps olarak ilk goniopora almak istiyorum. Sps çok sonra eklenirmiş sisteme. Bu konuda oldukça yeniyim.

11. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Kiminin başlaması bitmesi 1 ay sürer, kimi 2 ay. Anladığım kadarıyla kurulum konularından hiç okumadınız. Bunu anladığınızda iş işten geçmiş olacak.

Tarık KÜÇÜK bunu beğendi.
  12. sinsitilki

sinsitilki

Yer:
    Kadıköy

Yusuf Bey Bakteri kültürü kullanmama rağmen mi?

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Goniopora hassas mercandır ve haricen besin ister, bakteri kültürleri sihirli değnek değildir. Kullandım hemen hassas canlı eklerim mantığı çalışmaz....Tabii anlamsız acele istekleri olan atlar da badokta kalır ve diskalifiye olur. O yüzden önce Canan.

14. sinsitilki

sinsitilki

Yer:
    Kadıköy

Besin sorun olmaz benim için. Bakteri kültüründen ne kadar süre sonra goniopora ekleyeceğime bağlı herşey.

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sanırım ana mantığı kavraman gerek önce. Zaman vermek kolay hadi 6 gün diyelim. Fakat sözü edilen senin akvaryum ile benim kuracagım akvaryum arasında çok değişir bu işler, bakteri kültürü de kurtarmaz.

Sen ölü kaya ile kurarsın ben canlı, senin kumun bobi olur benimki karabaş, senin tuzun gag benim ki gug olur vb vb. Bu durumda ne olur fark eder. Kısaca kurulumu hayırlısı ile yaparsan Goniopora zamanı kolay.

harfuzmani, YMR_AY, veysel ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  16. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Hedefin olması güzel o amaç heyecanını her zaman canlı tutar bu iyi bişey ama bence gözünde canlandırdığın bu hayali gerçekleştirmek için önce dekorunu oturt sonra diatomunu bitir sonra bi kaç basit mercan mushroom torch vs ekle sonra perculaları ekle yavaş yavaş, bu sürede de zaten yavaştan suyun oturmaya başlar. Eklediğin canlıları gözlemle suyunda sorun olup olmadığını gör gerekiyorsa müdahalelerde bulun. Ha tamam benim suyum oldu artık ben bunda balina bile bakarım dediğinde o çok sevdiğin, tank kurma amacın olan mercanı ekle ve bak keyfine :cool: Ama inan bu süre probidio ekleyip 24 saat sonra canlı eklemek olarak olmamalı. Herşeyi doğal akışına bırak.

YMR_AY ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  17. sinsitilki

sinsitilki

Yer:
    Kadıköy

Prodibio eklemezsem ne olur ki? Konuştuklarım mutlaka ekle diyor.

18. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Ben eklemedim şahsen doğal yaşam kendi başladı, bence çokta güzel oldu. Tercih meselesi.

19. sinsitilki

sinsitilki

Yer:
    Kadıköy

Süreç uzuyor sadece değil mi?

20. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Evet.