1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

240 Lt Su Isınması Problemi

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ttolay tarafından 23 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. ttolay

ttolay

Yer:
    Adana
    İsim:
    tolga tolay
    Net 240 Lt'lik akvaryumum var kurdum sistemin oturmasını bekliyorum ve 30 Haziran günü, 3cm yavru Tropheus Duboisilerimi tanka yerleştireceğim.
    Ancak termostatlı ısıtıcımı 24 dereceye kadar düşürmeme rağmen, akvaryum suyumun sıcaklığı Sera Sticker Termometreye göre 29 - 30 derece civarında seyrediyor.
    Duboisiler için, 24-26 derece lik bir aralık tavsiye ediliyor. Balıklarımın gelmesine henüz 1 hafta varken, bu 3-4 derecelik artış sorun yaratır mı balıklar küçük sonuçta.
    Eğer problem olma ihtimali varsa nasıl bir çözüm üretmeliyim, akvaryumum sabit kapaklı 100*45*60h ölçülerinde.
    Teşekkürler..

2. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
  3. ttolay

ttolay

Yer:
    Adana
    İsim:
    tolga tolay
    Kapaktan vazgeçmem gerekecek sanırım, teşekkür ederim.

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Kapaktan vazgeçmek artı fan...:)

ttolay bunu beğendi.
  5. ttolay

ttolay

Yer:
    Adana
    İsim:
    tolga tolay
    fan kaçınılmaz sonuç olacak ama kapak zor bir duruma yol açıyor şu anda neyse haftasonu kapağıma veda edeyim bari

6. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Kapağınızın fanları yerleştirebileceğiniz bölümü yok mu veya keserek yapamıyor musunuz?

7. ttolay

ttolay

Yer:
    Adana
    İsim:
    tolga tolay
    Kapağın 1/3 ünü keseceğim. kapağın toplam uzunluğu tam 100 cm. 30 cm boşluğa iki adet büyük boy pc fanı ile ya da kare pozisyonda 4 adet orta boy fan ile bu sorunu çözebilirim. Bu şekilde bir proje uygulayabilirim ölçtüm biçtim çok teşekkür ederim herkese.

8. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Ancak termostatlı ısıtıcımı 24 dereceye kadar duşurmeme rağmen akvaryum sıcaklığı Sera sticker termometreye gore 29-30 derece demişsiniz.Ancak ısıtıcının gorevi ısıtmaktır.Yani 30 dereceden 24'e duşurdunuz.Isıtıcı o akvaryumu soğutmaz. 24'e duştukten sonra çalışır.Isıtıcının tek amacı akvaryumu ısıtmak ve ısıyı sabit tutmaktır.Mesela 30 derece akvaryumunuz ısıtıcıyı 24'e duşurdunuz .Kış geliyor ısı 26'ya duştu ancak ısıtıcı çalışmadı çunku 24'e ayarlı.O zaman 4 derece ısı değişimi balıkları çok rahat hasta edebilir.Özelliklede diskus besleyenler bu duruma çok özen gosterirler.

9. ttolay

ttolay

Yer:
    Adana
    İsim:
    tolga tolay
    Bir tropheus bir de malawi tankım var. Adanada yaşadığım için ekimin ortasına kadar ısıtıcıya hiç ihtiyaç duymadan sıcaklığı fan yardımıyla 28 derecede sabit tutmaya başladım. Ekim 15 itibariyle ısıtıcıyı 26 dereceye ayarlayıp devreye sokacağım tekrar. Süreçte kışa hazırlık için iyi olacaktır diye düşünüyorum, teşekkürler.

Sayfayı Paylaş