1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

250 Litre japon akvaryumu kuruyoruz

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 17 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Merhaba arkadaşlar yunus yavrularımıda satttıkdan sonra akvaryumu boşalttım, silis kumu çıkardım baya uraştırdı ama olsun:). Dış filitreyi temizledim baya kirlenmiş oda aradan çıkdı, 100x50x50:250 Litre akvaryum japon beslicem türleri kafamda belli zaten ryukin, ranchu, aslanbaş, balon göz, bufalo kafa, inci gövde, orando v.s.

Akvaryum resimleri.

Kurulum.

Arka fon aslında yakamoz yapıcakdım ama annemi kıramadım il'laha bu fonu yapıştır dedi ilerde değişirim aslında buda yakıştı:). Suyu dün gece doldurdum dış filitre ve iç filitre iki side çalışır vaziyet'te azoo su düzenleyici eklendi iki gün daha bekleticem,sonra balıkları alıcam kısmetse. Şimdi dekor olarak ne koyabiliriz sizler'le onu kararlaştıralım yardımcı olursanız?. ..

ozgun_cyprus ve Heliak bunu beğendi.
  2. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl
    Cevap: 250 Litre japon akvaryumu kuruyoruz

Murat abi gerçekten bu hali bile çok güzel gözüküyor :) Hayırlı olsun :) :nazar:

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  3. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Anıl kardeşim teşekkürler güzel olcak inşallah dekor olarakda fikirler alıyım onlarıda hal'ledince balıkları alıcam..

Heliak bunu beğendi.
  4. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl

Japon balıkları geniş yüzme alanlarını seviyorlar diye biliyorum :) Dekor olarak kalabalık yapmayacak birşeyler alabilirsin veya böylede kalabilir.

5. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Evet kaya filan zaten koymucam, yada bir iki tane bitki olarak ön planmı ,arka plan bitkimi ne tür bitkiler? üstadlardan cevap bekliyorum:)

6. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Murat kardeşim akvaryumun zeminindeki şey ne tam iyi göremedim de :)

7. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Zemindeki derken boş halini diyosunuz sanırım? Renkli İnce strafor polat bey..

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hayırlı olsun güzel akvaryum olacak diye düşünüyorum. Farklı bir dekor düşünün bence standartların dışında.

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  9. dr_glicocalix

dr_glicocalix

İsim:
    Gökhan Emre ÇAÇAMER

Öncelikle bu denli büyük bir akvaryumda japon beslemenizi saygıyla karşılıyorum. Ancak benim elimde böyle bir akvaryum olsa malwi türlerinden şaşmazdım açıkçası. Herneyse benim nacizane bir önerim olacak kum seçiminiz güzel ancak arka plan resmini eleştirmek istiyorum. Şimdi besleyeceğiniz balıklar tatlı su balığı, açıkçası ben tatlı su balıklarının besleneceği bir akvaryumda deniz temalı bir arka plan resmini pek de uygun görmüyorum. Her ne kadar annebizin ısrarıyla olsa da annenizi ikna etmek için biraaz daha uğraşmanızı tavsiye ederim.Doğal ortamlarına aykırı bi kere. Tamam belki göze güzel görünüyor olabilir deniz temalı arka plan resimleri ancak beslenecek balıklarla tam bir tezat oluşturmakta. Ayrıca tatlı su balıklarının olduğu akvaryumlara dekor olarak mercan ve benzeri deniz akvaryumu dekorları konulmasıda bena gerçekten itici geliyor. Bunun yerine balığın türüne göre mangow kökü ve çeşitli kayalarla dekor oluşturmak daha doğal bir görünüm oluşturabilir diye düşünüyorum. Çok kaya koymayacağınızı söylemişsiniz bu konuda da hak veriyorum size . Tabi size şöyle bir öneride bulunayım ; ufak yuvarlak yada yayvan taşlar bulup bunlara java mos sarabilirsiniz. Bunlarıda akvaryuma belli belirsiz yerleştirebilir ve çok güzel bir dekor oluşturabilirsiniz. Umarım haddimi aşmammışımdır. Sağlıklı balıklar dilerim.

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  10. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Gökhan bey eleştirilere açığım o yüzden sorun değil. Arka fon dediğim gibi haklısınız annemi kırmamak için artık yapıştırdık. Şimdi bunu sökme imkanım yok akvaryum full dolu ve ben onu yerinden oynatmam lazım söküp yapıştırmak için. Ama su değişiminde bende değişmeyi zaten düşünüyorum, Ben malawi ciklette besledim yunus sarı prenses onlarla ilgilenmek gerekiyo her balıkla ilgilenmek gerekiyo ama onlarla bence daha çok. Kafamdada her zaman böle akvaryumda japon hayalim vardır güzel türleri beslemek bende bu hayalimi gerçekleştiriyorum. Japon beslemek isteyende bence en az bu hacimlerde beslemesini tavsiye ediyorum temel abi teşekkür ederim ayrıca beraber düşünelim fikirleriniz önemli benim için?..

11. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız

Hadi yahırlısı.Eminim ortaya güzel şeyler çıkacak.

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  12. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Konuyu güncelliyelim dimi arkadaşlar:). Balıklarım geldi sadece tepe göz japon balığı gelmedi, murat beyle konuştuğu'muzda türkiye'de kalmamış sanki bulamadık dedi:). Herneyse tepe göz hariç diğer balıklarım hataydan, istanbul beykoza iki gün sonra geldi ve hepside çok sağlıklı canlılar biraz beklediğim için murat bey altınbaş japon balığını büyük yollamış sağolsun, inci gövde sürekli altınbaşın peşinde anlamadım neden böle yapıyo:D biraz resim birde video ekliyorum akvaryum dekoru ortaya elimde olan bir kök koydum üstünede bitkileri sardım inş doğrudur?:). Kuma gömme'ye çekindim açıkcası daha dekora bişeyler eklicez kısmetse. ..

Video Linki
    http://www.izlesene.com/video/japonlarim/3355521

ozgun_cyprus ve Heliak bunu beğendi.
  13. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız

Akvaryum güzel olmuş ama biraz daha balık al bence.

14. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Berkan teşekkürler dekor sade oldu onu biraz canlandırcaz fazlada bişey eklemek istemiyorum açıkcası geniş alan daha iyi. Tabi balık alıcaz ama güzel türler buldukca acelesi yok:).

15. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Murat bey balıklarınız hayırlı olsun. Açıkçası japınları böyle kocaman akvaryumlarda görmek ve sizin gbii bilinçli kişileri görmek sevindirici. Tebrik ederim, akvaryumunuz güzel ve sade olmuş. em34:

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  16. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Fatih bey teşekkür ederim beyendiğinize sevindim...

17. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Ellerinize sağlık Murat bey;

Akvaryum çok hoş olmuş, siz de zaten değinmişsiniz dekoru az daha canlandırdığınızda ve biraz daha balık takviyesi yaptığınızda yeme de yanında yat bir hala alacaktır. Sağlık ve keyif dolu günler dileği ile,

Saygılarımla.

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  18. arador88

arador88

İsim:
    Oğuzhan

Murat abi akvaryumun çok güzel olmuş. ;) Akvaryumuna birkaç dekor ve biraz daha balık ekledin mi şahane olucağına eminim. :temel:

Eskiden bende 60 litrede japon beslerdim ancak bir tanıdığıma hediye ettim japonlarımı. Bir süre ara verdikten sonra arkadaşımdan aldığım çiklet yavrularını büyütüyorum şimdi aynı tanka. Onları satıp 60 litrelik tankımı bitkili canlı doğuran yapacağım ve haftaya tekrardan 96 litre japon akvaryumu kurmayı düşünüyorum. :) :heyo:

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  19. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Güzel bir kurulum olmuş tebrik ederim Murat.Balıklarında kocaman birer Maaşallahı hak ediyor.Sağlıkla beslersin İnşallah.:nazar:

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  20. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Video Linki: http://:www.izlesene.com/video/japon-akvaryumu/3467791

Boyut (cm):100x50x50
    Kapasite (litre):250
    Canlılar: 2 aded ryukin, Altınbaş oranda, Bufalo kafa,İnci Gövde,kelebek kuyruk,konuşan vatoz,2 aded albino çöpcü.

Malzemeler: Anubias Barteri var Nana , Elodea densa (egeria) Çama benzeyen bir bitki türünü bilmiyorum hediye geldi. 25 kilo beyaz kuvarz kum , Tetra tec 1200 dış filitre iç filitre + destek. Champion çift çıkışlı hava motoru, 60 cm hava taşı, Deniz çiçeği,

Akvaryum Bakımı: Haftada bir %25 su değişimi.

Kullanılan Yemler: TetraFin Japon ve Koi Yemi, Haftada bir kurutulmuş su piresi, Sera spirulina tablet,Spırulına super forte pul yem. Haftada birkez yem vermiyorum haftada bir kez ev yapımı yem
    1 birim ıspanak
    1 birim havuç
    1 birim tatlı kırmızı biber
    1 birim karides veya yağsız balık eti.

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar: Bitki gübresi el yapımı, Su Berraklaştırıcı (Deep Crystal Clear)
    Deep Balık Vitamini, Su Düzenleyici (Azoo Easy Starter , Azoo Fe Demir Testi, Azoo Gh Test (Su Sertlik Testi)

Olcay abi güzel yorumun iyi dileklerin için teşekkür ederim. Daha önceden çektiğim resimleri paylaşmak istiyorum arka fon değişmeden önce değiştikden sonraki resimleride eklicem usb kablomu bulabilirsem:D

Sayfayı Paylaş