1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

250 Litre Malawi Kurulumu

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde BassKiller tarafından 15 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz
    Hurdacıdan 15 liraya aldığım profilden ve eniştemin iş yerinden ücretsiz olarak getirdiği suntalardan dedemin demir ustalığı babamında marangoz ustalığı sayesinde büyük maliyetten kuruldum.Anlatılcak pek fazla bişey yok resimler anlatıyor.Sadece su biraz bulanık kumları sanırım iyi yıkayamadım o yüzden olsa gerek.Balıkları ekleyince burada paylaşıcam..

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 3 Haziran 2015
  2. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: 250 Litre Malawi Kurulumu

Mehmet Hayırlı olsun. Güzel bir başlangıç olmuş. Ekipmanlarından ve beslemeyi düşündüğün türler hakkında da bilgi verirsen yardımlaşma konusunda daha iyi olur. Sağlıklı balıklar dilerim. Paylaşımı eksik etme. İlerleme kaydettikçe paylaşımları bekliyoruz. Arka fon göremedim ama benim mi dikkatimden kaçtı?

BassKiller bunu beğendi.
  3. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Şuan 2e 3d sp hazırda bekliyor.. bir kolonide yunus eklemeyi düşünüyorum toplam 10 balık koymayı düşünüyorum..

Lifetech/Jebo 828 1200L dış filtre
    Işıklandırmayı LED armatür yapıcam
    Hava taşınıda ytongtan yapıcağım volkanın içine yerleştiriceğim (bunu özgün abiden özendim)
    Arka fonu isteğim bir tane var ondan bulursam koyucam yoksa mavi arka fon kullanırım..
    Ayrıca suya 15 litre aşılama yaptım..

4. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Mehmet hevesini kırmak istemem ama Yunus için hacim yeterli gelmeyecektir. Onun yerine demosoni veya afra hara düşüne bilirsin. Ayrıca white top olabilir. Mavi prenses ve iceman standart olduğu için en son yazdım. Tabiki karar senin ayrıca sarı prensesler için dişi sayısını arttırman gerekli.

BassKiller bunu beğendi.
  5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Güzel bir kurulum olacağa benziyor. Aşamaları sürekli aktarırsan memnun oluruz Mehmet.

Yunus konusunda Bekir e katııyorum.O akvaryumda yunus olsa bile zevk vermez. onlara daha geniş yüzme alanı lazım.Aksi takdirde bir köşe psırıp kalırlar ve çok gerek duymadıkça gezinmezler.

BassKiller bunu beğendi.
  6. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Tamam o zaman yunustan vazgeçelim onun yerine demasoni alsam sp ile kırma yavruları olurmu ??

Aradığım arka fon alttaki resimdekinin aynısı..

7. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Olmaz, Demosoni ergin çağında bile çok ufak gelir SP'ye :D. Ama şöyle söyleyim Mehmet Spleri biraz geç atma imkanın varsa Uygun şartlarda 4,5-5 cm Demosoniden düzenli yavru alındığını gördüm. Uygun şartları sağlayım Spleride geç attarsan ilk Demosonilerden verim alabilirsin.

BassKiller bunu beğendi.
  8. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Bekir abi dediğinin tam tersini yapmak zorundayım çünkü spler hazır ve demasoni alıcak param kalmadı..1 ay akvaryumda 5 adet sp beslicem diğer ay para bulup alıcam artık demasonileri...

9. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

O zaman yapacak birşey yok kayalık alanları iyi dizayn edip ileriye dönük yaparsan hiç bir sıkıntı yaşamadan dahil edersin balıkları. Tekrar sağlıklı balıklar dilerim.

BassKiller bunu beğendi.
  10. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Kayaları mağara gibi yaptım 3 tanesi büyük 2 tanesi küçük toplam 5 tane mağara var..

The_ReligiouS bunu beğendi.
  11. rebeke

rebeke

İsim:
    kemal beles

Valla sen ne kadar düzenlersen düzenle kumun ve kayalarin son şekilini balıklar veriyor.bende taşlarin altini oya oya yerlerini bile degistirdiler.:F Akvaryumumun tabani kalon gibi oldu.Resmen ortalardan kumu alip yanlara yayiyorlarama inan cok dogal gorunuyor yaptiklari şey.Saglikli baliklar...

BassKiller bunu beğendi.
  12. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Suyu çeşmeden ekledim 20ml sera aquatan kalmıştı onu ekledim tam 24 saattir filtre çalışıyor ve kafa motoruyla hava veriyorum başka yapmam gereken birşey varmı?Ve klorun uçması için ne kadar süre gerekiyor?...

13. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Burda sadece klorun uçması değil mesele Mehmet, suda bir biyolojik döngünü olması lazım. Aquatan bakteri oluşumu için değil diye biliyorum. oturmuş bir malawi tankından su aşılaması yap 20 - 30 LT daha üstüne. Sonra 1 hafta bekleyeceksin temiz olsun bu iş diyorsan. Ama Splerin toleransı biraz daha fazla. 4-5 gün sonra da eklenebilir.

BassKiller bunu beğendi.
  14. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Sera aquatan su hazırlayıcı zaten 15 Litre aşılama yaptım bir 10-15 litre daha aşılarım ayrıca biraz yemde attım.Ve Temel abinin Epargriseovit ilacı vardı ondan kullanıcam..

15. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Epargriseovit i kullanmana gerek yok Mehmet o kadar da abartmayalım.

24 saattir filtre ve hava motoru çalışıyorsa şimdiye kadar klor son yolculuğuna çoktan çıkmıştır bile.Su sıcaklığı 28 derece civarına gelmiş ise balıkları alıştıra alıştıra akvaryuma ekleyebilirsin.Tanıdığın,hastalık vs olmadığına inandığın bir akvaryumdan bir avuç kum alıp kendi akvaryumuna ekleyerek bakteri kültürünün hızlıca yerleşmesini sağlayabilirsin.

BassKiller bunu beğendi.
  16. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Olcay abi kumlar aynı değil kumu bir kapta koysam sorun olmaz değilmi???

17. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Bir avuç kum aynı olmasa ne olur Mehmet. Senin kumun arasında kaybolur gider. Olduğu gibi senin zemine yay gitsin.

BassKiller bunu beğendi.
  18. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Mehmet hayırlı olsun yeni kurulumun.Olcay hocam'ın dediği gibi bir avuç kumdan bir sorun olmaz.İstediğin fon avcılar parsellerde Ayşem akvaryumda vardı.Şuan varmı bilmiyorum benim oturduğum yerde bakarım eğer varsa sana haber veririm.

BassKiller bunu beğendi.
  19. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Tamam ismail abi haber bekliyorum.Kumuda arka taraflara serpiştirdim ön tarafta görünmesin :D:D

20. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Hayırlı olsun kurulum bitince güzel bir tank olucak

BassKiller bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş