1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

250 Litre Tuzlu Su Hazırlıkları

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Erman Pehlivan tarafından 21 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Cevap: 250 Litre Tuzlu Su Hazırlıkları

Sadece kafamı kurcalayan, pompa kısmının olacağı (yeşil) olan kısmın biraz küçük olması.. Pompa oradaki suyu süratle basarsa 22,5 Cm lik ağızdan oraya boşalacak su, pompa bulunduğu odacıktaki suyu tamamen bitirmeden doldurabilir mi? Sanırım ne kadar dolarsa, o kadar boşalacak.. Orantılı olur değil mi? Sonuçta 22,5 Cm lik o odacığın ağzı. Buluğunduğu hacim de okadar küçük değil.. Sadece bu kurcaladı kafamı o kadar.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ne kadar basarsa o kadar o hızla geri gelir, zaten hacime orantılı devridaim motoru kullanacaksın sorun çıkmaz. Sadece o bölüm küçük olursa su buharlaşmasından su seviyesi daha çabuk düşer ama tasarımında zaten otomatik tatlı su ekleme bölümü olacağından o da sorun değil.

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  3. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Bende aynı şekilde düşündüm abi de, ne olur ne olmaz tedirginliğimi yazayım sonradan sorun çıkmasın :)

Tuz olarak ne kullanayım Temel abi? Murat abim'in tuzu nasıl? Red Sea Pro Coral Tuz kullanıyor sanırım.. Bilgileri aşağıda;

Tuz parametreleri yukarda. Ben bu tuzu kullanayım diyorum. Murat abi'de memnun bundan sanırım.

Bide abi 6 x 39 Watt T5 için ATI marka olarak flo kombinasyonu yazarmısın?
    Pazartesi günü florosanları kargolatacağım Murat abi'ye.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Güzel tuz eklediğin, bir ara eski ürünlerinden kullanmıştım ama bu yeni tarzını denemedim. Tropic marin şimdiki gözdem, sorun yok.

5. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR

Bende şuan Tropic Marin kullanıyorum. Bende çok memnunum 15 derece suda bile 2 dakikada eriyor. :) Ama son dönemde çok kullanılan bir tuz var. SaltmiX. Bu tuzunda değerleri şöyle.

Mg 1320
    Ca 430
    Kh 8,5

Ama dersen ben bilinen marka tuz istiyorum. Fikrimi yazdım. :)

Saygılar...

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bu kurulum konusuna şahsım adına düşünce ve fikirlerimi yazmaya son veriyorum. 200 Liraya verebileceğimi beyan ettiğim A-P Son nokta Protein Skimmeri vermekten vaz geçtim. Kurulumda başarılar diler, nice sağlıklı canlılar dilerim...

Sevgiler...

Not: İzinsiz olarak fotoğraflarını eklediğin sitelerden PS fotoğraflarını kaldırtmanı da rica ederim. Layık olduğu yerde fotoğrafların kalması yeterlidir.

cirol, zgrkaralar, cimlikaya ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  7. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Saygı duyarım Temel abi. Saygısızlık etmedim bugüne kadar.. PS fotoğrafları için, sanki bütün sitelerde yayınlıyormuşum gibi bir izlenim olmuş, ilgili siteden kaldırdım abi.

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş